ENERJİ KESİLDİĞİNDE, SU KESİLMESİ TARİHE KARIŞIYOR

29 Haziran 2020 Pazartesi 09:02

ENERJİ KESİLDİĞİNDE, SU KESİLMESİ TARİHE KARIŞIYOR

POSBIYIK: KESTANECİ SU DEPOSU YAPIMINA BAŞLANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’ye 500 metreküp su deposu yapımına başladı.

Başkan Halil Posbıyık, İnallı ve Osmantepe’yle birlikte Kestaneci su deposunun da tamamlanmasıyla Kdz. Ereğli’de enerji kesildiğinde su kesintinin artık yaşanmayacağını söyledi.

Kdz. Ereğli’de, enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım yapan Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına inşa edeceği su deposu çalışmalarını sürdürüyor. İnallı ve Osmantepe’den sonra Kestaneci su deposunda da ilk beton döküldü.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’ye kurulan 500 metreküplük su deposu çalışmalarını yerinde denetledi.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan bilgi alan Posbıyık, “3 depodaki çalışmalar tamamlandığında elektrikler kesilse dahi artık evlerde sular kesilmeyecek” dedi.

“2 EREĞLİ’YE YETECEK SUYUMUZ VAR”

Kestaneci bölgesinde elektrikler kesildiğinde suları kesilen Güldere ve Kestaneci Mahallesi ile Alkaya mevkisinde oturan vatandaşlara su deposunun hayırlı olmasını söyleyen Posbıyık, 3 depo tamamlandığında Ereğli genelinde her hangi bir problemin kalmayacağını söyledi. Posbıyık şunları söyledi; “Burada bir su deposu yapıyoruz. Orman Bakanlığı’ndan tahsis ettiğimiz bu alan en üst noktalardan biri.

Şu anda radar mevkisindeyiz. Özellikle Kestaneci Mahallesi üst kısımları ile Güldere Mahallesi üst kısımları ve Alkaya mevkisinin su ihtiyacı hidroforlar kullanılarak karşılanmakta.

Hiç beklemediğimiz anlarda enerji kesildiğinde hidroforlar çalışmıyor ve bu bölgelerde su kesintileri belediyenin isteği dışında oluyordu. Bu duruma son vermek için buraya 500 metreküplük su deposu yapmaya karar verdik. İhalemizi yaptık, müteahhit arkadaşlar ilk betonu döktüler.

Bu depo tamamlandığında sular depolanacak, elektrik kesintisi olsa dahi deşarj sistemiyle depolardan su vermeye devam edeceğiz. Daha önce İnallı ve Osmantepe’ye de su deposu yapımına başlamıştık. 3 depo tamamlandığında Ereğli genelinde her hangi bir sorun kalmayacak. Ereğli’nin hiçbir bölgesinde sudan dolayı zaten bir problemimiz yok.

Arıtma tesislerimizde muhteşem suyumuz var, 2 Ereğli’ye yetecek kadar.

Elektrik kesintilerinden doğabilecek sıkıntıları da bölge bölge yaptığımız bu 3 depo ile çözüme kavuşturarak yaşanabilecek su kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. Şimdiden bu bölge halkımıza da hayırlı olsun.”

Yorumlar

DEMİRTAŞ VE ÇAKIR SIKINTILI GÜNLERDE BİLE HARİKALAR PEŞİNDE

27 Haziran 2020 Cumartesi 11:03

DEMİRTAŞ VE ÇAKIR SIKINTILI GÜNLERDE BİLE HARİKALAR PEŞİNDE

DURMAK YOK YOLA DEVAM.. GÜLÜÇ’ÜMÜZE 400 TON SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Ulaşıma büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Gülüç Belediyesi olarak Çengel mahallesi ,Şehit Halis Çınar caddesi ,14 Katlar mevkisine sıcak asfalt dökme çalışması başlattık.

Sürücülerin sıkıntı yaşadığı mevkiye 400 ton asfalt döküldü.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Meclis üyelerim ile birlikte çalışmayı yerinde inceledik. Gülüç halkı, her şeyin en iyisini hak ediyor.

Ben ve ekibim, bu doğrultuda mesai harcıyoruz.

Bu kapsamda desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimize , İlçe Başkanım Sayın Fatih Çakır’a ve parti teşkilatlarımıza beldem adına teşekkür ediyorum.

 

#gülüçbelediyesi

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, MODERN ‘HALK KAFE’ YAPIYOR

25 Haziran 2020 Perşembe 22:32

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, MODERN ‘HALK KAFE’ YAPIYOR

POSBIYIK: ÇAY 1 LİRA OLACAK ‘HALK KAFE’ YAZ, KIŞ HİZMET VERECEK

Kdz. Ereğli Belediyesi eski su ürünleri bölgesinde modern tarzda, ucuz ve kaliteli hizmet verecek ‘Halk Kafe’ yapıyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Belediye olarak işleteceğimiz Halk Kafe’de çay 1 lira olacak. Yaz, kış halkımıza hizmet verecek, diğer kafelere de örnek olacak” dedi.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi, eski su ürünleri bölgesinde halka ucuz ve kaliteli hizmet verecek modern tarzda kafe çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çayın 1 liradan satılacağı ve diğer kafelere de örnek olacağını söylediği kafeye ‘Halk Kafe’ adını verdiklerini söyledi.

Başkan Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle çalışmaları yerinde inceledi, brifing aldı. Yaz ayları bitmeden çalışmaların tamamlanması talimatını veren Başkan Posbıyık, Ereğli halkına modern tarzda, ucuz ve kaliteli bir mekan kazandıracaklarını söyledi.

ÇAY 1 LİRA OLACAK”

‘Halk Kafe’de çayın 1 liradan satılacağını ve Belediye olarak işleteceklerini açıklayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi; “Öncelikle Su Ürünleri lafını kaldırıyoruz buraya ‘Halk Kafe’ adını veriyoruz. Burası halkın kafesi olacak. Kdz. Ereğli halkının ve çevreden gelen misafirlerimizin en beğendiği mekan.

Denize sıfır çok güzel bir mekan. Modern bir proje yaptık. Titizlikle hazırlanan bu projeyi yaklaşık 2 milyon civarında ihaleye çıkardık. Sözleşme bitim tarihi Eylül 10. Ancak müteahhit daha önce bitirebilir. En yakın zamanda halkımıza yeni ürünlerle, yeni içecek malzemeleriyle çayın da 1 liradan satılacağı, modern bir şekilde sunumda bulunacağız.

-DİĞER KAFELERE ÖRNEK OLACAK

- Halk Kafe sadece Ereğli halkına hizmet açısından değil, aynı zamanda çevredeki kafelere de örnek olacak, yenileşmeye gitmelerini sağlayacak. Buraya çok modern bir kafe yapıyoruz. İnşallah halkımızla birlikte açılışımızı yapacağız, birlikte çayımızı içeceğiz. İşletmeciliğini Belediye yapacak.

Personelimiz çalışacak. Çay ocakları ve yeme içme bölümünde de belediye elemanları hizmet edecek. Halkımıza ucuz çay ikram edeceğiz. Bundan evvelki fiyatların aynısı olacak. Projemizi kışın da kullanabileceğimiz şekilde hazırladık. Açıp, kapanan cam mekanlar olacak.

Manzarayı kesmeyecek şekilde proje hazırlandı. Yaz, kış burada hizmet devam edecek. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Yorumlar

İlçe başkanları istişare için bir araya geldi

24 Haziran 2020 Çarşamba 19:10

İlçe başkanları istişare için bir araya geldi

Karadeniz Ereğli’de siyasi parti ilçe başkanlarının aylık olağan istişare toplantısında bir araya geldiği bildirildi.

Karadeniz Ereğli’de, siyasi partilerin ilçe başkanları, aylık olağan istişare yemeğinde bir araya gelerek ilçenin güncel konularında değerlendirmelerde bulundu.

Yemekte, ilçe gündeminde bulunan çeşitli sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişi gerçekleştirildi.

Yemeğe AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu katıldı.

Siyasi partilerin aylık olağan toplantılarının bundan sonra da düzenli olarak gerçekleştirileceği kaydedildi.

Yorumlar
 • zeyrek
  25 Haziran 2020 Perşembe 15:46

  https://hareket67.com/chpde-trabzon-lobisi-ve-feto-sessizligi/

Posbıyık Yeni Gelen Vali Beyi Ziyaret Etti

24 Haziran 2020 Çarşamba 16:48

Posbıyık Yeni Gelen Vali Beyi Ziyaret Etti

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Zonguldak Valiliği görevine yeni atanan Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledik.

Kentimiz gündemindeki konular, projeler ile ilgili fikir alış verişinde bulunduk.

İşbirliği içerisinde bölgemizde güzel hizmetlere imza atacağımızı umuyor, kendisine görevinde başarılar diliyorum.

Yorumlar
 • zeyrek
  25 Haziran 2020 Perşembe 15:45

  yörükoğlu hoşgeldin.