KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:23

KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, ‘ASKIDA FATURALAR İÇİN SEVGİ VE DOSTLUK ELİ” UYGULAMASI BAŞLATTI

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ve gıda kolisi desteğinde bulunan Kdz. Ereğli Belediyesi, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Koronavirüs salgınına karşı seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı.

Bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturaları askıya çıkarıldı.

Hayırseverler, www.kdzeregli.bel.tr web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler.

Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek. Bu uygulama ile veren el ile alan elin bilinmediği bir dayanışma örneği geliştirilerek ihtiyaç sahibi aileler bir nebze rahatlatılmış olacak.

Yorumlar

PARKLAR GERÇEK SAHİPLERİNE KAVUŞTU.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 18:59

PARKLAR GERÇEK SAHİPLERİNE KAVUŞTU.

BAŞKAN TEKİN ONLARI YALNIZ BIRAKMADI.

 Alaplı İlçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra dışarı çıktı.

 

Maskelerini takarak parklara giden çocuklar güzel havanın keyfini çıkardı.

 

Bazı çocuklar aileleriyle yürüyüş yaparken bazıları da bisiklet sürüp, Sahil Park’ın tadını çıkardı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin ise, Sahil Parkta oynayan çocukları yalnız bırakmadı. Çocuklarla sohbet eden Başkan Tekin, çeşitli hediyeler ve maske verdi.

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ’DE, ENERJİ KESİLDİĞİNDE ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

12 Mayıs 2020 Salı 18:24

KDZ. EREĞLİ’DE, ENERJİ KESİLDİĞİNDE ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

Kdz. Ereğli’de, enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım yapan Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına su deposu inşa ediyor.

Başkan Posbıyık, “Bu çalışmamız bittiğinde elektrikler kesilse de artık evlerde sular kesilmeyecek” dedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadelesini sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, bir yandan da şehrin ihtiyaç duyduğu yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyor.

Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına 1 milyon TL yatırım ile 3 adet su deposu inşasına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmaları yerinde denetleyerek Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan bilgi aldı.

“EVLERDE SU KESİLMEYECEK”

Başkan Posbıyık, çalışmalar tamamlandığında evlerde su kesintilerinin yaşanmayacağını söyledi. Yatırımlara devam ettiklerini anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi: “Koronavirüsle mücadelemiz sürerken bir yandan da yatırımlara devam ediyoruz.

Osmantepe’ye 500 metreküp, Elmatepe İnallı’ya 100 metreküp ve Kestaneci Radar Tepe’ye 500 metreküp 3 adet su deposu yapımına başladık. 1 milyon TL’lik bir yatırım bu. Bu bölgelere hidroforlarla su ihtiyacı sağlandığı için her hangi bir elektrik kesintisinde halkımız su kesintisi yaşıyordu.u depoları devreye alındığı zaman hidrofor sistemi iptal olacak. Su depomuzda 500 metreküp rezerv su olacağından enerji kesilse dahi halkımız su kesintisi yaşamayacak. Depolarla beraber 1500 metre terfi hattı ve 500 metre depo çıkış hattı yapılacak.

Aynı zamanda bölgede içme suyu şebeke hatları tamamen yenilendi. Şimdiden Ereğli halkına hayırlı olsun.” Görüntü embed:

Yorumlar

MEZARLIKLAR RAMAZAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR..

11 Mayıs 2020 Pazartesi 18:48

MEZARLIKLAR RAMAZAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR..
Yorumlar

POSBIYIK, ŞEHİR MEZARLIĞINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

10 Mayıs 2020 Pazar 22:02

POSBIYIK, ŞEHİR MEZARLIĞINDAKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Şehir mezarlığını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Posbıyık eşi Neriman Posbıyık ile birlikte yakınlarının mezarlarına çiçek koydu. Posbıyık, “Bu Ramazan ayında ve anneler gününde, kaybettiğimiz tüm annelerin ve vatandaşlarımızın kabirlerini temizliyoruz, kırık dökük olanların tamiratını yapıyoruz.

Kimsesi olmayan mezarları düzenliyoruz. Mezarları çiçeklendiriyoruz. Sizler nasıl annenize çiçek götürüyorsanız, biz de buraya fideler getirip önümüzdeki günlerde komple çiçeklendireceğiz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Şehir mezarlığını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, şehir mezarlığındaki aile büyüklerinin mezarlarına çiçek koyarak dua etti. Posbıyık, belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmaları da yerinde denetleyerek şunları söyledi:

“Hastanelerde virüsle mücadele ederken çocuklarını, eşlerini, akrabalarını göremeyen sağlık çalışanlarının yani kahramanlarımızın anneler gününü yürekten kutluyoruz. Şehit, gazi annelerinin, bütün hemşehrilerimizin anneler gününü kutluyoruz. Ebediyete intikal eden annelerimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz.”

15 BİN MEZARIN HEPSİNİN BAKIMINI YAPIYORUZ

Belediye mühendisleri ve ekipleri olarak, ebediyete intikal eden 15 bine yakın vatandaşımızı, annemizi, bu anneler gününde anmak için böyle bir yol seçtik.

BAKIM SONRASI BÜTÜN MEZARLARA ÇİÇEK DİKİLECEK

Mezarları çiçeklendiriyoruz. Sizler nasıl annenize çiçek götürüyorsanız, bizler de fideler getirip önümüzdeki günlerde burayı çiçeklerle donatacağız. Arife günü de hocalarımızın katılımıyla Kur’an okutacağız.

ÖLÜSÜNE SAHİP ÇIKMAYAN DİRİSİNE DE SAHİP ÇIKMAZ

Hiç kimse dışarıya çıkamıyorum diye üzülmesin. Annelerinizi, babalarınızı, büyüklerinizi evlatlarınızı ziyaret edemiyorsunuz diye üzülmeyin. Biz kaybettiğimiz bütün hemşehrilerimizin kabirlerine sahip çıkıyoruz.

Buraları tertemiz yapıp çiçeklendiriyoruz. Allah nur içinde yatırsın.

“Ölüsüne sahip çıkmayan dirisine sahip çıkamaz”

diyoruz. Bu vesileyle tüm annelerin anneler gününü Kdz. Ereğli Belediyesi, Meclis Üyeleri ve çalışanları olarak gönülden kutluyoruz.”

Yorumlar