AK PARTİDE SANCI DEVAM EDİYOR KARABÜK AYAKTA KDZ EREĞLİ İL OLSUN DİYE HAVA YAPANLAR 3 MAYMUNU OYNUYOR..

0
2.298

AK Parti’de “liste rahatsızlığının” yankıları sürüyor.

21 Mayıs Pazartesi günü YSK’ya teslim edilen milletvekilleri aday listesinin kamuoyu ile paylaşılmasıyla birlikte başlayan tartışmalar artarak devam ediyor.

Karabük’te aday olarak belirlenen Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve Tuğba Yeğin’in bölgesel dengeler gözetilmeden belirlendiği konuşulurken, dün İl Başkanı ve İlçe Başkanları tam kadro Ankara’ya gitti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ile görüşmek için Ankara’ya giden parti yöneticileri, Ataş’ın genel merkezde olmaması sebebiyle bir diğer genel başkan yardımcısı olan Seçim İşlerinden Sorumlu Ahmet Sorgun ile yüz yüze görüşme sağladılar. Kamuoyunda konuşulan “liste rahatsızlığını” genel merkezde dile getiren parti yöneticileri, ayrıca TBMM’de Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile de görüştü.

Özellikle listenin açıklandığı akşam bazı yöneticilerin istifa dilekçelerini il başkanlığına sunmasıyla başlayan liste krizi, son olarak değişikliğe gidilmesi için toplanan imzalar ile devam ediyor.

Ovacık bölgesinden iki adayın yer aldığı liste ile ilgili 67, 37 ve 18 olarak ifade edilen bölge dengelerinin gözetilmediği, temayül ve kamuoyu yoklamalarında isimleri hiç geçmeyen adayların belirlendiğini öne süren yaklaşık 6 bin partilinin imza topladığı ve en kısa zamanda genel merkeze gönderecekleri belirtiliyor.

Liste değişikliği için yapılan çalışmaların netice vermeyeceği, AK Parti’de daha önce böyle bir uygulamaya rastlanmadığı kamuoyunda hakim bir görüş olarak yer alıyor.

Kdz Ereğlide sivil toplum örgütlerinin Ak Partinin Kdz Ereğli Ve Alaplı’da aday göstememesine neden tepkisiz kaldığı ,hangi mantıkla itiraz etmedikleri ve hiç birinin bu konuda neden medyalara konuşmadığı dikkatlerden kaçmadı..

Karabük’te listeye itirazların ve kabul görmemesi durumunda partililerin istifa noktasına gelme durumu için el ele vermesi  Karabük  halkı tarafından takdir toplarken ;Kdz Ereğli’de bu durumdan  duyulan rahatsızlığı sadece medya kuruluşların dillendirmesi tarihte de bir ilki gösteriyor..

Bundan 7 ay evvel Kdz Ereğli’nin İl olmadığından rahatsızlık duyduğünü belirtmek için paneller düzenleyen ,boy boy poz veren ,kendi aralarında keskin tartışmalara imza atan bazı partililerin ve sivil toplum kurum başlarının  Ankaraya Meclise  çıkarma yaptığı akıllarda iken neden bOlmalı diye yola çıkan tüm sivil toplumları bu konu hakkında bir çaba sarfetmemeleri manidardır..

Kdz Ereğli’nin İl olması için bangır bangır haber yaptıranlar, şehirde kendilerini temsil edecek bir aday gösterilmemesine neden hiç bir tepki vermezler yorum sizlerin…

 

Yorumlar

yorumlar