ABİSİNİ ÖLDÜRDÜ 18 YIL 4 AY CEZA ALDI

16 Haziran 2020 Salı 17:23

ABİSİNİ ÖLDÜRDÜ 18 YIL 4 AY CEZA ALDI

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Gökhan Yamak (39), bayram tatili için geldiği köyünde tartıştığı ağabeyi Volkan Yamak'ı (40) av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü: Ereğli Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma tamamlandı. Ağabeyini öldüren Volkan Yamak mahkeme tarafından 18 yıla mahkûm edildi.

14 Ağustos 2019 yılında Alaplı'ya bağlı Dağ köyünde meydana gelen olayda, İstanbul'da yaşayan Gökhan Yamak, bayram tatili için geldiği ve aynı binada oturdukları köyünde, aralarında husumet bulunan ağabeyi Volkan Yamak ile bilinmeyen nedenle tartışmış, tartışmanın büyümesiyle çıkan kavgada Gökhan Yamak, av tüfeğiyle ağabeyine ateş etmişti.

Vücuduna isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Volkan Yamak, kaldırıldığı Alaplı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti.

Ereğli Adliyesi Ağır Ceza mahkemesinde bugün görülen karar davasında Gökhan Yamak, ağabeyi ile define işi yaptıklarını, yapılan iş konusunda aralarında para meselesinden dolayı sorun yaşadıklarını ve bundan dolayı ağabeyi Volkan Yamak’ı define işi yaptığı iddiası ile şikâyet ettiğini söylediği öğrenildi.

Olayda ilk olarak Volkan Yamak’ın ateş ettiğini de söyleyen Gökhan Yamak “ Tartışmada av tüfeği ile birbirimize ateş ettik. Ağabeyim Volkan Yamak yaralandı. Sağ kurtulursa beni yaşatmaz düşüncesi ile ateş ettim” dediği öğrenildi.

Gökhan Yamak’ın Ereğli Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davasında Mahkeme, Gökhan Yamak’ı 18 yıl 4 aya mahkûm etti.

Yorumlar

Zonguldak"a gelen her Vali geriye sadece söz bırakıyor ..

16 Haziran 2020 Salı 15:45

Zonguldak"a gelen her Vali geriye sadece söz bırakıyor ..

Eski Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “Ben hiçbir projeyi durdurmadım benim projelerim de durdurulmasın, devam etsin” dedi.

Valiler Atama kararnamesi ile Mülkiye Müfettişliğine alınan Vali Bektaş, bugün Zonguldak Valilik binası önünden törenle uğurlandı.

Bektaş, bina önünde yaptığı konuşmada, İl genelinde var olan projelerin devam etmesi isteğinde bulunarak, “Ben hiçbir projeyi durdurmadım benim projelerim de durdurulmasın, devam etsin.

Ben Zonguldak halkına hakkımı helal ediyorum onlarda bana haklarını helal etsinler. Herkese hakkımı helal ediyorum’ diye konuştu.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Vali yardımcıları Turgut Subaşı, Nevzat Taşdan, Hüseyin Ergi, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İlçe kaymakamları, bazı belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, Valilik çalışanları, basın mensupları ile vatandaşlar katıldığı uğurlamada Vali Erdoğan Bektaş ile hatıra fotoğrafları çektirildi. Bektaş, daha sonra Ankara’ya hareket etti.

Yorumlar
 • Ezbak67
  17 Haziran 2020 Çarşamba 08:59

  Sosyal mesafeye çok uygun örnek bir uğurlama olmuş!...

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA

15 Haziran 2020 Pazartesi 13:18

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA

MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞI, DÜZCE TV'NİN YAPTIĞI HABER ÜZERİNE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYIMLADI. MUSTAFA ÖZENSEL İMZASIYLA YAYINLANAN BASIN AÇIKLAMASI AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR.

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Düzce TV adı verilen yayın organında, MHP Akçakoca İlçe Başkanlığı ve şahsım hedef alınarak acemice bir sipariş haber yayımlanmış, haberde Düzce il teşkilatının ahengini bozduğumuz yolunda mesnetsiz iddialar yer almıştır.

İlgili yayın kuruluşu tarafından hazırlanan bu maksatlı yazıda ahengi bozma işinin nasıl ve ne şekilde gerçekleştiği belirtilmemiştir.

Herhangi bir somut olaya dayanmayan cahilce bir kafadan çıktığı apaçık belli olan haberin, şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın ödün vermez siyasi duruşu nedeniyle son derece rahatsız olan talihsizlerin içine düştüğü telaşın sonucu olarak sipariş edildiği ortadadır.

Önce Belediye Başkanımıza adeta yapışmış MHP dışındaki bazı siyasi kişiler, başkanımızla ilçe teşkilatımızın arasını açmak istemişler, ancak başarılı olamamışlardır.

Daha sonra il teşkilatımızla aynı durum yaratılmak istenmiş, ondan da sonuç alamamışlardır.

Nihayet, mevcut ilçe başkanının karşısına aday aramaya koyulmuşlardır.

Partimizin dışındaki çevrelerin teşkilatımızın işlerine müdahil olmaya çalışmaları, siyasi etik açısından uygun değildir. Bu tür çabaların teşkilatımızda karşılık bulması imkansızdır.

MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı’nın göreve geldiğinden bu yana tüm seçimlerdeki başarıları, giderek artan oyları herkesçe bilinmektedir ve ilçe seçim kurulunda tescillidir. MHP’nin üstlendiği dürüst siyaset anlayışının, birilerinin ahengini bozduğunu düşünmekteyiz. Hemen hatırlatmak isterim ki; MHP’liler siyaseti Türk milletinin yüksek menfaati için yapmaktadır. Siyasi görevlerimiz asla şahsi çıkarlarımıza alet edilmemekle birlikte, Aziz Türk Milleti’nin bekası, geleceği, birlik ve bütünlüğü, ülkemizin ileri seviyelere ulaşması içindir. MHP’liler olarak ülkeye hizmeti şerefli bir görev olarak görmekteyiz.

Bizimle büyük Türkiye ideali doğrultusunda yürümek isteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır.

Partimizi bizden daha iyi temsil edecek kadrolara görevimizi devretmekten de katiyen çekinmeyeceğimizi bildirmek isteriz.

Gerek şahsım gerekse yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, Akçakoca’da onurlu bir geçmişe sahip ailelerden gelmekte, yürekleri vatan ve millete hizmet etme aşkıyla tutuşmaktadır. Kararlı duruşumuz karşısında bazı çevrelerin ahenkleri bozulmuş olabilir. Bunu gayet iyi anlamaktayız, ancak onlar için yapacak bir şeyimiz de yoktur.

Tüm bu senaryoyu hazırlayanlar; MHP’nin başarısını, itibarını, siyasi misyonunu baltalama amacını taşımaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

MUSTAFA ÖZENSEL MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI

Yorumlar
 • Eski bir MHP'li
  15 Haziran 2020 Pazartesi 14:23

  MHP'nin başarısı siyasi itibarı misyonumu kalmış başkanım

KESTANECİ MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARETE AÇILIYOR

12 Haziran 2020 Cuma 15:11

KESTANECİ MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARETE AÇILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren Kepez, Ömerli ve Kestaneci Piknik Alanı’nın halkın kullanımına, Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’nin de ziyarete açılacağını duyurdu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı ile birlikte halkın kullanımına açılacak piknik alanlarında kontrollerde bulundu.

Pandemi koşullarına göre tüm hazırlıkların yapıldığını söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire alanı ile birlikte yarın saat 11.00’den itibaren (Cumartesi) Kepez, Ömerli ve Kestaneci piknik alanlarını da halkımızın kullanımına açıyoruz.

Piknik alanlarımızda da tüm hazırlıklar yapıldı, temizlendi, ağaçlar budandı, dezenfekte edildi. Oturma alanları düzenlendi” dedi.

Posbıyık şu çağrıyı yaptı: “Buralara maskelerinizle gelin lütfen. Sosyal mesafeyi koruyun. Temizliğe dikkat edelim. Oturma alanlarını sosyal mesafeye uygun olarak düzenledik ama önemli olan halkımızın da sosyal mesafe konusunda duyarlı olması.

” MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ SAKİNLERİ SİZLERİ BEKLİYOR

Başkan Halil Posbıyık, Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’ni de yarın saat 11.00’den itibaren ziyarete açacaklarını söyledi. Mini Hayvanat Bahçesi’nin sakinleri olan çeşitli türden kanatlı ve kanatsız hayvanların özellikle de sheatland pony ırkı atların çocukları beklediklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Pandemi nedeniyle evlerinde kısıtlı kalan vatandaşlarımız bir hayli sıkıldı.

Çocuklarımız, yaşlılarımız sıkıldı.

Onların oksijen almaları için piknik alanlarımızı hazır hale getirdik. Özellikle çocuklarımızın hayvanlarla meşgul olması için Kestaneci Piknik Alanı’ndaki Mini Hayvanat Bahçesi’ni Cumartesi gününden itibaren açıyoruz, çocuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Posbıyık ayrıca, Mini Hayvanat Bahçesi’ne yeni türler ve yeni hayvanlar kazandırmak için çalışma yapıldığını söyledi.

Yorumlar

EMNİYETTEN"HUZURLU SOKAKLAR UYGULAMASI HUZUR VERİYOR .

11 Haziran 2020 Perşembe 02:51

EMNİYETTEN"HUZURLU SOKAKLAR UYGULAMASI HUZUR VERİYOR .

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürlüğü tarafından “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” denetimi gerçekleştirdi.

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 10 Haziran Çarşamba günü “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” denetimi gerçekleştirdi.

“Huzurlu Sokaklar Uygulaması” kapsamında 101 işyeri, 13 park, 25 ticari taksi, 56 toplu taşıma, 392 kişi kontrol edildi.

Denetimlerde 76 kişiye maske takmamaktan kişi başına 392 liradan toplam 29 bin 792 lira ceza kesti.

Yorumlar