ERDEMİR'den KAP'a "ceza" bildirimi

15 Haziran 2020 Pazartesi 16:49

ERDEMİR'den KAP'a "ceza" bildirimi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR), Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 'imar cezası uygulandığı' yönünde ulusal basında çıkan haberleri doğruladı.

ERDEMİR'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde, söz konusu cezanın 5 ayrı tutanak ile tebliğ edildiği belirtildi.

Bildirimde şu ifadelere yer verildi: "14 Haziran 2020 tarihinde ulusal basında çıkan haberlerde, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı'nın Şirketimiz hakkında açıklamaları yer almıştır.

Bu kapsamda, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 9. Maddesi doğrultusunda açıklama yapılmaktadır.

11 Haziran 2020 tarihinde Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında 5 ayrı tutanak ile toplam 139.126.896,09 TL tutarında para cezası tebliğ edilmiştir.

Şirketimiz vergi ve diğer tüm yükümlülüklerini zamanlı ve kanunlara tam uyumlu olarak yerine getirmektedir.

Söz konusu uygulamanın hukuka ve ilgili mevzuata uygun olmadığı değerlendirildiğinden konuya ilişkin Şirketimiz tarafından hukuki süreç başlatılacak olup ilgili gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

Yorumlar
  • Harun
    15 Haziran 2020 Pazartesi 17:54

    Karisacak burasi vaziyet alin

  • Erdemir işçisi
    15 Haziran 2020 Pazartesi 17:11

    Geçmiş olsun biz işçilere sendikamız daha evvel olduğu gibi alın terimiz emeğimizle kazandığımız maaşlarımızı yüzde elli hibe ettirir ceza ödenir gider.Once inşallah başımızdaki sendika giderde bizleri gercekten savunan hakkı hukuğu bilen birileri gelir.

Ereğli'den Müdür Atandı ..

9 Haziran 2020 Salı 19:56

Ereğli'den Müdür Atandı ..

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü'ne Kdz.Ereğlili İhsan Çağatay Öncel atandı.

Emekli öğretmen Hülya ve Avukat İlker Öncel'in oğlu olan fizik mühendisi İhsan Çağatay Öncel, fabrikada AR-GE Müdürü olarak görev yapıyordu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Kdz.Ereğli Lisesi Mezunu İhsan Çağatay Öncel'in fabrika müdürlüğüne atanması Kdz.Ereğli için de gurur oldu.

1997 Yılından bu yana çalıştığı fabrikada müdürlüğe yükselme başarısı gösteren İhsan Çağatay Öncel, genç, dinamik ve çalışkan ekibiyle bir çok başarıları projeleri de hayata geçirerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ekipman güçlenmesine de katkılar sağladı.

 

Yorumlar

BİZE NE DEMEYİN, BİRAZ ÇABALAYIN! TAM 800 KİŞİ İŞE ALINACAK!

9 Haziran 2020 Salı 03:47

BİZE NE DEMEYİN, BİRAZ ÇABALAYIN! TAM 800 KİŞİ İŞE ALINACAK!

Korona Virüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak üretime başlayan TOYOTA OTOMOTİV Sanayi A.Ş., üretim ve ihracat hedeflerini artırmak için İŞKUR üzerinden 800 kişilik ilave istihdam sağlayacak.

Korona Virüs salgını nedeniyle gerekli tedbirleri alarak üretime başlayan TOYOTA OTOMOTİV Sanayi A.Ş., üretim ve ihracat hedeflerini artırmak için İŞKUR üzerinden 800 kişilik ilave istihdam sağlayacak. Bu amaçla, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında kayıtlı ve nitelikli işgücünün desteklenmesi için kısa süreli adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

İŞKUR’a kayıtlı iş arayanların yararlanacağı projeyle, kaynak, montaj ve boya işçiliği mesleklerinde olmak üzere toplam 800 kişinin eğitim alarak fabrikada istihdam edilmesi sağlanacaktır. Ayrıca, kurs programına katılım sağlayan sözleşmeli işçilerin 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmesi halinde firmada kadrolu çalışan olma imkânına da sahip olabilecekleri belirtildi.

Üretim ve ihracat hedeflerini artırmak için 3 ayda 800 kişilik istihdam sağlanacaktır. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko KUDO “Ülkemiz ve dünyamız genelinde zor koşullarla mücadele ettiğimiz bu günlerde de Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. olarak istikrarlı üretimimizi sürdürerek Ülkemize ve Sakarya’mıza katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Bu doğrultuda, salgın nedeniyle gerekli tedbirleri alarak üretime başlanılmıştır.

Üretim ve ihracat hedeflerimizi gerçekleştirmek amacıyla 2020 yılı içerisinde yaklaşık ilave 800 kişilik bir istihdam sağlamayı hedeflemekteyiz” ifadesinde bulundu.

Ayrıca, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve CEO’su Toshihiko KUDO, İŞKUR’a destekleri dolayısıyla teşekkürlerini de bildirdi.

Katılımcı şartları ve başvuru şekli:

Mesleki eğitim kursuna katılmak isteyen iş arayanların; bay, en az lise mezunu, Sakarya’ da ikamet ediyor olması ve askerliğini tamamlamış ya da en az 6 ay tecilli olması şartlarını taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşıyan iş arayanlar, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ ye veya Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapabilecektir.

TOYOTA A.Ş nin faaliyete başlaması yan sanayinin de işbaşı yapmasını sağlayacaktır.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, “İlimizin istihdamına güçlü destek veren TOYOTA Otomotiv A.Ş nin yeniden tam kapasite ile üretime başlaması, firmaya bağlı yan sanayinin de işbaşı yapmasını beraberinde getirmektedir.

Bütün sektörlerde virüse karşı kontrollü ve tedbirli istihdam bilincinin oluştuğunu, TOYOTA A.Ş nin bu bilinçle 800 kişilik ilave işçi alma taleplerinin memnuniyet verici olduğunu” belirtti.

İŞKUR İl Müdürü KAYA, İŞKUR’un istihdam teşvik programlarının devam ettiğini hatırlatarak, 01 Haziran 2020 tarihi sonrasındaki normalle sürecinde istihdamını artıracak işverenleri istihdam teşviklerden yararlanmaya davet etti. Bilindiği üzere, işverenler İŞKUR işbaşı eğitim programları ile yeni işe alımlarda alacakları işçilerin 3 aydan 6 aya kadar ücretlerinin Kurum tarafından ödenmesi teşvikinden yararlanmaktadır. Kısa çalışma iptali yaparak işbaşı yapan işyerlerinin sayılarında hızlı artışlar başladı.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA; Virüsün istihdam üzerindeki etkilerine değinerek “İŞKUR, Korona virüs salgının görülmesi ile birlikte istihdamın Kısa Çalışma Ödeneği ile korunması için olağan üstü bir gayret göstererek, işveren başvurularının tamamı kabul edilmiş ve ödemelerin zamanında çalışanlara yetiştirilmesi sağlanmıştır. Özellikle 15 Mayıs-2020 tarihinden sonrasın da işverenlerimizin Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının çok azaldığını, bunun yanında Kısa Çalışması devam eden işverenlerimizin de bu tarihten sonra üretime ve işe başlama gerekçesi ile Kısa Çalışma Ödeneklerinin iptallerini talep ettiklerini memnuniyetle gözlemlemekteyiz.

Dolayısıyla, Kısa Çalışmaya ilişkin gelen iptal taleplerinden 01 Haziran 2020 tarihinden sonraki normalleşme süreciyle bunun daha fazla artacağı anlaşılmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

- ÇİFTÇİOĞLU ALAPLI’YI UNUTMADI…

4 Haziran 2020 Perşembe 21:03

- ÇİFTÇİOĞLU ALAPLI’YI UNUTMADI…

İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Karşıyaka da 2 yıldır AK Parti İlçe Başkanlığı yapan hemşerimiz İsmail Çiftçioğlu Alaplı’yı unutmadı.

AK Parti İzmir Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ilk etapta Alaplı AK Parti İlçe Teşkilatı’na 3.000 adet, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na 500 adet maske gönderdi.

İkinci etap olarak da Alaplı Gazeteciler Derneği’ne ve Alaplı Kent Konseyi’ne de 600 adet maske gönderdi. Alaplılılar böylesine bir süreçte en çok ihtiyaç duyulan maskeleri gönderen Çiftçioğlu’na anlayışından dolayı tebrik etti.

İzmir Karşıyaka'da başarılı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken siyaseten gelecek vaat eden Alaplı Eski Esnaflarından rahmetli Orhan Çiftçioğlu'nun torunu ve Hakan Ayhan Çiftçioğlu'nun oğlu AK Parti İzmir Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu'na bu anlayışından dolayı teşekkür ediyoruz..

Yorumlar

DEVRİM NİTELİĞİNDE BULUŞ

4 Haziran 2020 Perşembe 10:37

DEVRİM NİTELİĞİNDE BULUŞ

CW ENERJİ YERLİ VE MİLLİ GÜNEŞ ENERJİLİ ŞEMSİYE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük güneş enerji paneli üretim tesisine sahip olan CW Enerji, Antalya’daki fabrikasında ürettiği yenilikçi ürünler üretmeye devam ediyor.

120 W monokristal panel kullanılarak üretilen CW Enerji imzalı Güneş Enerjili Şemsiye, tatil yapanların en büyük sorunu olan şarj için priz arama derdine son veriyor.

Şemsiyenin ürettiği elektrik ile başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan cep telefonları şarj edilebiliyor.

Şemsiye akşamları ışık da veriyor. CW Enerji, yenilikçi ürünler üzerinde çalışan bir AR-GE Merkezine sahip. Güneş Enerjili Şemsiye de inovatif ürünlerinden biri. İnsanlar artık bahçelerinde veya sahillerde enerji kaynağı aramak zorunda kalmadan şemsiyelerinin ürettiği elektriği kullanabilecekler.

Şemsiye, özellikle turizm tesisleri ve kafeler gibi konuklarına rahat bir ortam sağlamak isteyen işletmeler için de tercih edilebilir bir ürün.

CW Enerji firmamızı tebrik ediyor, yenilikçi projelerinin artarak devamını diliyorum.

Yorumlar