Antikor Testine Başlandı

29 Haziran 2020 Pazartesi 22:28

Antikor Testine Başlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Echomar hastanesinde Koronavirüs salgınında yapılan İGG,İGM antikor testinin yapımına başlandığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu, Koronavirüs Pandemi salgınında hızlı sonuç veren İGG-İGM Antikor testinin hastanelerinde yapımına başlandığını ifade etti.

Hastaneye gelen vatandaşların Enfeksiyon, Göğüs doktorları ya da Acil polikliniğine gelerek testi yaptırabileceklerini ifade eden Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu, test sonucunun 1 saatte belli olduğunu ifade etti.

Çimenoğlu açıklamasında “Arka tarafımızda görmüş olduğunuz laboratuvarımızda kullandığımız bu cihaz Koronavirüs ile ilgili kandan hızlı testi yaptığımız cihazımız. Bilindiği üzere bu Koronavirüs Pandemisi çok hızlı şekilde yayılmakta. Laboratuvar açısından iki şekilde teşhisini koyabilmekteyiz. Birincisi boğazdan ve burundan alınan örneklerle yapılıyor. Alınan örnekler laboratuvara gönderiliyor. PCR testi dediğimiz test. Bir diğeri ise kandan baktığımız hızlı test var. Bu testle de Antikorlara bakıyoruz.

PCR dediğimiz testin sonuçları en kısa 2 en uzun 5 olmakla beraber ortalama 3-4 günde çıkıyor. Ama bizim burada yaptığımız test 1 saatte sonuç veriyor. Sonuç negatif ya da pozitif olarak çıkıyor.

Eğer sonuçlar pozitif çıkar ise hemen hastaya müdahale yapılıyor. Bizim hastanemizde enfeksiyon hastalıkları ya da göğüs hastalıkları ya da acil polikliniğine müracaat edildiği zaman o hastamızla ilgili Kovid hastalığı ile ilgili testi 1 saat içinde karşılaşıp karşılaşmadığınız anlaşılıyor”

YURT DIŞI RAPORLARINIU DA ALABİLECEKLER…

Özel Echomar Hastanesi Başhekimi Doktor Nevzat Çimenoğlu aynı zamanda yurt dışına çıkan vatandaşların Avrupa Birliği tarafından istenen test ve raporu da Echomar hastanesinden alınabileceğini ifade ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Ayrıca ikinci olarak Avrupa Birliği’nin aldığı kararla Almanya, İngiltere gibi Avrupa Birliği ülkeleri, tatile gelen özellikle Türk Vatandaşlarından, hem de kendi vatandaşlarından Kovid olmadığına dair test ve rapor istiyor.

Bu testinde en fazla iki günlük olmasını istiyor. Dolayısıyla Yurt dışına çıkacak olan vatandaşlarımıza ya da talepte bulunanlara hemen testi yapıp kendilerine İngilizce ve Almanca’ da olarak raporlarını test sonucu ile birlikte hazırlayıp kendilerine teslim ediyoruz. Yurt dışına çok rahat çıkabiliyorlar” dedi.

Yorumlar
  • Azim efe
    1 Temmuz 2020 Çarşamba 14:29

    Sosyal güvencesi olan birinin ödeyeceği mikt

TÜRKİYE ŞAMPİYONU PARAVOLLEY TAKIMINA ÖDÜL

29 Haziran 2020 Pazartesi 10:52

TÜRKİYE ŞAMPİYONU PARAVOLLEY TAKIMINA ÖDÜL

POSBIYIK: “TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARININ ARDINDAN AVRUPA’DA DA ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ”

Kdz. Ereğli Belediyesi, üst üste elde ettiği şampiyonluklardan dolayı Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley takımını ödüllendirdi. Mart 2020’de Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar ile Paravolley takımına birer Cumhuriyet altını ödül verildi. Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin, Mart ayı toplantısında oybirliğiyle aldığı karar gereği, Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley takımı, üst üste elde ettiği şampiyonluklardan dolayı birer Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Bölge ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, , İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş, Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri, Satılmış Yiğit, Tarkan Atik, Sertan Kuzu ve sporcuların katılımı ile düzenlenen yemekte Paravolley takımına ödülleri olan cumhuriyet altınları takdim edildi.

EREĞLİ HALKI KALBEN SİZİ DESTEKLİYOR

Törende konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, elde edilen başarı kadar ödüllendirmenin de çok önemli olduğunu belirterek, “Paravolley takımımız çıtayı çok yükseğe koydu. Bundan sonra da çıtayı aynı seviyede tutmak için, çok çalışmamız gerekir. Başarıyı ödüllendirmek ayrı bir güzel olay. Ereğli Belediye Başkanımızı ve Meclis üyelerimizi bu güzel çalışmasından dolayı kutluyorum. Sizin başarınızı fark etmişler ve takdir etmişler. Hediyeler semboliktir. Ereğli halkının kalben sizi desteklemesi en büyük ve güzel hediyedir. Tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARININ ARDINDAN AVRUPA’DA DA ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ

Kdz. Ereğli Belediye ve Ereğli Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık da konuşmasında, Paravolley takımının Türkiye’de hem ligde hem kupada şampiyonluklar elde ettiğini, bununla gurur duyduklarını belirterek “Türkiye’de elde edilen şampiyonlukların ardından bu sene pandemi olmasaydı Avrupa şampiyonasına gidecektiniz ama pandemi dolayısıyla organizasyonlar iptal oldu” dedi. Kadın ParaVolley takımının da yakında devreye girdiğini ifade eden Posbıyık şunları söyledi:

EREĞLİ HALKI ADINA SİZİ KUTLUYORUM

“Sizi başarıdan başarıya koşturan yönetici, teknik adam ve antrenörlerimizi, sporcularımızı tek tek kutluyorum. Ereğli halkı adına, Ereğli Belediye Meclisi, Mart ayındaki toplantısında sizleri ödüllendirmeye karar verdi. Sizleri kutluyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Hedefi olmayan insanları hiç sevmem.

Her zaman bir hedefiniz olmalı. Öğrencilikte, askerlikte, siyasette, ticarette, sporda… Türkiye’de siz bize şampiyonluklar gösterdiniz. Şimdi Ereğli halkı sizden Avrupa’da şampiyonluklar bekliyor.

Sizleri bir kez daha kutluyorum.” Bedensel Engellilere voleybol Federasyonu Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley Takımı 2018-2019 yılında Türkiye Kupası 2018-2019 sezonu Türkiye Lig Şampiyonluğu Kulüp olarak 4 sezondur yapılan liglerde 2 Türkiye kupası 2 Lig şampiyonluğu elde etti.

2019- 2020 Sezonunu yenilgisiz set vermeden lider bitirdi. ParaVolley Milli takımında kulübümüzden 6 sporcu ve 1 antrenör bulunuyor.

Yorumlar

DİKKAT VİRÜS YENİDEN HORTLADI..

27 Haziran 2020 Cumartesi 22:40

DİKKAT VİRÜS YENİDEN HORTLADI..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi çeşitli nedenlerle devlet hastanesine başvuran 5 kişiye yapılan testlerde 3 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi çeşitli nedenlerle hastaneye başvuran 5 kişiye test uygulandı.

 

Yapılan testlerde 3 kişinin sonuçlarının pozitif olduğu, Hastaneye başvuran beş kişinin tedavilerine başlandığı öğrenildi.

Yorumlar

Küçük Çocuklar bilmeden Az Daha Ormanı Yakıyordu

27 Haziran 2020 Cumartesi 16:49

Küçük Çocuklar bilmeden Az Daha  Ormanı Yakıyordu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangın itfaiye ekiplerinin erken müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü. Yangının küçük çocukların buzdolabını ateşe vermelerinin ardından çalılara sıçraması ile başladığı öğrenildi.

Yangın Bölücek yolu üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre ormanlık alanda dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Yaklaşık 4 yüz metrelik alanın yandığı olayda araştırma yapan itfaiye ekipleri, yangının küçük çocukların hurda buzdolabını ateşe vermelerinin ardından ateşin çalılara sıçraması ile meydana geldiğini belirledi.

Ekipler hazırlanan tutanakların ardından olay yerinden ayrıldı.

Yorumlar

Gençlik Kolları Pazar Günü Sahada..

27 Haziran 2020 Cumartesi 15:39

Gençlik Kolları Pazar Günü Sahada..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları başkanlığı tarafından 28 Haziran Pazar günü saat 18.30’ da sahil bandından kitap okuma etkinliği düzenleneceği bildirildi.

Yapılan açıklamada sahil bandı çim alanda hazırlanacak bölümde gelen çocuk ve gençlere istedikleri kitapların verileceği ve kitabı okuyan gençlere kitapları hediye edecekleri ifade edildi.

Yorumlar