İntihar'a Teşebbüs Vali'nin Kabulü ile Mutlu Sonla Bitti

22 Haziran 2020 Pazartesi 16:37

İntihar'a Teşebbüs Vali'nin Kabulü ile Mutlu Sonla Bitti

Zonguldak Valilik Binası çatısına çıkan ve sürekli telefonla görüştüğü görülen bir vatandaş intihar girişiminde bulundu.

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan Sezai A, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın görüşme isteğini kabul etmesinin ardından çatıdan indirildi.

Yorumlar

ATLI JANDARMA TİMLERİ GÜVEN VERİYOR

21 Haziran 2020 Pazar 13:31

ATLI JANDARMA TİMLERİ GÜVEN VERİYOR

ZONGULDAK’TA İLK KEZ ATLI JANDARMA TİMLERİ, BİR AY SÜREYLE GÖREVLERİNE BAŞLADI

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeilk kez göreve başlayan atlı jandarma timleri, il genelindeki belirlenen yerlerde de olmak üzere bir ay süreyle faaliyette bulunacaklar.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, kentte ilk kez Filyos beldesi sahilinin yanı sıra beldedeki M.Ö. 6 ve 7'nci yüzyıllar arasında kurulduğu tahmin edilen ve Karadeniz bölgesinin kıyı şeridindeki tek antik kent Tieion Antik Kenti'nde göreve başlayan iki ayrı jandarma atlı timleri, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Nevşehir’de 2003 yılında kurulan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında eğitilen atlar, motorlu araçların giremediği turizm bölgelerindeki asayiş görevleri için titizlikle hazırlanıyor.

Görevliler tarafından özel olarak seçilen atlar, asayiş parkurunda 15 ila 34 hafta arasında değişen eğitim sürecinde, yerdeki cisimlere alıştırma, perde geçme, ışık ve sese duyarsızlaştırma, hareketli zemine, duman ve sise alıştırma, silah kullanma, asayiş topu, tünel geçme, göğüsle itme, sudan geçme, atılan cisimlere, pankartlara ve gürültüye alıştırma ile merdivenden inme-çıkma etaplarında sıkı bir eğitimden geçiriliyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan atlar, toplumsal olaylara müdahalede, trafiğe kapalı turistik ve mesire yerlerinde önleyici zabıta olarak devriye hizmetinde, av sahalarında ve orman bölgelerinde çevre kontrolü sağlamada ve tören ile gösterilerde Jandarma Genel Komutanlığını temsil etmede kullanılıyor.

Jandarma yetkilileri, teşkilatlarının kuruluşundan itibaren ulaşım hizmetleri ile emniyet ve asayişin sağlanması alanlarında kullanılan atların, sabah mesaisiyle zorlu, ancak eğlenceli bir eğitimden geçirildiğini belirterek, şöyle konuştular: "Atlarımız güne sabah yem ile başlamaktadır. Binicileri tarafından sabah tımarlarının yapılmasına müteakip, günlük sağlık kontrolleri veteriner hekimlerimizce yapılmaktadır. Daha sonrasında atların ve binicilerin büyük efor sarf ettikleri zorlu, ancak eğlenceli antrenmanları başlamaktadır. Atlarımız yıllık eğitim dönemlerinde, temel at terbiyesi, engel atlama ve asayiş eğitimlerine tabi tutulmaktadır. Binişlerinin bitimine müteakip, binici kontrolünde atımızın bakımları, sağlık kontrolü ve yemlemelerinin yapılmasıyla, atlarımız yaşam alanlarına dinlenmek üzere bırakılmaktadır.

İyi eğitilmiş atlar, asayiş olaylarında ekiplerin çalışmasına katkı sağlamaktadır. Mükemmel bir içgüdüye sahip, duyuları oldukça gelişmiş, genelde soğukkanlı, insanlarla iletişim kurmasını seven, gece ve gündüz şartlarında çok rahat ve süratli hareket edebilen, engelleri aşma, dar alanlardan geçme, suda yüzebilme gibi birçok üstün özelliklere sahip olan atlar, asayiş hizmetlerinde, suç ve suçlularla mücadelede jandarmanın etkinliğini arttırmaktadır.’’

SUÇLULARIN KORKULU RÜYALARI KÖPEKLER

Etkinlikler sırasında jandarmanın faaliyetlerinde yer alan ev ve araçlarda arama yapmak için yetiştirilen 4 yaşındaki Alman kurdu cinsi Narkotik Madde Köpeği Vera’nın yanı sıra kaçakçılık, hırsızlık, sınır ihlalleri, mağara ve sığınak aramaları, ormanlarda iz takibi, cezaevi firarilerini yakalama, kaybolan kişilerin önceden kullandıkları elbiseleri koklayarak insan dokusunu 5 kilometre mesafede tanımasıyla kayıp şahsı bulabilen 15 aylık Labrador cinsi İz Takip Köpeği Taç’ın, görevleri anlatıldı.

Komşu illerde de ihtiyaç duyulması halinde görev yapan köpeklerin 9 yıllık görevlerini tamamlamalarının ardından emekliye sevk edildiği bildirildi.

JANDARMANIN GÖSTERİLERİ

Atlı jandarma timlerinin yanı sıra jandarma da park alanında eğitim gösterisi yaptı, jandarma motorize ekipleri gösterilerde bulunarak çocukları araçlarla gezdirdi, çocuklara Jandarma Boyama Kitabı dağıtıldı, jandarma devriyeleri ve Jandarma Mobil Plaka Tanıma Sistemi tanıtıldı, askerler Jandarma Andı okudu. Halkın alkışlayarak yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde vatandaşların yanı sıra gazeteciler de atlarla, köpeklerle, askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliklerin başlangıcında Kilimli ilçesine bağlı Göbü köyündeki yaklaşık 800 metre rakımlı Göbü Tepesi’nden, jandarmalarsahile yamaç paraşütüyle başarılı atlayış gerçekleştirdiler.

Yorumlar

YOL ÜZERİNE YIKILAN ÇAKILA ÇARPTI: 1 YARALI

21 Haziran 2020 Pazar 01:53

YOL ÜZERİNE YIKILAN ÇAKILA ÇARPTI: 1 YARALI

- Alaplı Aşağıdağ Köyü yolu üzerinde meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Olay bu akşam üzeri Alaplı Musabeyli Köyü Marmar mevkisinde meydana geldi.

Halil Coşkun idaresindeki 34 CAB 878 plakalı araç yolun kenarına yıkılan çakıla çarptı. Çarpmanın etkisiyle aracın önünde oturan sürücünün eşi Şerife Coşkun yaralandı.

Kafasından darbe alan Şerife Coşkun daha sonra 112 ekipleri tarafından Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralının hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.

Çarpmanın etkisiyle aracın her tarafı çakıl olurken araçta maddi hasar meydana geldi.

Yine aynı yerde bu kazanın önünde çakıl sebebiyle bir kaza daha meydana geldiği öğrenildi.Kazanın ardından Alaplı İlçe Jandarma ekipleri inleme başlattı.

Yorumlar

RESİM ÇEKTİRDİLER 315 POLİSLE OPERASYON YEDİLER

20 Haziran 2020 Cumartesi 14:39

RESİM ÇEKTİRDİLER 315 POLİSLE OPERASYON YEDİLER

POMPALI TÜFEKLERLE VİDEO ÇEKMİŞLERDİ: 315 POLİSLE OPERASYON!...

Pompalı tüfeklerle video çekip, paylaşan 20 kişiye gözaltı.

 

16 Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir grup gencin bir araya gelerek sosyal medya hesaplarında ellerinde tüfeklerle video ve fotoğraflarını yayınlamasının ardından 315 polisle operasyon düzenledi.

 POLİSLE OPERASYON DÜZENLENDİ

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir grup gencin bir araya gelerek sosyal medya hesaplarında ellerinde tüfeklerle video ve fotoğraflarını yayınlamasının ardından 315 polisle operasyon düzenledi.

 Operasyonda 20 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 9 adet tüfek, 3 adet tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 22 adet ecstasy hap, 5 kök kenevir, 1 gram esrar, 116 adet tabanca fişeği ile 31 adet tüfek fişeği ele geçirildi.

 

Yorumlar
 • Fuat Akçay
  20 Haziran 2020 Cumartesi 15:01

  Devlet varsa ve güçlüyse mafyalık yalan olur.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU..

19 Haziran 2020 Cuma 22:54

CANSIZ BEDENİ BULUNDU..

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde Sabah saatlerinde tarlaya giden yaşlı adam tarlada ölü bulundu.

İddiaya göre Gülüç Beldesi Dağlar Mahallesi Karkucak mevkiinde oturan 65 yaşındaki Muzaffer Göktekin, Sabah saatlerinde tarlaya gitmek için evinden çıktı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde eve Dönmeyen Muzaffer Göktekin'in çocukları babalarına aramaya başladı. Tarlaya gelen Göktekin'in çocukları babalarının cansız bedeni ile karşılaştı.

 112 ve polis ekiplerine haber verirken Muzaffer Göktekin'in cansız bedeni yapılan incelemenin ardından Otopsi için Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Muzaffer Göktekin'in kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar
 • Şaban karadeniz
  20 Haziran 2020 Cumartesi 23:10

  ALLAH cc rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 • Fuat Akçay
  19 Haziran 2020 Cuma 23:02

  Allah rahmet etsin.