Domuz Sürüsü Bunu da Yaptı ..

22 Haziran 2020 Pazartesi 18:08

Domuz Sürüsü Bunu da Yaptı ..
Yorumlar

KUŞ ÇATIYA SIKIŞTI ...

20 Haziran 2020 Cumartesi 20:23

KUŞ ÇATIYA SIKIŞTI ...

Süleymanlar Mah. Ali Aydos Sok. Şafak apartmanından alınan kuşun çatıya sıkıştığı ihbarını değerlendiren Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal ederek merdivenli araçla kırlangıç kuşunu sıkıştığı yerden kurtardı.

Yapılan ilk incelemede kuşun kanadının sıkışmadan dolayı yaralı olduğu gözlemlendi.

Yaralı kuş İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kafese koyularak Veterinerliğe sevk edildi.

Yorumlar

YANGIN İHBARINA EKİPLER SEFERBER OLDU

20 Haziran 2020 Cumartesi 19:20

YANGIN İHBARINA EKİPLER SEFERBER OLDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yangın ihbarını alan ve evde bir kişinin olduğu bilgisine ulaşan ekipler seferber oldu.

Olay ilçeye bağlı Süleymanlar mahallesi Defne sokak üzerinde meydana geldi.

YANGIN EMBED

Alınan bilgilere göre H.Ç. ye ait evden dumanlar yükseldiğini gören mahalle halkı durumu 112 ihbar hattına bildirdi. İhbar üzerine İtfaiye, 112, BEDAŞ ve Polis ekipleri olay yerine geldi.

İtfaiye ekipleri 2 arazöz ve bir merdivenli araç ile geldiği adreste dumanın banyoda ki spot lambaların kısa devre olmasında kaynaklı olduğunu ve sigortanın atması ile kısa süreli kablo yangını olduğunu tespit etti. Mahalleli ve ev sahibi rahat bir nefes alırken, ekipler çalışmanın tamamlanmasının ardından olay yerinden ayrıldı.

Yorumlar

Polat Türkmen, Uzun Mehmet’i andı

20 Haziran 2020 Cumartesi 03:04

Polat Türkmen, Uzun Mehmet’i andı

Polat Türkmen, Zonguldak’ın kurtuluşunu kutlayıp, Uzun Mehmet’i andı

Polat Türkmen, Zonguldak’ın kurtuluşunu kutlayıp, Uzun Mehmet’i andı


Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.’uncu Yıl Dönümü ve Uzun Mehmet’i anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, Taş Kömürü ile birlikte Zonguldak’ın ülkemizin kalkınma lokomotifi olduğunu söyledi.
AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, Zonguldak'ın Kurtuluşu ve Uzun Mehmet'i Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; "Vatanımız için yedi düvele karşı her zaman tek yürek ve tek yumruk olabilen milletimiz Kurtuluş Savaşında düşmanı yenmeyi başarmıştır. I. Dünya Savaşı'nın ardından 1919 yılında önce Zonguldak' ı daha sonra Karadeniz Ereğli'yi işgal eden Fransızlara karşı Anadolu'da başlayan ve bütün yurda yayılan milli mücadele ruhu ile bölgedeki Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti güçlerinin karşı koymasıyla Zonguldak 21 Haziran 1921' de Fransızlardan kurtarılmıştır.
Taşında, toprağında alın teri, şehit kanı ve mücadele olan Zonguldak milletimizin gururlarından olup Gazi Mustafa Kemal' in dediği gibi Zonguldak'ın altındaki madenler ne kadar kıymetliyse bizim nazarımızda da Zonguldak bir o kadar kıymetlidir. Uzun Mehmet' in kömürü bulmasıyla da Zonguldak, sanayimizde önemli bir yere sahip olmuştur.
Karaelmas ile birlikte ekonomik ve toplumsal gelişimde öncü olan Zonguldak 1924 yılında Cumhuriyet' ten sonra ilk il olan vilayet unvanını almıştır.
Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal ve onunla birlikte omuz omuza mücadele eden şehit ve gazi olan tüm ecdadımızı, taşkömürünü bularak ülkemizin ve ilimizin kalkınmasında önemli katkıları bulunan Uzun Mehmet'i ve taşkömürünü alın terleriyle canları pahasına çıkarırken şehit düşen bütün madencilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum."

Yorumlar

ÇAYCUMA MANDA YOĞURDU ULUSAL MEDYADA TANITILACAK

20 Haziran 2020 Cumartesi 02:53

ÇAYCUMA MANDA YOĞURDU ULUSAL MEDYADA TANITILACAK

ÇAYCUMA MANDA YOĞURDU ULUSAL MEDYADA TANITILACAK

ÇAYCUMA MANDA YOĞURDU ULUSAL MEDYADA TANITILACAK

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Coğrafi İşaret olarak tescil ettirilen Çaycuma Manda Yoğurdu’nun tanıtımı için geçtiğimiz hafta çekimleri yapılan Değerlerin Daveti programının bu haftaki bölümünde yayınlanacak.

Çekimlerine Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş ve Manda Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Karagöl ve yerel manda yoğurdu üreticilerinin katıldığı Değerlerin Daveti programı 21 Haziran saat 10:30'da Ülke TV'de izlenebilecek.

 

Yorumlar