Mezun olduğu okulda öğrencilere hayat dersi verdi

21 Mayıs 2019 Salı 20:09

Mezun olduğu okulda öğrencilere hayat dersi verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş mezun olduğu okulu ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş mezun olduğu Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
1987-1989 yılları arasında Makine Teknolojileri Alanı’ndan mezun olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda öğrencilerin sorularını cevapladı.
Başkan Demirtaş, hayatın zor şartlarını Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrendiğini belirtti. Demirtaş öğrencilere yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Bende sizler gibi Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Makine Teknolojileri Bölümünden mezunum.
Bu okulun değeri ve önemi hayatımda her zaman farklıdır. Sizler gibi bu sıralarda oturdum, bu okulda eğitim öğretimimi tamamladım. Son derecede onurlu ve mutluyum. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, siz değerli gençleri hayata hazırlayan en önemli okuldur. Çünkü buradan değişik mesleklerle mezun olacaksınız. Sizin gibi bu okuldan mezun olup şu anda Gülüç Belediye Başkanlığı yapmaktayım.
Bu vatan bu bayrak sizlere emanet olacak. Sizler bu vatanı, ülkeyi temsil edeceksiniz. Yarının başbakanı, milletvekili, belediye başkanı sizler olacaksınız. Ben buradan sizlere eğitim öğretim veren başta değerli müdürümüze ve öğretmenlere teşekkür ediyorum. Hayata en iyi şekilde hazırlanmanız dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum.” 

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ziyaret sonrası Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan’dan Makine Teknolojileri Alanı öğrencilerin hazırladığı minyatür top arabası hediye edildi.

Yorumlar

GİYSİ TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

21 Mayıs 2019 Salı 14:19

GİYSİ TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine yönelik giysi toplama kampanyası başlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden söz konusu kampanyaya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

Mübarek Ramazan ayı süresince gerek kuru kumanya, gerekse ihtiyaç sahiplerine günlük sıcak yemek ulaştıran müdürlüğümüz, bugün itibari ile “Giysi Toplama Kampanyası” başlatmıştır. 

Kampanya kapsamında kullanılmamış mevsimlik giysiler toplanacak olup, müdürlüğümüz aracılığı ile RamazanBayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Birlik, beraberlik, paylaşma ayında kampanyaya katılımları ile destek olmak isteyen vatandaşlarımız kullanılmamış giysileri, Kdz. Ereğli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ulaştırabilir. Kampanyaya ilişkin ayrıntılı bilgi 333 13 42 numaralı telefon’dan edinilebilir.

Öte yandan ihtiyaç sahipleri başvurmaları halinde bugünden itibaren müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren Giyim Bankasından giyim ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

 

Yorumlar

GEMİ KOMUTANLARININ BAŞKAN BEYE ZİYARETİ;

21 Mayıs 2019 Salı 11:41

GEMİ KOMUTANLARININ BAŞKAN BEYE ZİYARETİ;

Denizkurdu-2019 Tatbikatı kapsamında, Kdz.Ereğli Liman'ına demirleyen TCG Bandırma, TCG Sokullu Mehmet Paşa ve TCG Preveze gemilerimizin Komutanlarına ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Yorumlar

Yavuzyılmaz “Bıçak kemiğe dayanmıştır“!

21 Mayıs 2019 Salı 09:07

Yavuzyılmaz “Bıçak kemiğe dayanmıştır“!

CHP Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, 23 Ocak tarihinde TBMM’ye verdiği, “Zonguldak’taki işsizlik sorunu ve maden iş kolundaki istihdam durumu” konuları ile ilgili TBMM Araştırma komisyonu kurulması önergesinin bekletilmesini sert dille eleştirdi.

Yavuzyılmaz, işsizlik sebebiyle gençlerin ruhsatsız maden ocaklarında çalışmak zorunda kaldıklarına yada iş bulma umuduyla memleketlerinden binlerce kilometre uzağa gittiklerine dikkat çekerken, Zonguldak’ta son yıllarda ruhsatsız maden ocaklarında gerçekleşen iş cinayetlerine vurgu yaptı.

Milletvekili Yavuzyılmaz’ın 23 Ocak 2019 tarihli araştırma önergesine CHP’li 20 Milletvekili imzalarıyla destek vermişti.

Bıçak kemiğe dayanmıştır!

CHP’li Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada TTK’nın norm kadro altında çalıştırılmasının sürdüğüne dikkat çekerken, bu sebeple pek çok madencinin ve işsizin kaçak ocaklara yöneldiğini vurguladı.

Yavuzyılmaz açıklamasında; “TTK'da 7500 işçi açığı olduğu halde, Zonguldak'ta madencilik kültürüyle yetişen gençlerimizi işe almayıpta onları ruhsatsız maden ocaklarında (kaçak) çalışmaya veya evlerinden binlerce km uzaktaki şehirlerde karın tokluğuna çalışmaya mahkum eden,
Zonguldak'taki işsizlik sorununa çözüm üretip uygulanmasını sağlamak için TBMM'ye sunduğum Meclis Araştırma Önergesi 23 Ocak tarihinden bugüne kadar hala Genel Kurul gündeminde bekletilmektedir.
Bekletildiğimiz bu süreçte maalesef Kilimli'nin Gelik Beldesi'ndeki ruhsatsız bir maden ocağında gerçekleşen göçükte19 yaşındaki kardeşimiz Taner Nasuhoğlu, Ardahan'daki bir taş ocağı patlamasında kardeşlerimiz Selçuk Yazgan ve Murat Çetin'i kaybetmiş bulunuyoruz.


Maden şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.
Bir an önce Araştırma Önergemiz doğrultusunda Zonguldak'taki işsizlik sorunlarıyla ilgili TBMM'de Meclis Araştırma Komisyonu kurulmalıdır!
Bıçak kemiğe dayanmıştır!
Zaman kaybetmek, daha fazla can kaybetmektir...” ifadelerini kullandı.


Yavuzyılmaz’ın TBMM’ye Sunduğu Araştırma Önergesi’nde Dikkat Çeken Tespitler


2014 Yılında 76, 2015 Yılında 85, 2016 Yılında 68 Kaçak ocak mühürlenerek, ocak işletmecilerine dava açıldı.
1992-2016 yılları arasında rödevanslı sahalarda137, kaçak ocaklarda 119 işçi maden şehidi oldu.
2016 Sayıştay Raporu’nda göre kaçak ocakların büyük çoğunluğu rödevanslı sahaların içinde yer alıyor. Üretim bittikten sonra şikayetçi olunuyor ve kaçak ocakların incelenmesinde 1,5 x 1,5 ebatlarında açılmış ocaklara denk geliniyor.
İş güvencesi olmayan kaçak ocaklarda üretilen kömür yılda 100 bin ton kaynağı belirsiz kömür satışına sebep oluyor.
Sayıştay’a göre kaçak ocaklarda üretim yapılmasına rödevansçılar göz yumuyor ve tüketici daha ucuz olması sebebiyle kaçak ocaklarda üretilen kömürü satın alıp kullanıyor.
Kaçak ocaklarda yaklaşık 1000 işçi çalışıyor

Yorumlar

Çorumluoğlu Kültür Sanat faaliyetlerini raporladı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:32

Çorumluoğlu Kültür Sanat faaliyetlerini raporladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu göreve başladığı Eylül 2018 tarihinden bu yana kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Kültür ve Sanat Komisyonu'nun toplam 9 etkinlik gerçekleştirdiği belirtildi.

Kdz. Ereğli kaymakamı İsmail Çorumluoğlu göreve başladığı Eylül 2018 tarihinden bu yana kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Kültür ve Sanat Komisyonu faaliyetlerini rapor halinde yayınlandı. Raporda, “Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayı ile 2019 Nisan ayları arasında yetişkinlere yönelik 5 tiyatro ve 2 konser, çocuklara yönelik ise 2 tiyatro olmak üzere toplam 9 etkinliği Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi ve Erdemir Kültür Merkez’inde düzenlemiştir.” denilerek, sponsor firma ve kuruluşlara teşekkür edildi. 
2018 Kültür Sanat etkinliklerinin özeti
Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayında Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Haldun Dormen’in yazıp yönettiği ve oynadığı “Bir Zamanlar Gazinoda” adlı oyunu ile ilk etkinliğini gerçekleştirmiştir. Ardından 2018 Aralık ayında Eve Ensler'in, Bosna savaşının ardından yazdığı ve orijinal adı "Necessary Targets" olan “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” adlı oyunu sahnelenmiştir. 2019 Şubat ayında Nedim Saban’ın yenilenen yorumuyla Zülfü Livaneli’nin çok sevilen romanından uyarlanan ve 9 yıldır kapalı gişe oynanan “ Leyla’nın Evi” 905. oyun olarak Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenmiştir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ünlü şef Musa Göçmen ve senfonik orkestrasının sahne aldığı “Funniest Maestro” konser ve şov etkinliği Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçılarının katılımı ile “Çanakkale’den Anadolu’ya Uzanan Ezgiler” temalı konser etkinliği düzenlenmiştir. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında Fransız oyun yazarı Moliere’in dünyaca ünlü komedisi “Cimri “ piyesi Binnur Şerbetçioğlu’nun yorumu ve “Varyemez“ ismiyle sahnelenmiştir. 2019 Nisan ayında dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (Arsenic and Old Lace) “Ahududu ” Nedim Saban’ın yorumu ile Erdemir Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluşmuştur. Ayrıca Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu’nun organizasyonu ile Ocak ayında “Bremen Mızıkacıları” Mart ayında “Saftirik ve Transformens Zaman Yolculuğunda “ adlı çocuk oyunları öğrencilerimizin izlenimine sunulmuştur. Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayı ile 2019 Nisan ayları arasında yetişkinlere yönelik 5 tiyatro ve 2 konser, çocuklara yönelik ise 2 tiyatro olmak üzere toplam 9 etkinliği Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi ve Erdemir Kültür Merkez’inde düzenlemiştir.
7 bin izleyiciden elde edilen gelir bağışlandı
Düzenlenen etkinliklere yaklaşık 4 bin yetişkin ve 3 bin çocuk izleyici katılmıştır. Yapılan kültür ve sanat faaliyetlerinin maliyetleri sponsorlar tarafından karşılanmış olup bilet satışından elde edilen 30.340,00 TL’lik gelir Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına (Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Muharip Gaziler Derneği, Fiziksel Engelliler Derneği, Anneler Derneği ve Yeşilay Derneği) bağışlanmıştır” 
Öte yandan Kdz. Ereğli Kaymakamlı 2018 Kültür Sanat Faaliyet Raporunda sponsorlara teşekkür ederek mesajında şu ifadelere yer verdi, “Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonunca düzenlenen etkinliklere destek olan Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş ve Tat Metal’e teşekkür ederiz.”
Yorumlar