ALAPLI TSO BAŞKANI RECEP OCAK'IN RAMAZAN BAYRAM KUTLAMASI

24 Mayıs 2020 Pazar 02:09

ALAPLI TSO BAŞKANI RECEP OCAK'IN RAMAZAN BAYRAM KUTLAMASI

Bakmayın çok çalıştığımıza, en çok bayramları severiz. İnsanın gün boyu kapısı çalmalı; akraba, dost, komşu geldi diye sevinç duymalı

Bu bayram bu sevinci, zil sesini özleyeceğiz.

Ayrı kaldığımız son bayram olsun.

#RamazanBayramı’mız mübarek olsun. Sağlık, huzur, bereket diliyorum

Alaplı TSO başkanı 

Recep Ocak 

Yorumlar

SERTAN KUZU " RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN"

24 Mayıs 2020 Pazar 00:40

SERTAN KUZU " RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN"

Ramazan Bayramı'nın sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıkacağı, nefsani duygularımızı bir nebze olsun terbiye etmeye güzel bir vesile olmasını dilerim.

Kdz Ereğli Belediyesi Chp meclis üyesi

Sertan Kuzu

Yorumlar

POSBIYIK’TAN ASKIDA FATURAYA DESTEK ÇAĞRISI

22 Mayıs 2020 Cuma 00:12

POSBIYIK’TAN ASKIDA FATURAYA DESTEK ÇAĞRISI

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin ödeyemedikleri su faturaları için başlattığı ‘Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulamasında 122 ihtiyaç sahibinin su faturası hayırseverler tarafından ödendi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Uygulamaya yoğun bir talep alıyoruz.

Yardımlaşma ve dayanışmanın önemli olduğu bu günlerde siz de askıda faturaya destek verin, ihtiyaç sahibi ailelerin su faturalarını birlikte ödeyelim” dedi. Koronavirüs salgınına karşı seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için başlattığı ‘Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli’ uygulaması devam ediyor.

Zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen uygulama kapsamında 122 ihtiyaç sahibi vatandaşın 15 bin 274 TL tutarındaki su faturası hayırseverler tarafından ödendi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli halkına seslenerek “Belediye olarak ihtiyaç sahibi ailelerimiz için her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz.

Su faturalarını ödeyemeyen vatandaşlarımız için gelin hep birlikte askıda faturaya destek olalım, yardım edelim” dedi. Başkan Posbıyık şunları söyledi: “Koronavirüs nedeniyle dünya, ülkemiz ve Kdz. Ereğli zor günlerden geçiyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bu süreçte her türlü desteği vermek için çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek gönderiyoruz, gıda kolileri gönderiyoruz. Dezenfekte, maske işleri bütün işlemleri yapıyoruz ama en önemli konulardan bir tanesi de su meselesi. Biliyorsunuz su hayattır. Bölgemizde bir çok ihtiyaç sahibi su parasını ödeyemiyor. Bunun için büyük sıkıntı çekiyor. İstanbul Belediyesi’nin başlattığı askıda fatura sistemini Ereğli Belediyesi olarak biz de benimsedik.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar su paralarını ödeyemiyorlar. Koronavirüs sürecinde biz onları destekliyoruz ama faturalarının ödenmesini arzu ediyorlar. Bize bu yönde çok büyük bir müracaat geldi.

200’ü aşkın fatura sahibi başvurdu, Ereğli’deki hamiyetperver, yardımdan yana olanlar bu faturaları ödüyor. İnsanlarımız bu zor günlerde ödeyemedikleri su faturalarından kurtulmuş oluyorlar. Bir taraftan sürekli olarak müracaatlar devam ediyor. Değerli vatandaşlarım, yardımlaşma, dayanışma günlerinin içerisinde bulunuyoruz.

Destek vermemiz gerektiğine inanıyorum. Ereğli halkına sesleniyorum, lütfen siz de askıda faturaya destek verin, yardım edin ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını hep beraber ödeyelim. Bunun Ereğli’ye yakışır, hızlı bir şekilde gelişmesi en büyük dileğimizdir.” Görüntü embed:

Yorumlar

İzin çıktı…

21 Mayıs 2020 Perşembe 21:31

İzin çıktı…

Harabeden kurtuluyoruz…

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yıkılan eski Belediye binasının yerinin ruhsatın alındığı öğrenildi.

Dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından Karadeniz Ereğli Belediye binasının taşınmasının ardından eski bina yıkılmış, ancak altından çıkan tarihi eserler nedeniyle alan koruma altına alınmıştı.

Aradan geçen yıllar sonrasında Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur'un girişimleri ile proje için Anıtlar Kurulu’ndan izin alındığı öğrenildi.

Ruhsat alma işlemlerinin başlatıldığı alanın yakın zamanda pis görüntüsünden kurtulacağı ifade edildi.

Yorumlar

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı’ndan kutlama mesajı…

19 Mayıs 2020 Salı 22:49

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı’ndan kutlama mesajı…

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi vesilesiyle yaptığı açıklamada, Allah’ın (C.C) yüce kelamı Kuranı Kerim’in indirilmeye başladığı ve Kadir Suresi’nde “bin geceden hayırlı” bir gece olarak müjdelenen Kadir Gecesi’nin İslam Alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Kadir Gecesi’nin, “güç, hüküm, değer, şeref” anlamına gelen “Kadr” kökünden ismini aldığını vurgulayan Çakır açıklamasında şunları kaydetti: Allah’ın (C.C) kelamı, yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in, Peygamberimiz Hazreti Muhammet’e vahiy yoluyla indirilmeye başladığı mübarek gece olan Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak etmenin manevi huzuru içerisindeyiz.

Böylesi mübarek anların tüm İslam Alemi’nin manevi dünyasında yarattığı manevi ferahlık ve sevap iklimi kadar, dünyevi ve insani meseleleri kavramak ve aşmak için vereceği ilahı şevk ve kudretin de bilincinde olarak bu gece ellerimizi şefkat ve merhameti için Rabbimize açarken, O’nun rızasıyla sıkıntılarımızdan çıkışın yolunu ve kuvvetini arayacağız.

Ülke, millet, İslam Alemi ve tüm insanlık olarak aylardır mücadele ettiğimiz, insanımızın ve insanlığın başına musallat olmuş Covit 19 salgının sonlanması, tedavisi için kesin tıbbi çözümün bulunması, bu gece en büyük dileğimiz olacaktır ve bu gece vesilesiyle Ramazan’ı Şerif boyunca yapılan tüm hayır-hasenat ve işlenen sevabın, dualarımızın kabulüne vesile olmasını dileyeceğiz. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde İslam Alemi’nin en büyük manevi kutuplarından olan bu mübarek gecenin, bu yıl milli bütünlüğümüzün temellerinin atıldığı 19 Mayıs’la birleşmesi vesileleriyle dualarımız milletimizin milli ve manevi bütünlüğünün daha da sağlamlaşması için de olacaktır. Yüce Allah’ın, Kuranı Kerim’de Kadir Suresi’yle, “(1) Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. (2) Bilir misin nedir Kadir gecesi? (3) Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.” Ayetleriyle müjdelediği ve her şeye gücünün yeteceği (kadr) ismiyle adlandırdığı ve bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını, Kadir Gecesi’nin bölgemize, ülkemize, İslam Alemine ve insanlığa hayır getirmesini diliyorum.

Yorumlar