İzin çıktı…

21 Mayıs 2020 Perşembe 21:31

İzin çıktı…

Harabeden kurtuluyoruz…

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yıkılan eski Belediye binasının yerinin ruhsatın alındığı öğrenildi.

Dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından Karadeniz Ereğli Belediye binasının taşınmasının ardından eski bina yıkılmış, ancak altından çıkan tarihi eserler nedeniyle alan koruma altına alınmıştı.

Aradan geçen yıllar sonrasında Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur'un girişimleri ile proje için Anıtlar Kurulu’ndan izin alındığı öğrenildi.

Ruhsat alma işlemlerinin başlatıldığı alanın yakın zamanda pis görüntüsünden kurtulacağı ifade edildi.

Yorumlar

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı’ndan kutlama mesajı…

19 Mayıs 2020 Salı 22:49

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı’ndan kutlama mesajı…

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi vesilesiyle yaptığı açıklamada, Allah’ın (C.C) yüce kelamı Kuranı Kerim’in indirilmeye başladığı ve Kadir Suresi’nde “bin geceden hayırlı” bir gece olarak müjdelenen Kadir Gecesi’nin İslam Alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Kadir Gecesi’nin, “güç, hüküm, değer, şeref” anlamına gelen “Kadr” kökünden ismini aldığını vurgulayan Çakır açıklamasında şunları kaydetti: Allah’ın (C.C) kelamı, yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’in, Peygamberimiz Hazreti Muhammet’e vahiy yoluyla indirilmeye başladığı mübarek gece olan Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak etmenin manevi huzuru içerisindeyiz.

Böylesi mübarek anların tüm İslam Alemi’nin manevi dünyasında yarattığı manevi ferahlık ve sevap iklimi kadar, dünyevi ve insani meseleleri kavramak ve aşmak için vereceği ilahı şevk ve kudretin de bilincinde olarak bu gece ellerimizi şefkat ve merhameti için Rabbimize açarken, O’nun rızasıyla sıkıntılarımızdan çıkışın yolunu ve kuvvetini arayacağız.

Ülke, millet, İslam Alemi ve tüm insanlık olarak aylardır mücadele ettiğimiz, insanımızın ve insanlığın başına musallat olmuş Covit 19 salgının sonlanması, tedavisi için kesin tıbbi çözümün bulunması, bu gece en büyük dileğimiz olacaktır ve bu gece vesilesiyle Ramazan’ı Şerif boyunca yapılan tüm hayır-hasenat ve işlenen sevabın, dualarımızın kabulüne vesile olmasını dileyeceğiz. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde İslam Alemi’nin en büyük manevi kutuplarından olan bu mübarek gecenin, bu yıl milli bütünlüğümüzün temellerinin atıldığı 19 Mayıs’la birleşmesi vesileleriyle dualarımız milletimizin milli ve manevi bütünlüğünün daha da sağlamlaşması için de olacaktır. Yüce Allah’ın, Kuranı Kerim’de Kadir Suresi’yle, “(1) Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. (2) Bilir misin nedir Kadir gecesi? (3) Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.” Ayetleriyle müjdelediği ve her şeye gücünün yeteceği (kadr) ismiyle adlandırdığı ve bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını, Kadir Gecesi’nin bölgemize, ülkemize, İslam Alemine ve insanlığa hayır getirmesini diliyorum.

Yorumlar

POSBIYIK, BAYRAM VE KADİR GECESİ HAZIRLIKLARINI DENETLEDİ

19 Mayıs 2020 Salı 20:35

POSBIYIK, BAYRAM VE KADİR GECESİ HAZIRLIKLARINI DENETLEDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi için belediyenin yaptığı hazırlıkları denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile akşam idrak edilecek Kadir Gecesi için gerçekleştirilecek özel programların hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları yerinde denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Belediye avlusunda 19 Mayıs özel programı için hazırlanan canlı yayın ve diğer etkinliklerin çalışmalarını denetleyen Başkan Posbıyık, “milli ve manevi yönden iki önemli kutlamayı aynı günde yaşamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Halkın Bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi: “19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilçe protokolümüzle anıta çelenk sunduk. Bu akşam Beyçayırı stadında 19 Mayıs kutlaması yapılacak.

Ardından aynı güne denk geldiği için saat 22.00’de İlçe Müftümüzün önderliğinde Kadir Gecesi için özel program hazırladık.

Mevlid okunup dua edilecek. Belediye avlumuzda hazırlığımızı yaptık. Ereğli’nin 20 değişik noktasında yüksek tepelere hoparlör sistemi kurduk. Gün boyu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle marşlarımızı, Atatürk’tün sevdiği şarkıları bütün Ereğli’ye ulaştıracağız.

Bayram coşkusu yaşayacağız. Programları halkımız sosyal medya hesaplarından da takip edebilirler. Bugün çok önemli bir gün.

Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı, İstiklal mücadelesine başladığı günün 101’inci yılını kutluyoruz. Aynı zamanda mübarek Kadir Gecesi…

Milli, manevi iki duyguyu bir arada yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Halkımızın bayramını ve Kadir gecesini kutluyorum.”

Yorumlar

NURİ BAŞKAN RENKLİ SEVİYOR

18 Mayıs 2020 Pazartesi 19:08

NURİ BAŞKAN RENKLİ SEVİYOR

HÜKÜMET CADDESİ RENKLENİYOR..

Alaplı Belediyesi tarafından 2018 yılında kaldırım ve zemini parke kaplama ve baskı beton çalışmasıyla yenilenen ayrıca zemini rengarenk boyanarak estetik bir görünüme kavuşan İlçenin en işlek caddesi olan Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Alanında yenileme çalışması başlatıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanındaki renkli zemini yeniden renklendirdiklerini söyledi. Belediye olarak pandemi döneminde çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Tekin,"Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nın kaldırım ve cadde zemininin, parke taşları ve baskı beton kaplayarak, cilalama ve renklendirme yapılmak suretiyle bölgenin en güzel caddesi haline gelmişti.

Yaklaşık 3 yıl sonra zeminin boyaları kaybolduğu için tekrar zemini renklendirerek cilasını yapıyoruz. 30 yıl sonra hükümet caddesinde yaptığımız yenilikle İlçenin merkezinin siluetini değiştirmiştik.

Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ışıl, ışıl bir hale bürünmüştü.

İlçe merkezindeki çalışmalarımıza halkımıza söz verdiğimiz gibi devam ediyoruz.

Şadırvanın oradan Belediye binasının kadar olan caddede çalışmalarımız devam ediyor.

Ekiplerimiz altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere en kısa sürede üst yapıya başlayacağız.” Dedi.

 

Yorumlar

KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:23

KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, ‘ASKIDA FATURALAR İÇİN SEVGİ VE DOSTLUK ELİ” UYGULAMASI BAŞLATTI

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ve gıda kolisi desteğinde bulunan Kdz. Ereğli Belediyesi, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Koronavirüs salgınına karşı seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı.

Bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturaları askıya çıkarıldı.

Hayırseverler, www.kdzeregli.bel.tr web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler.

Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek. Bu uygulama ile veren el ile alan elin bilinmediği bir dayanışma örneği geliştirilerek ihtiyaç sahibi aileler bir nebze rahatlatılmış olacak.

Yorumlar