KEPEZ SOLAK YOL AYRIMINA SİNYALİZASYON KURULDU

10 Temmuz 2020 Cuma 15:03

KEPEZ SOLAK YOL AYRIMINA SİNYALİZASYON KURULDU

POSBIYIK: CAN SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZ

 

Kdz. Ereğli Belediyesi, Elmatepe Mahallesi girişi ve Echomar Hastanesi önüne yaptığı sinyalizasyon sistemini Kepez Solak yol ayrımına da kurdu.

Mahalle sakinlerinin teşekkür ettiği Başkan Halil Posbıyık “Önceliğimiz can güvenliği. İnşallah bir daha bu bölgede kazalar yaşanmaz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Kepez Solak yol ayrımına yapılan sinyalizasyon sistemi hizmete alındı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcısı Mehmet Tayyar Mendeş ve ilgili daire müdürleriyle birlikte, yapılan çalışmayı yerinde takip etti. Solak yol ayrımında CHP grubu Belediye Meclis Üyeleri Emrah Karaarslan, Mehmet Akçakaya, Çetin Günce, AK Parti Grubu Meclis Üyesi Fuat Ulaş, Kepez Mahalle Muhtarı Baki Karaarslan ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, sinyalizasyon sisteminin bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

“CAN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİR”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Elmatepe Mahallesi girişi ve Echomar Hastanesi önünde yolun karşısına geçmek isteyen yayalara bir çok kez araçların çarpmasıyla ölümlü kazaların meydana geldiğini, aynı sorunun Kepez bölgesinde de yaşandığını belirterek, bu sorunu sinyalizasyon sistemiyle çözüme kavuşturduklarını söyledi. Posbıyık, “Elmatepe’de çok büyük sorunumuz vardı, orayı çözdük. Echomar Hastanesi’nin karşısında ölümlü kazalar olmuştu, oraya da izin vermemelerine rağmen gerekli girişimde bulunarak sistem kurduk. Baki muhtar ve belediye meclis üyelerimiz Solak yol ayrımında da büyük sorun olduğunu ve buraya da sinyalizasyon sistemi yapmamız gerektiğini söylediler. İhaleye verdik ve bugün hizmete açtık. İnsanların yaralanmasına, ölümüne sebebiyet veren kazaların bu şekilde önüne geçmiş olacağız. Belediye Başkanı olarak değil, bir insan olarak vicdanımız rahat. Kepez halkına hayırlı olsun” dedi.

KARAARSLAN: ÇOK BÜYÜK BİR SORUN ÇÖZÜLDÜ

Kepez Mahalle Muhtarı Baki Karaarslan ve mahalle sakinleri Başkan Posbıyık’a uzun yıllardır yaşadıkları sorunu çözdüğü için teşekkür ettiler.

Muhtar Karaarslan, “Burası okullar bölgesi. Çok yoğun bir yaya trafiği oluyor. Vatandaşlarımız çok sıkıntılar çekti, çok kazalar oldu, çok canlar yitirdik burada. Engelli, sakat kalan insanlarımız oldu. Sizin özveriniz sayesinde bu sorunu da çözmeyi başardık. Mahalle halkı adına meclis üyelerimize, ekibinize ve size özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Elmatepe ve Echomar Hastanesi önüne olduğu gibi Kepez Solak yol ayrımına da butonlu sinyalizasyon sistemi kuruldu.

Karşıya geçmek isteyen yayalar butona basarak güvenli bir biçimde yolu kullanabilecekler. Yaya bulunmadığı sürelerde yeşil ışık yandığından araç trafiği de aksamayacak.

Yorumlar

TÜRKİYE İTFAİYE KOMİSYONU’NA SEÇİLEN TEK İLÇE KDZ. EREĞLİ

8 Temmuz 2020 Çarşamba 14:48

TÜRKİYE İTFAİYE KOMİSYONU’NA SEÇİLEN TEK İLÇE KDZ. EREĞLİ

Kdz. Ereğli Belediye İtfaiyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa kurdukları ‘Türkiye İtfaiye Komisyonu’na seçilen ilk ilçe itfaiyesi oldu.

Komisyon ilk toplantısını video konferans yöntemiyle yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği’yle (TBB) ortaklaşa ‘Türkiye İtfaiye Komisyonu’nu kurdu.

Kdz. Ereğli Belediye İtfaiyesi, Türkiye İtfaiye Komisyonu’na seçilen ilk ilçe itfaiyesi oldu.

10 Büyükşehir Belediye İtfaiyesi, 2 İl Belediye İtfaiyesi ve Kdz. Ereğli Belediye İtfaiyesi’nden oluşan ‘Türkiye İtfaiye Komisyonu’ ilk toplantısını video konferans yöntemiyle yaptı.

TBB Genel Sekreteri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şube Müdürü’nün de katıldığı konferansta Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş de hazır bulundu.

Ateş, toplantı ardından şu değerlendirmeyi yaptı: “Konferansta itfaiye mesleğinin sorunlarına, çalışma şartlarına, statüsüne, ekipman, malzeme ve tek tip kılık kıyafet konularına, afet ve acil durumlarda itfaiyenin ve Afad’ın koordineli çalışma sistemlerine değindik.

Bizlere teşkilatımızın büyüyüp, gelişmesi için gerekli bütün desteği veren Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a teşekkür ediyoruz.

Türkiye İtfaiye Komisyonu’nda Batı Karadeniz Bölgesi’ni en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız.”

Yorumlar

İBB MAHALLİ İDARELER HEYETİ, KDZ. EREĞLİ’DE

7 Temmuz 2020 Salı 23:58

İBB MAHALLİ İDARELER HEYETİ, KDZ. EREĞLİ’DE

POSBIYIK: İBB İLE İLİŞKİLERİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ve Yardımcısı Osman Cayak’ı misafir etti.

Başkan Posbıyık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun selamlarını getiren heyete “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak 21. Sevgi, Barış, Dostluk Ödülü’müzün sahibi olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun şahsında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerimizi daha da geliştireceğiz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ve Yardımcısı Osman Cayak’ı makamında ağırladı. İBB Mahalli İdareler heyetinin gerçekleştirdiği ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Koordinatör Bülent Akköse, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a, İstanbul'u simgeleyen çeşitli hediyeler takdim etti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun selamlarını iletti.

Başkan Posbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve sizlere teşekkür ediyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi olarak 21. Sevgi, Barış, Dostluk Ödülü’müzün sahibi olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun şahsında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerimizi daha da geliştireceğiz” dedi.

Posbıyık, ziyaretçilerine minyatür Herkül heykeli ve Ereğli’ye özgü çeşitli hediyeler takdim ett

Yorumlar

REİS'İ VE AK PARTİYİ ELEŞTİREN KAHVALTI EKİBİNE DUYURULUR..

7 Temmuz 2020 Salı 23:33

REİS'İ  VE AK PARTİYİ ELEŞTİREN KAHVALTI EKİBİNE DUYURULUR..

AK Parti'nin eski Dışişleri Bakanı ve Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi Ereğli’de ilçe başkanlığına isim arıyor.

Gelecek Partisi 13 Aralık 2019'da muhafazakâr AK Parti'nin eski dışişleri bakanı ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi için Ereğli’ de ilçe başkanlığına isim arıyor.

İl Başkanlığının yapılanmasının ardından ilçelerde ilçe başkanı aramaya çalışmalarına başlayan parti yöneticileri Ereğli’ de görüştükleri veteriner hekime teklif götürdüğü ancak veteriner hekimin bu teklifi kabul etmediği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Ak Partili olduğunu iddia edenlerin Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ereğli temsilcisi Mehmet Fatih Çakır'ı  bahane ederek Ak Partiye karşı direniş göstermek için yaptığı azınlık  kahvaltı ekibinden birinin bu çağrıya cevap vereceği ve bu kişinin o ekipten çıkacağı halk tarafından düşünülmektedir ..

Gelecek Partisi yöneticilerinin ilçe başkanlığı için isim arayışına devam ettikleri ifade edildi.

Yorumlar

BAŞKAN 100. YIL E-SEMPOZYUMU KATILIMCILARINA TEŞEKKÜR ETTİ.

4 Temmuz 2020 Cumartesi 16:32

BAŞKAN 100. YIL E-SEMPOZYUMU KATILIMCILARINA TEŞEKKÜR ETTİ.

“EREĞLİ’NİN 100 YILLIK KİTABINI BASTIRIP, GELECEK KUŞAKLARA ARMAĞAN EDECEĞİZ”

“MİLLETVEKİLLERİMİZ ALEMDAR’A İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİ İÇİN BİR ARAYA GELMELİLER”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘100 Yılın Işığında Kdz. Ereğli’ e-sempozyumuna görüşleriyle ve çalışmalarıyla destek veren yerel tarihçi, araştırmacı, yazar, gazeteci ve iş insanlarıyla bir araya gelerek teşekkür etti. Başkan Posbıyık, Gazi Alemdar’a yüzüncü yılında İstiklal Madalyası’nın verilmesi konusunda TBMM’ye ortak önerge hazırlamaları için Zonguldak Milletvekillerine çağrıda bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli’nin düşman işgalinden kurtuluşun 100. Yılında Belediye tarafından düzenlenen e-sempozyum katılımcılarına teşekkür etti. Musa’nın Yeri’nde düzenlenen teşekkür yemeğine Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar ve eşi Şahnur Uyar, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, oğlu Tuğberk Posbıyık, TSO Başkanı Arslan Keleş, 100. Yıl e-Sempozyum Danışma Kurulu üyeleri, yerel tarihçi, araştırmacı, yazar, gazeteci ve iş insanları katıldı. Başkan Posbıyık, e-sempozyuma görüşleri ve çalışmalarıyla destek olanlara teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti, 100. Yıl marşının söz yazarı ve bestecisi Suat Aykan’a seramik sanatçısı Aysun Yıldırım’ın hazırladığı özel plaketi sundu.

Posbıyık, e-sempozyumda tebliğleri yayınlanan ve pandemi koşulları nedeniyle şehir dışından gelemeyen katılımcılara ayrıca teşekkür belgelerini ulaştıracaklarını söyledi.

“KEMAL ANADOL’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Posbıyık, yaptığı konuşmada Zonguldak ve İzmir eski milletvekili Kemal Anadol’a sempozyumun düzenlenmesindeki katkıları için özellikle teşekkür etti. Posbıyık, şunları söyledi:

“Bundan evvelki Belediye Başkanlığım döneminde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili, grup başkan vekili Sayın Kemal Anadol, sürekli bana baskı yapıyor idi. Ereğli ile biliyorsunuz ilişkisi var. Bir sempozyum yapalım, Ereğli’yi anlatan tarihi bilgiler elimizde yok, bu sempozyumda bilgileri alalım ve bir kitap hazırlayıp gelecek kuşaklara bırakalım diyordu. Geçmiş dönemlerde bunu gerçekleştiremedik.

Bu sefer Belediye Başkanlığına adaylığımı koyduğumda beni İzmir’den aradı, ‘Başkan seni çok seviyorum. Sempozyumu bu sefer yapalım. Şu andan itibaren senin ücretsiz olarak Kültür danışmanıyım’ dedi. Bu sözleriyle 100. Yılında bu çalışmalara başladık, inanılmaz bir katılım oldu Ereğli’deki aydınlar tarafından. Bu çalışmayı canlı yapmak en büyük arzumuzdu. Eski asker kıyafetleriyle erler gelecekti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden mehteran takımı gelecekti. Çok canlı bir performans sergileyecektik. Pandemi koşulları nedeniyle bu nasip olmadı ama online sistemiyle yaptık.

-100. YIL MARŞI, 100 YILIN COŞKU VE ANLAMINI UNUTULMAZ KILACAK-

Hep birlikte, Kdz. Ereğli’nin kurtuluşunun 100. Yılına yakışır muhteşem bir e-sempozyum gerçekleştirdik. Değerli katkılarınız için hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Sempozyuma tebliğ sunan, görüşlerini paylaşan tüm katılımcılara, fikriyle, çalışmalarıyla katkı sunan Danışma Kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum.

Bu kutlamalar sürecinde bestesi ve sözleri kendisine ait bir marş hazırlayarak Ereğli halkına armağan eden, Ereğli’ye müzik ve müzik eğitimi konusunda imza atmış, değerli dostum Suat Aykan’a, bu sürecin bir parçası olan kıymetli eşi Gülay Aykan’a, bu güzel marşın kayıt ve düzenlemesini yapan Okan Aykan’a, etkili yorumlarıyla bu marşın bütün Ereğli’nin gönlünde taht kurmasını sağlayan Özgü Akşit, Devrim Evişen ve gitarıyla marşa hayat veren Sait Ünal’a yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu marş, 100 yılın coşkusunu ve anlamını unutulmaz kılacak. Suat bey dün bir yakınını kaybetti. Kendisine başsağlığı diliyorum. Bu zor gününde aramıza katıldığı için ayrıca minnettarız.

-DANIŞMU KURULU’NA VE TEBLİĞ SUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM-

Sempozyuma tebliğ sunanların yanı sıra Danışma Kurulu’nda tarih bilinci ve sorumluluğuyla destek veren gazeteci arkadaşlarımız yer aldı. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir marş bestelenmesi önerisi Eyüp Bektaş’dan geldi.

Doğan Gönüllü’nün Gülseren Tunalı söyleşisi çok beğeni kazandı.

Kurtuluş Ayyıldız Tarih ve Doğa Derneği’yle düzenlediğimiz sergi konusunda emek harcadı.

Hüseyin Aksakal toplantılarda görüş ve önerileriyle sempozyuma güç verdi. Önümüzdeki yıl Alemdar’ın 100. Yılını kutlayacağız. Umarım bu pandemi sürecinin atlatılacağı günlere denk düşer ve coşkumuzu çok daha geniş katılımlarla paylaşabiliriz. Yine sizlerin önerisiyle gündeme gelen Tunalı Hilmi heykeli yaptırılması konusunda adımlarımızı attık.

Devlet sanatçısı, Türkiye’yi uluslar arası düzeyde temsil eden heykeltıraş Metin Yurdanur, çalışmalarını son aşamaya getirdi.

Önümüzdeki aylarda bu heykeli Ereğli’mize kazandıracağız.

Sempozyuma görüşleriyle ve çalışmalarıyla güç veren siz tarihçi, araştırmacı, yazar, gazeteci, iş insanı çok değerli dostlarıma ve sempozyumun başarılı geçmesi için emek harcayan çalışma arkadaşlarıma içten teşekkür ediyorum.

-MİLLETVEKİLLERİNE SESLENİYORUM, ALEMDAR’A İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİ İÇİN BİR ARAYA GELİN-

Buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Siyaseten siyasetçiler zaman zaman birbirlerini kırarlar, dökerler belki siyasetin gereğinden biri budur. Ama ne olursa olsun Zonguldak’ta 5 milletvekili var, belediye başkanları, ilçe başkanları var. Bunların Zonguldak’tan seçildikleri için Zonguldak’ın güzelliği için yeri ve zamanı geldiğinde el ele vermeleri lazım. Daha önce Sayın Durmaz Demiroğlu ve bazı arkadaşları 50 bin imza topladılar, o günün TBMM Meclis Başkanı’ndan randevu aldılar.

Türkiye’nin İstiklal Savaşı’nda ilk deniz savaşının ve şehidinin olduğu, Fransız esirlerin bırakılması için o günkü Kuvai Milliye Hükümeti’nin, Mustafa Kemal’in imzasıyla Fransız Hükümeti ile ilk akit imzalandığı ortamın geçtiği Ereğli’de, Alemdar Gemisi olayında İstiklal Madalyası’nı alması lazım, Gazi Alemdar’ın gazi madalyasını alması lazım.

Bir çok arkadaşımız bu konuda yazı yazıyor. Eyüp Bektaş da konuyu en iyi destekleyen arkadaşlarımızdan biridir.

Buradan tekrar Zonguldak milletvekillerine davette bulunuyorum.

Zaman zaman kavgalarımız olabilir ama Ereğli’nin değerlerine sahip çıkmanın her siyasetçinin, her oda başkanının herkesin öncelikli görevi olduğuna inanıyorum.

Buradan 5 milletvekilimize sesleniyorum. Sayın Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz’a sesleniyorum.

Lütfen, bu Zonguldak size oy verdi. Ereğli size oy verdi. Muhalefet, iktidar hiç önemli değil, buranın bir değeri var. Önümüzdeki yıl 100’üncü yılı Alemdar olayının. Sizlerden istirham ediyorum sayın milletvekilleri. Beşiniz bir araya gelin, Meclis’e Gazi Alemdar’a madalyasının verilmesi için ortak bir önerge verin. Ereğli Belediye Başkanı olarak bu önergeyi verdikten sonra bütün sivil toplum örgütlerini, belediye başkanlarını, ilçe başkanlarını, oda başkanlarını bir araya getirmek suretiyle beş milletvekilimize de onların huzurunda plaket vermeyi ve teşekkür etmeyi çok arzu ediyorum. Bize Ankara’ya gel diyorsanız, tüm ekibimizle hazırız. Mutlaka 100’üncü yılda Alemdar’a İstiklal Madalyasını, gazi unvanını almamız lazım, meclisten çıkartmamız lazım. Sizler bu işe ön ayak olun, biz de emirlerinize amadeyiz. Beş milletvekilimize de Ereğli halkının duygularını arz ediyorum.”

Başkan Posbıyık, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun şehir dışında bulunması nedeniyle davete katılamadığını belirterek, “Sayın Kaymakamımız 100. Yıl e-sempozyumuna katkıda bulunan, destek olan siz değerli dostlara ayrıca teşekkür ettiler” dedi.

Yorumlar