POSBIYIK, VERGİ DAİRESİ BAŞKANI’NI ZİYARET ETTİ

1 Temmuz 2020 Çarşamba 17:55

POSBIYIK, VERGİ DAİRESİ BAŞKANI’NI ZİYARET ETTİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz’i ziyaret etti. Görüşmede, Kdz. Ereğli Belediyesi ile OYAK-ERDEMİR arasındaki vergi uyuşmazlıkları ve diğer konular ele alındı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Zonguldak Vergi Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Posbıyık, pandemi koşulları nedeniyle daha önce ziyaret edemediği Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz’e yeni görevinde başarılar diledi.

Görüşmede ayrıca Kdz. Ereğli Belediyesi ile OYAK-ERDEMİR arasında yaşanan vergi uyuşmazlıkları ile diğer konular ele alındı.

Ziyarette Zonguldak Vergi Dairesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kösemen ve Kdz. Ereğli Belediyesi Başkan Danışmanı Mustafa Çevik de yer aldı.

Yorumlar

POSBIYIK, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMINI KUTLADI

30 Haziran 2020 Salı 15:31

POSBIYIK, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMINI KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi: “1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye'nin kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte Türk ulusunun denizde de büyük bir zafer kazanmasının 94'üncü yılını kutlamanın bir kez daha mutluluğunu yaşamaktayız.

Bağımsızlığın simgesi olan Kabotaj Kanunu, Türk Denizciliği için ulaşımdan, taşımacılığa, turizmden, balıkçılığa kadar çok geniş yelpazede büyük önem taşımaktadır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Topraklarının üç bir yanı deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer. Denizciliği Türk'ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız…” sözünün ve mavi vatan kavramının önemi bugünkü uluslar arası dengeler içinde çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl kutlama törenleri geçen yıllara göre çok daha sınırlı gerçekleştirilebilecek. Geleneksel yağlı direk yarışları yapılamayacak. Salgın koşulları geçtikten sonra bu kutlamaları çok daha coşkuyla ve geniş katılımla, hak ettiği gibi yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm deniz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle anıyorum.”

Yorumlar

Vali Tutulmaz Ereğli’de…

29 Haziran 2020 Pazartesi 21:09

Vali Tutulmaz Ereğli’de…

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz İlçe ziyaretleri kapsamında Ereğli’ ye geldi. İlk olarak Polis evinde karşılanan Vali Mustafa Tutulmaz daha sonra Kaymakamlık makamına giderek burada Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile görüştü.

Son Valiler Kararnamesi ile Zonguldak'a atanan Vali Mustafa Tutulmaz, Alaplı ziyaretinin ardından Ereğli’ye geldi. Polis evinde Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Beleidye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik, İlçe Jandarma Komutan vekili Cihangir Cihan ve daire müdürleri tarafından karşılandı.

Buradan sonra Kaymakamlık binasına geçen Vali Mustafa Yorulmaz, burada Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile görüştü.

Vali Tutulmaz daha sonra Şehir Vefa Karakurdu’nun babası Sabri Karakurdu’yu ziyaret etti.

Yorumlar

ENERJİ KESİLDİĞİNDE, SU KESİLMESİ TARİHE KARIŞIYOR

29 Haziran 2020 Pazartesi 09:02

ENERJİ KESİLDİĞİNDE, SU KESİLMESİ TARİHE KARIŞIYOR

POSBIYIK: KESTANECİ SU DEPOSU YAPIMINA BAŞLANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’ye 500 metreküp su deposu yapımına başladı.

Başkan Halil Posbıyık, İnallı ve Osmantepe’yle birlikte Kestaneci su deposunun da tamamlanmasıyla Kdz. Ereğli’de enerji kesildiğinde su kesintinin artık yaşanmayacağını söyledi.

Kdz. Ereğli’de, enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım yapan Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına inşa edeceği su deposu çalışmalarını sürdürüyor. İnallı ve Osmantepe’den sonra Kestaneci su deposunda da ilk beton döküldü.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’ye kurulan 500 metreküplük su deposu çalışmalarını yerinde denetledi.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan bilgi alan Posbıyık, “3 depodaki çalışmalar tamamlandığında elektrikler kesilse dahi artık evlerde sular kesilmeyecek” dedi.

“2 EREĞLİ’YE YETECEK SUYUMUZ VAR”

Kestaneci bölgesinde elektrikler kesildiğinde suları kesilen Güldere ve Kestaneci Mahallesi ile Alkaya mevkisinde oturan vatandaşlara su deposunun hayırlı olmasını söyleyen Posbıyık, 3 depo tamamlandığında Ereğli genelinde her hangi bir problemin kalmayacağını söyledi. Posbıyık şunları söyledi; “Burada bir su deposu yapıyoruz. Orman Bakanlığı’ndan tahsis ettiğimiz bu alan en üst noktalardan biri.

Şu anda radar mevkisindeyiz. Özellikle Kestaneci Mahallesi üst kısımları ile Güldere Mahallesi üst kısımları ve Alkaya mevkisinin su ihtiyacı hidroforlar kullanılarak karşılanmakta.

Hiç beklemediğimiz anlarda enerji kesildiğinde hidroforlar çalışmıyor ve bu bölgelerde su kesintileri belediyenin isteği dışında oluyordu. Bu duruma son vermek için buraya 500 metreküplük su deposu yapmaya karar verdik. İhalemizi yaptık, müteahhit arkadaşlar ilk betonu döktüler.

Bu depo tamamlandığında sular depolanacak, elektrik kesintisi olsa dahi deşarj sistemiyle depolardan su vermeye devam edeceğiz. Daha önce İnallı ve Osmantepe’ye de su deposu yapımına başlamıştık. 3 depo tamamlandığında Ereğli genelinde her hangi bir sorun kalmayacak. Ereğli’nin hiçbir bölgesinde sudan dolayı zaten bir problemimiz yok.

Arıtma tesislerimizde muhteşem suyumuz var, 2 Ereğli’ye yetecek kadar.

Elektrik kesintilerinden doğabilecek sıkıntıları da bölge bölge yaptığımız bu 3 depo ile çözüme kavuşturarak yaşanabilecek su kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. Şimdiden bu bölge halkımıza da hayırlı olsun.”

Yorumlar

DEMİRTAŞ VE ÇAKIR SIKINTILI GÜNLERDE BİLE HARİKALAR PEŞİNDE

27 Haziran 2020 Cumartesi 11:03

DEMİRTAŞ VE ÇAKIR  SIKINTILI GÜNLERDE BİLE HARİKALAR PEŞİNDE

DURMAK YOK YOLA DEVAM.. GÜLÜÇ’ÜMÜZE 400 TON SICAK ASFALT ÇALIŞMASI

Ulaşıma büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Gülüç Belediyesi olarak Çengel mahallesi ,Şehit Halis Çınar caddesi ,14 Katlar mevkisine sıcak asfalt dökme çalışması başlattık.

Sürücülerin sıkıntı yaşadığı mevkiye 400 ton asfalt döküldü.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Meclis üyelerim ile birlikte çalışmayı yerinde inceledik. Gülüç halkı, her şeyin en iyisini hak ediyor.

Ben ve ekibim, bu doğrultuda mesai harcıyoruz.

Bu kapsamda desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimize , İlçe Başkanım Sayın Fatih Çakır’a ve parti teşkilatlarımıza beldem adına teşekkür ediyorum.

 

#gülüçbelediyesi

Yorumlar