Hastane Müdürü Değişti

8 Mayıs 2019 Çarşamba 16:46

Hastane Müdürü Değişti

Kdz Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Ercan Özen oldu

Eski Görevi Ereğli Devlet Hastanesi sivil savunma müdürü olan Ercan Özen Kdz Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü oldu

Yorumlar

112 ACİL İÇİN YER TAHSİS EDİLDİ..

8 Mayıs 2019 Çarşamba 16:30

112 ACİL İÇİN YER TAHSİS EDİLDİ..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Süleymanlar Mahallesi İstasyon mevkisinde belediyeye ait taşınmazın 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Kdz.Ereğli Belediyesinin Süleymanlar Mahallesi İstasyon Mevkisinde bulunan taşınmazı, 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildi.

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinin Ömerli’dekiyeni yerine taşınmasının ardından çarşı merkezi ile Balı bölgesi arasında yaşayan vatandaşlar için ihtiyaç haline gelen 112 Acil Hizmet İstasyonu sorunu, Kdz.Ereğli Belediye Meclisinin hizmet binası tahsisi ileçözüldü.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Süleymanlar Mahallesi İstasyon Caddesi no:7’de mülkiyeti belediyeye ait olan ve Zabıta istasyonu olarak kullanılan taşınmazı 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğüneücretsiz tahsisini içeren protokolü imzaladı.

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Başkan Posbıyık’a destekleri için teşekkür ederken, Başkan Posbıyık’da “Bölge halkımızın ihtiyaç duymaması temennisiyle 112 Acil Hizmet İstasyonunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Başkan Halil Posbıyık ve İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner arasında imzalanan protokolün ardından Zabıta ekipleri binayı boşaltarak 112 Acil ekipleri sağlık hizmetlerine başlayacak.

Yorumlar

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:40

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında çalışan işçiler yılın ilk sahurunu yerin metrelerce altında yaptı.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler, yılın ilk sahurunu birlikte yaptı. Domates, biber, peynir, soğan, ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin yaklaşık 300 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı. 
Ramazan ayının gelmesine sevinen işçiler, ailelerinden uzak sahur yapmanın burukluğunu yaşadı. Yerin metrelerce altında zor şartlarda hem oruç tutup hem çalıştıklarını ifade eden maden mühendisi Bayram Barutçu, “Hayırlısıyla Ramazan ayına başlamayı Allah yine bu sene nasip etti. Tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan ayını hayırlı bir şekilde geçirmesini diliyorum. İnşallah bayramı da neşe içinde geçirmeyi Allah da bize nasip eder. Madenciler olarak yerin 300 metre altında bugün ilk orucumuzu tutmak üzere arkadaşlarla beraber ilk sahurumuzu yaptık. İşimiz emek yoğun bir iş olduğu için şartlarımız zor. Yalnız bu bizim ibadetimizde bir sıkıntı oluşturmuyor. Yeraltında da sahuru yapıp orucumuza niyetleniyoruz. Ay boyunca da tutmayı düşünüyoruz. Aslında pek fark eden bir şey yok. Sadece farklılığımız aile ortamı olmadığındandır. Ama Allah nasip ederse iftarda ailemizle beraber olacağız. Bunun güzelliğiyle olabiliyoruz. Yiyecek içecek bakımından evimizde ne yiyorsak burada da niyetleneceğiz. Bu bizde bir burukluk oluşturmuyor” dedi. 
15 yıllık maden işçisi Halil Horoz ise “Bizim için fark etmiyor. Yeraltında her zaman böyle yapıyoruz. İlk sahur burada denk geliyor. Bazen evde denk geliyor. Tüm İslam Alemi’ne hayırlı uğurlu olsun. Herkese kazasız belasız çalışmayı nasip etsin. Şartlar zor ama bize bir zorluğu gelmiyor” ifadelerine yer verdi. 
İşçiler, yemek sonrası yapılan duaların ardından çalışmaya devam etti.

Yorumlar

İstanbul’dan Çıktılar Ereğli de mola verdiler

7 Mayıs 2019 Salı 09:28

İstanbul’dan Çıktılar Ereğli de mola verdiler

Atatürk'ün Samsuna çıkışının 100.yılı münasebetiyle 1 Mayıs günü İstanbul Kadıköy iskelesinden yola çıkan Dragon bot kürek sporcuları Ereğli'ye ulaştı.


19 gün boyunca kürek çekerek Samsun'a ulaşmayı hedefleyen grup üyeleri, Kdz.Ereğli Liman girişinde coşkuyla karşılandı.


Karşılama törenine katılan Ereğli kaymakamı, Ereğli Belediye Başkanı, Ereğli Garnizon Komutan vekili ve Ereğli Yelken İhtisas Kulübü yöneticileri ve beraberindekiler, bir botla kürekçilere liman girişinden kulüp iskelesine kadar refakat ettiler.
Karşılama töreni sırasında liman girişinde itfaiye gemisi havaya tazyikli su püskürterek izleyenlere görsel bir ziyafet verdi.


Ayrıca Ereğli Hatice Erdem Denizcilik Meslek lisesi bandosu öğrencileri bembeyaz üniformalarıyla karşılamada hazır bulunarak bando melodileri ve maytaplarla grubu selâmladılar.


Törende Kaymakamımız, Belediye başkanımız ve Ereğli Yelken İhtisas Kulübü başkanı birer kısa konuşma yaptı. Karşılamadan memnun kaldıkları gözlenen 19 Mayıs Dragon kürek grubu üyeleri, Bandırma Vapurunun birer maketini protokol üyelerine takdim ettiler.


Tören öncesi ve sonrasında, pek çok müsabakada başarılarını yıllardır kanıtlamış Ereğlili kürekçilerimiz ve minik optimist yelkencilerimiz liman içinde yaptıkları selâmlama seyirleriyle göz doldurdu.


Cumhurbaşkanlığının himayesinde gerçekleştirilen 19 Mayıs 100.yıl kürek dragon etkinliği için ekibin birkaç gün sonra Ereğli'den Samsun istikâmetine hareket etmesi ve 19 Mayıs günü Samsun'a ulaşması bekleniyor...

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNDEN SICAK AŞ UYGULAMASI..

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:17

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNDEN SICAK AŞ UYGULAMASI..

SEFER TASLARIYLA YEMEKLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYOR..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla, Ramazan ayında ‘Ramazan çadırı’ kurulmasının yerine ihtiyaç sahiplerinin evlerine sefer taslarıyla sıcak aş uygulaması başlatıldı.

 

Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar sefer taslarıyla sıcak aş uygulaması başlattı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye yemekhanesinde düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayı boyunca gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak evlerine kadar sıcak yemeklerini götüreceklerini açıkladı. 

“EVLERE SEFER TASLARIYLA SICAK AŞ UYGULAMASINA BAŞLIYORUZ”

Göreve geldiği 90’lı yıllarda bu uygulamayı başlattığını ve yararlı olduğunu söyleyen Başkan Posbıyık; “1990  yıllarda yaptığımız uygulamamız, zabıtamız tarafından tespitleri yapılan evlere sefer taslarıyla sıcak yemek göndermek ilkemizdi. Çadırlarda yemek yapmak, kent meydanında yemek vermek çok yararlı olmadığına inanıyorum. Oradan geçenlerin tesadüfen yemeğe dahilolduklarını görüyorum. Protokol ağırlıklı oluyor, hak yerini bulması için bizzat belediye tarafından tespitleri yapılıp belediye ilgilileri tarafından da evlere yemeklerin teslim edilmesinin en güzeli olduğuna inanıyorum. Yani veren el ile alan elden başka kimse görmüyor. Bir anımı anlatayım. Potbaşında bir aileyi ziyarete gittim. Aileleri gezerdim. Eşi terk etmiş 3 çocuklu bir anne. Kendisine sordum bu yemeği eve getirmesekte İnönü parkında bir çadır kursak gelirmisiniz dedim. ‘Başkan, 3 çocuk birde ben. Otobüs parasını nerden bulacağız. O otobüs parasını bulsak zaten gidip bakkaldan domates peynir alıp evde iftarımızı yaparız’ dedi. Bu beni çok etkiledi.  Yaptığımız işin çok önemli olduğunu gördük. İlerleyen dönemde Ramazan ayı yaz aylarına denk geldi. Gıda mühendisleri beni ikaz ettiler. Özellikle tavuk gibi gıdaların toplu gıda zehirlenmelerine yol açabileceğini söylediler ve biz sonra mahalle iftarlarına başladık. Ama şimdi mevsim normallere döndüğü için tekrar evlere sefer taslarıyla sıcak aş uygulamasına başlıyoruz” dedi.

“6 AYRI EKİP ÇALIŞIYOR”

Belediye yemekhanesinde hijyen bir ortamda hazırlanan yemeklerin ve Ramazan kolilerinin 6 ayrı ekip tarafından dağıtımının yapıldığını söyleyen Başkan Posbıyık; “İlk etapta Ramazan kolilerini hazırladık. Ramazan kolilerini hiçbir aracıya vermedik.  Muhtardı, dernekti bunları karıştırmadan direk olarak zabıtamız ihtiyaç sahibi insanları tespit edip o evlere yardım yapıyoruz. Yemeklerimiz içinde 20 kişilik bir mutfak ekibimiz var.  24 kişi de dağıtım ekibimiz var.  Ramazan kolisini dağıtan 2 ekip, sıcak aşı dağıtan 4 ekibimiz toplamda 6 ekibimiz evlere kadar ulaşıyor.  Sefer taslarımız aile bireylerine göre 3 çeşitten oluşuyor. Kalabalık ailelere büyük sefer taslarıyla gönderiyoruz.  Aynı zamanda da yemeklerimizi çok bol kepçe bırakıyoruz ki verdiğimiz evlerde sadece iftarda değil, ertesi gün yada sahurda da aynı yemeği yiyebilsinler diye bol miktarda yemeklerimizi koyuyoruz. Elimizden geldiği kadar etli yemekleri çok yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“HAYRA GİRMEK İSTEYENLERİN YARDIMLARINI KABUL EDİYORUZ”

Başkan Posbıyık, sıcak aş için hayra girmek isteyenlerin yardımlarını kabul ettiklerini belirterek; “Hayır ve hasenata girmek isteyen vatandaşlarımız varsa eğer, et, pirinç almak için hayra girmek isterlerse Başkan Yardımcımız Atilla Bulak’a gelip yardımlarını yapabilirler. Yardım yaparlarsa Allah razı olsun, yapmazlarsa biz belediye olarak bu işi yapmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda pazaryerinden manavlar gelip meyve gönderiyorlar, ekstra olarak yemeklerin arasına koyuyoruz.  Pastaneler baklava gönderiyor, menü daha da zenginleşmiş oluyor. Fırınlar zaman zaman ekmek gönderiyor. Şuanda bin 599 kişiye Ramazan kolisi dağıttık, 280 haneye toplamda bin 500 kişilik sefer taslarıyla sıcak yemek veriyoruz. Buradan basın mensuplarına ve bizi izleyenlere, dinleyenlere rica ediyorum.  Zabıtamız bizzat ev ev giderek tespit yapıyor. Eksikliklerimiz olabilir. Bize hemen bildirmelerini rica ediyoruz. Falan mahallede ihtiyaç sahibi  aile var, muhtaçlar buraya yemek gitmesi gerekiyor diye bizim atladığımız varsa hemen bildirsinler listeye ilave edebiliriz.  Geçtiğimiz yıllardaki tecrübelerimden biliyorum. Bazen hata yapabiliyoruz, arabası olan, evi olan isimde bize bir şekilde yazdırılıyor. Yanlışlıkla oralara da yemek gönderebiliyoruz.  Böyle bir şey olduğunda da bize lütfen bildirirseniz hemen düzeltelim” diye konuştu.

Başkan Posbıyık, son olarak ; “Ramazan ayının tüm İslam alemine, bölgemize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. Hazırlanan sefer taslarının dağıtımı ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine dağıtılmaya başlandı.

Yorumlar
  • Selda
    9 Mayıs 2019 Perşembe 01:14

    Posbıyık gerçekten büyüksün. Kıskananlar çatlasın

  • yaşare uslu
    6 Mayıs 2019 Pazartesi 20:01

    Ramazan yemek ne zaman dağılacak saat kaçta