AK SAÇLI '' FATİH ÇAKIR ADAY MI ''?

15 Kasım 2018 Perşembe 23:08

AK SAÇLI '' FATİH ÇAKIR ADAY MI ''?

Çakır’a her aday adayının sorduğu ortak soru “ ya sen aday olursan” Çakır’ın cevabı ise son derece manidar “aynı güzel karşılamayı sizlerden de beklerim”

Aday Adaylarını Karşılayan “Çakır” Aday...

Bilindiği gibi Ak Parti’de aday adaylığı başvuruları başladı ve bugün son buluyor.

Yoğun bir haftayı geride bırakan ilçe teşkilatı aday adaylarını tek tek Parti’de ağırladı.Aday adaylarına son derece sıcak ve samimi bir karşılama yapan Çakır’a her aday adayının sorduğu ortak soru “ ya sen aday olursan” Çakır’ın cevabı ise son derece manidar “aynı güzel karşılamayı sizlerden de beklerim” tabi bu açıklama boş bir açıklama değil.

Çakır siyasette git gide yükseliyor.Son olarak Gülüç Belde Belediye Başkanını Ak Partiye dahil eden Çakır bu hamlesiyle bir çok kişiden taktir toplamış durumda.

Adeta bölgenin abisi mahiyetinde çalışan başkan Çakır bölgede güven konusunu çoktan kazanmış durumdadır.

Bizlerin tahminlerde yanıldığı şuana kadar görülmedi.

Çakır’ Gülüç, Kandilli ve Ormanlı Beldelerini kesinlikle Ak Parti’ye tekrar katacaktır.

Ereğli’de ise Çakır aday gösterildiği taktirde Ak Parti’nin kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki Çakır aday gösterilecek mi?Ak Saçlı olarak Çakır’ın aday gösterileceği kesin.Hatta istifa edecek ilçe Başkanları arasında Çakır’ın adı yazıldı.Sadece temayül yoklamasının tamamlanması bekleniyor.

Bu yoklama ile REİS’in önüne gidecek isimlerden bir numarada Fatih Çakır ismi var.İki isim daha var ama Reis bir aksilik olmazsa Çakır ile yola devam diyecek.

Bazılarının tüm bunları nerden bilecek bu, ya da hayal görüyor bu dediğinizi duyar gibiyim. Hayal olmadığını sizler benden iyi biliyorsunuz sadece dillendiremiyorsunuz.

Ama açıklandığı zaman herkes ben demiştim zaten diyecek.

Bizler tarihe not düşmesini seven insanlarız.

Genel merkez Ereğli’de anketleri bitirdi,Ereğli’de kimin toparlayıcı olduğuna karar verdi.Sadece Pazar günü sonuçlarını bekliyor.

Bu sonuçlar genel merkez için sadece bir teyit niteliğinde olacaktır.Bu defa inanıyoruz ki Ak Parti’nin Adayı teşkilatta 6.yılını tamamlayan Ereğli’yi her yönüyle bilen mevcut ilçe başkanının olması kaçınılmaz bir gerçek gibi duruyor.

Bakalım saçlarını siyasette ağartan bizler durumu iyi analiz etmişmiyiz hep birlikte göreceğiz.

Etiketler:

Mehmet Fatih Çakır Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olacak mı ? Hakan akgün

Yorumlar
 • vatandaş
  21 Nisan 2019 Pazar 00:03

  kılavuzu karga olanın......analizin buysa!? ereglide şeçim f.çakır yüzünden kaybedili..bir naliz de,buna yap.

 • Karadeniz
  10 Mart 2019 Pazar 21:27

  HAYALMIŞ..

 • Sen varya sen
  15 Kasım 2018 Perşembe 23:51

  Aç Tavuk kendini buğday ambarında zannedermiş, gün ola harman ola, son gülen iyi gülermiş...

Alagözden'güzel yazı dizisi ;"Dava’nın Hamalı Olmak...

11 Kasım 2018 Pazar 15:27

Alagözden'güzel yazı dizisi ;"Dava’nın Hamalı Olmak...

Sürekli dillendirdiğimiz ama aslında tam anlamının ne olduğunu kavrayamadığımız bir kelimedir “dava” kelimesi.

Dava’nın Hamalı Olmak nedir? 

Sürekli dillendirdiğimiz ama aslında tam anlamının ne olduğunu kavrayamadığımız bir kelimedir “dava” kelimesi.Bazen sadece bir isim olarak anılır bazense sadece bir kaç kelamla geçiştirilmek istenir.Biz bu yazı dizimizde hem davayı hem de dava adamı kavramını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız.

Kıymetli okuyucularımız dava demek aslında “İlahi Kelimetullah” kavramının mahzar olduğu güzel bir kelimedir.Öyle ki bu kelime basite indirgenecek, bir kelime ile geçiştirilecek veyahut bir bölgeyle sınırlı kalabilecek bir cümle değildir.Dava demek adaleti dünyanın dört bir yanına taşımak ve adaleti tesis etmek demektir. Dava demek mazluma sahip çıkıp zalime meydan okumak demek.Dava demek her koşulda her şartta sadece ve sadece doğruyu konuşmak demektir. Dava demek inancını yaşantısına yansıtabilmek demektir.Dava demek “dünya beşten büyüktür” diyebilmektir. Dava demek rahatını terk edip, bölgesini, ülkesini ve insanlığı rahat ettirebilmek demektir.

İşte bu saydığım kavramlar bu kutlu mücadelenin olmazsa olmazlarıdır. Bir de bu kavramı sırtlayacak dava adamları vardır.İşte onları tarif etmek de bir çok çıkmaza cevap olacak niteliktedir. İnsanoğlu beşer şaşar.Gün gelir koltuk sevdasına makam sevdasına ya da başka sevdalara kapılıp içinde bulunduğu davadan kopabilir, uzaklaşabilir hatta unutabilir.Bu kutlu yol ise bunların hiçbirini kabul etmeyecek derecede hassastır. Eğer ki dava adamı olacaksanız ya da niyetiniz varsa önce nefsinizi ayaklarınızın altına almayı bileceksiniz.

Değerli okuyucularım dava adamının rahat bir günü yoktur, ailesi ile eşi ile vakit ayıramayacak kadar bu işi sahiplenmiştir. Hiçbir zaman ben kavramını kendini yakıştırmaz hep davam davam diye kendine keder olan bu yolculukta mutluluğu Allah’a hayırlı bir kul olmakta arar.Evet dava adamı hamaldır.

Bu hamal Üstad Necip Fazıl’ın şu sözlerini hiçbir zaman aklından çıkartmaz “ insandır sanıyordum mukaddes yüklü hamal, hamallık ki sonunda ne rütbe var ne mal” evet gerçekten işin hakkını verircesine hamallık yapar.

Șimdi tüm bu saydıklarımızdan geldiğimiz noktadaki eleştirilere de değinmek isterim. Maalesef ki gördüğüm manzarada içler acısı şeylerde yaşanmaktadır.

Davanın içerisine dava şuuru olmayanların, tek derdi rant elde etmek olanların sızmaya başladığını üzüntüyle görmekteyim. Hatta bu kişiler öyle pişkin ki tereciye tere satmaktanda kendilerini alıkoymazlar.Bu insanlar öyle bir yapıya sahip ki dava adamlarını hiçbir zaman anlamaz ve onlara zulm etmekten geri durmazlar. İçerisinde bulundukları kutlu yolda bunlar hep rahat yaşamışlardır.

Hiçbir zaman dertlenmemişler hep dert getirmişlerdir. Bu davaya bu adamların girmesi hamallık yapan dava adamlarının üstüne büyük bir yük olmaktadır. Artık bunlardan sıyrılmanın bunları hak ettiği yere göndermenin zamanı gelmiştir. Bizim dava adamı kaybetmeye tahammülümüz kalmadı. Bize bu kutlu yolun her kademesinde bizden birileri gerek, bize yük olan değil yük alan adam gibi adamlar gerek.Kısacası bize bu mücadelede hamallık yapacak yiğitler gerek. Selametle.Mutlu Pazar’lar..!

 

Yorumlar
 • Tevfik Keskin
  13 Kasım 2018 Salı 23:10

  DAVA RUHUNU, Bu kadar içtenlik ve özlem içerisinde tarif etmeniz, bizleri mutlu etmiştir.Bir çok AŞKLAR Geçicidir, DAVA Tutkusuna yakalanlar, AHİRETE Başkla giderler.Allah razı olsun.

Birde benden dinleyin Aday kim olursa Başarı gelir

8 Kasım 2018 Perşembe 21:44

Birde benden dinleyin Aday kim olursa Başarı gelir

Ak Saçlı Adam Gözün’den “Ak Parti’nin Adayı, Ereğli’nin Fatih’i”

Yerel seçimlerin start almasıyla aday adaylığı başvuruları başladı.

Ak Partide heyacan yeniden ivme kazandı.

Biz bu yazı dizimizde Ak Parti’nin Adayı mevcut ilçe Başkanı Fatih Çakır’ı kaleme alacağız.

Malumunuz Fatih Çakır’ı tanımayanınız yoktur. Ereğli’ye siyaseten bir ivme kazandırdı.

Sağcısından solcusundan, gencinden yaşlısından kentlisinden köylüsünden herkesin yakınen tanıdığı Fatih Çakır ismi bugünlerde biraz daha dillendirilmeye başlandı.Tabi aday adayları bu duruma biraz bozulmuş olabilir.Ama biz inanıyoruz ki aday adayları bile aslında içten içe Fatih Çakır’ın olmasını istiyor. Ak Parti kurmaylarının yerine olsam hiç düşünmeden Ereğli’de Çakır ile yola devam derim. Çünkü Ereğli ile ilgili her türlü sorunu ve sıkıntıyı bilen Fatih Çakır milletvekillerinin de bölgenin de elini kuvvetlendirecektir.

Öyle ki Fatih Çakır’ın aday gösterilmesi her kesimden olumlu karşılanacaktır ve biz inanıyoruz ki Ak Parti’nin oylarını dahi arttırabilecektir.Şimdi dilerseniz kısa kısa hatırlatmalarla Fatih Çakır’ın neden aday yapılmasını sıralayalım;İlk önce teşkilatın hamuruyla yoğrulmuş birisi olarak teşkilat kanadında büyük bir heyecan uyandıracaktır.

Önceki dönem Parti’nin ileri gelenleri ile arasındaki bağ kuvvetli olduğu için geçmişten günümüze tüm Ak Kadroları peşinde sürükleyecektir.İlçe başkanlığı süresince herkes tarafından tanınır ve saygı görülür bir profil çizmiştir.

Sorunları çok iyi bildiği için ve Ereğli’ye çok büyük katkısı olacaktır. Genç ve heyecanlı olması ise seçim süresince sarf edeceği enerjiye bir hayli yetecektir.Sürekli köy ve beldelerle bağlantısı olan çakır köy tabanlı bir çok kişiyi etkileyebilecek düzeydedir.

Spor, sanat ve kültür camiasının büyük destek vereceği bir aday olacaktır. Öyle ki çoğu İnsan tarafından Güleç yüzlü Başkan olarak tanınması Gönüller’e girebilmiş olmanın en büyük kanıtıdır.

Tevazu oluşu,samimi oluşu, sadakatli oluşu ise Fatih Çakır’ı aranan adam konumuna getirmiştir.Her yerde her koşulda ise önceliğinin Ereğli olması büyük bir taktir toplamıştır, hatta Başın düşerse dara Fatih Çakır’ı ara sloganı bile neredeyse tüm Ereğli’de konuşulmaya başlanmış.Tüm bu özellikler Fatih Çakır’ı aday yapmak için yeter sebeplerdir.Bunun gibi size milyonlarca örnek verebiliriz.

Ben Ak Parti kurmaylarının yerine olsam hatta aday adayı olsam dahi Fatih Çakır’ın aday olması için uğraşırım.İnan ki aday olursa Ak Parti belediyeciliği Ereğli’de çok ciddi şekilde hissedilecektir. Önemli olan hizmetin gelmesi ya da getirilebilmesi ise önemli olan Ak Parti’nin oylarının arttırılması ise macera aramaya hiç gerek yok Ereğli’yi bu çıkmazlardan çıkarsa çıkarsa Ereğli’nin Fatih’i çıkartır. Biz söyleyelim biz yazalım da üstümüzdeki vebali atalım. Sonrası mı “taktir-i İlahi “... Selametle

 Yeni ve gizli köşe yazarınız Ak. SAÇLI 

Yorumlar
 • Asıl gerçekçi cemil çerçi
  9 Kasım 2018 Cuma 00:33

  Gerçekçi denilen bit sen ne gerçekçisisi . bildiğin bitsin len sen .. Sen kimin yamakısın yalak

 • Gerçekci
  8 Kasım 2018 Perşembe 23:55

  Senide yaveri yapar artık, Aç Tavuk kendini Buğday ambarında görürmüş...