Ereğli Zabıta, Halk Sağlığı Denetimlerinde

22 Mayıs 2019 Çarşamba 13:02

Ereğli Zabıta, Halk Sağlığı Denetimlerinde

GIDA ÜRETEN YERLER SAĞLIKLI

Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığı için sürdürdükleri işyeri denetimleri kapsamında fırınlar, okul kantinleri ve yemekhanelerde inceleme yaptı.  Ereğli’deki denetimlerde halk sağlığına aykırılık teşkil edecek herhangi bir unsura rastlanmadı.

Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı başından itibaren işyerlerinde sürdürdükleri denetimlerde halk sağlığına aykırılık teşkil edecek herhangi bir durumla karşılaşmadı.

Zabıta ekipleri, denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, ekmek ve pide gramajlarını, çalışanların hijyen durumunu, ürünlerin üretim yerleri ve son kullanma tarihleri ile işyerinde kullanılan ekipmanların uygunluğunu kontrol etti.

Zabıta ekipleri ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’yle ortaklaşa okul kantinlerini denetledi.

Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmazken, sağlık koşullarını yerine getiren işyerlerine teşekkür edildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini açıkladı.

Yorumlar

Çerkes Soykırım ve Sürgünü'nde hayatını kaybedenler

21 Mayıs 2019 Salı 21:54

 Çerkes Soykırım ve Sürgünü'nde hayatını kaybedenler

Yaklaşık 300 yıl süren Osmanlı-Rusya Savaşı Rusların galip gelmesinin ardından Osmanlıyı destekleyen Çerkeslerin anavatanlarından sürgün edilmeleri ve soykırıma uğramalarının üzerinden 155 yıl geçti. Dönemin Rus belgelerinde ve gazetelerinde "Dağlılar" olarak söz edilen Çerkeslerin sürgünü sırasında 1,5 milyon insanın sürgün edildiği bunlardan 500 bininin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Her yıl Çerkes Soykırım ve Sürgünü'nü anma etkinliklerinin düzenlendiği 21 Mayıs tarihi ise Rus ordularının Mzımta nehri civarında nihai zaferi kazandığı tarihi ifade ediyor.

Çerkes soykırımı ve sürgününü Akgün Medya olarak lanetliyoruz.

"Türkiye’de, Suriye’de, Mısır’da, Ürdün’de, İsrail ve Filistin’de, Rusya’da, Avrupa ve Amerika’da, Kafkasya’nın pek çok kentinde  ve köyünde yapılan 21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgününü anma etkinlerinde Çerkesler Karadeniz kıyılarına iner, Nart ateşi yakar, ölenlerin anısına denize çiçekler, mumlar bırakır ve “Bu deniz, bu toprak, bu gökyüzü sürgünümüze tanıktır. Bu deniz, bu toprak, bu gökyüzü daha dün gibi hatırlar...”  ağıt yakar;eşitsiz, haksız ve hukuksuz bir savaşın sürgün ettiği, yollarda yitip giden 1.5 milyon Çerkesi derin bir acı ve hüzünle anarlar...

Bu acı dolu günlerinde Çerkes Halkına baş sağlığı diliyoruz.

21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgünü'nde hayatını kaybedenler 151. yılda anılacak

 

 

 Bu sürgünde Ereğli açıklarında batan 450 kişilik ahşap gemiden boğularak Ereğli ve Alaplı sahillerine cenazeleri vuran yüzlerce şehidi de rahmetle anıyoruz... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

PATLAMADAN YARALI KURTULDU AMA HAYATA TUTUNAMADI

21 Mayıs 2019 Salı 17:18

PATLAMADAN YARALI KURTULDU  AMA HAYATA TUTUNAMADI

SELÇUK YAZGAN ATESLEYECİ IŞ KAZASI SONUCU VEFAT ETTİ

Ardahan’da akşam saatlerinde taş ocağında meydana gelen patlamada 4 işçi ağır yaralandı. İşçiler Erzurum Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Ardahan merkeze bağlı Çataldere köyünde bulunan Salduzlar Beton A.Ş.’ye ait taş ocağında meydana geldi.

Taş ocağında henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlamada işçiler Selçuk Yazgan, Adem Demirci, Murat Çetin ve Taner Sarıvaz ağır yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine 112 ve AFAD ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde ilk müdahaleyi yaptığı 4 işçi Ardahan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İşçiler, burada yapılan müdahalenin ardından Erzurum'a sevk edildi.


Olayın ardından Ardahan Valisi Mustafa Masatlı da Ardahan Devlet Hastanesi'ne gelerek yetkililerden yaralıların durumu hakkında bilgi aldı. Vali Masatlı gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın sebebinin henüz belli olmadığını belirterek, "İlimiz merkez Çataldere köyünde Salduzlar Beton A.Ş.’ye ait olan tesiste bugün muhtemelen kimyasaldan kaynaklı bir patlama meydana geldi.

Bu patlama neticesinde 4 çalışan işçimiz ağır bir şekilde yanarak yaralandı.

Tabi AFAD ve 112 ekiplerimiz anında olaya müdahale ettiler. Şu anda hastalarımızı Erzurum ilinde bulunan yanık ünitesine sevk ediyoruz. Kendilerine Allah’tan acil şifalar diliyoruz" dedi.

Yorumlar

Birileri boş yazıyor Ereğli Devlet Hastanesi 2 ödül alıyor

17 Mayıs 2019 Cuma 21:45

Birileri boş yazıyor Ereğli Devlet Hastanesi 2 ödül alıyor

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde yılın ebesi seçilen Nagehan Kabasakal ile yılın en çok normal doğum yaptıran ebesi Leyla Vural’a ödül verildi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görev yapan ebelerden yılın ebesi Nagehan Kabasakal ile yılın en çok normal doğum yaptıran ebesi Leyla Vural Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne iki ödül kazandırdı.

Yılın Ebesi seçilen Nagehan Kabasakal, Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner ile birlikte Ankara’da düzenlenen törende başarı belgesini Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’den aldı.

Öte yandan Yılın En Çok Normal Doğum Yaptıran Ebesi olarak seçilen Leyla Vural ise ödülünü Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taştan’tan alarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne 2 ödül kazandırmış oldu.

Yorumlar

GÖÇÜKTE YAŞAMINI YİTİRDİ BUGÜN TOPRAĞA VERİLDİ

18 Mayıs 2019 Cumartesi 21:30

GÖÇÜKTE YAŞAMINI YİTİRDİ BUGÜN TOPRAĞA VERİLDİ

Göçük sonrası kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 19 yaşındaki Taner Nasuhoğlu, köyü olan Sapça’da toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre;

Gelik beldesinde kaçak maden ocağında çalıştığı esnada meydana gelen göçükte kalan ve 19 yaşındaki Taner Nasuhoğlu, kaldırıldığı Atatürk Devlet Hastanesi’nde tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı. 

23 Mayıs günü doğum günü olan Nasuhoğlu’nun cenazesi öğlen namazını müteakiben köy meydanında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.Öte yandan olayla ilgili gözaltına alınan R.P. ve Ş.N. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar