POSBIYIK’TAN GÖREVDEKİ ANNELERE HEDİYE

8 Mayıs 2020 Cuma 14:40

POSBIYIK’TAN GÖREVDEKİ ANNELERE HEDİYE

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü nedeniyle ilçede koronavirüs salgına karşı kahramanca görev yapan sağlık çalışanı, güvenlik kuvvetlerinde görevli anneler ile şehit ve gazi annelerine fotoğraf çerçevesi hediye etti, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin devam ettiği şu günlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Anneler Günü hediyesi olarak çocuklarından ve ailelerinden uzak kalan görevi başındaki annelere fotoğraf çerçevesi hediye etti.

Başkan Posbıyık, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ile birlikte doktor, hemşire ve sağlık görevlisi anneler, polis ve jandarmada görevli anneler ile şehit ve gazi annelerine Anneler Günü hediye çantalarını ulaştırdı.

Devlet Hastanesi, Anadolu Hastanesi, Echomar Hastanesi, Diyaliz Merkezleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Ocakları’nda çalışan anneler, hediye için Başkan Posbıyık’a teşekkür ettiler.

Güvenlik kuvvetlerine görevli anneler için hediye çantaları Emniyet Müdürü Hakan Çelik ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül’e, şehit anneleri için Türkiye Harp Malulü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Öztürk’e, gazi anneleri için Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin’e teslim edildi.

Anneler Günü hediye çantasının içerisinde Başkan Posbıyık’ın mesajı da yer aldı.Koronavirüs salgınıyla mücadelede olağanüstü gayret gösteren görevli annelere teşekkür eden Başkan Posbıyık, şehit ve gazi anneleri ile tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Yorumlar

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Pazar Yeri' genelgesi

8 Mayıs 2020 Cuma 02:31

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Pazar Yeri' genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Pazar Yerleri" konulu yeni bir genelge gönderdi. Buna göre, pazarlarda giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye malzemelerinin satışının kısıtlanmasına ilişkin alınan karar 11 Mayıs'tan itibaren kaldırdı.

Yorumlar

ALAPLININ GURURU DANIŞTAY BAŞKANI SEÇİLDİ..

7 Mayıs 2020 Perşembe 22:55

ALAPLININ GURURU DANIŞTAY BAŞKANI SEÇİLDİ..

Danıştay Başkanlığına, görev süresi dolan Zerrin Güngör'ün yerine 8. Daire Üyesi Zeki Yiğit seçildi.

İlçemizin ender yetiştirdiği değerlerden biri olan Zeki YİĞİT DANIŞTAY Başkanlığına seçilmiştir. Kendilerine Tebrik eder Yeni görevinde başarılar diler saygılarımı sunarım..

 

Yaş haddinden 20 Mart'ta emekli olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün yerine Başkanlık için Danıştay Genel Kurulunca dün yapılan seçimden sonuç alınamayınca oylamalara bugün devam edildi.

Seçimde, 3. Daire Başkanı Mehmet Ali Samur,

10. Daire Üyesi Nizamettin Kalaman,

8. Daire Üyesi Zeki Yiğit,

5. Daire Başkanı Fethi Aslan ve

4. Daire Başkanı Enver Kaya yarıştı.

Akgün Medya olarak Kendilerini Tebrik eder Yeni görevinde başarılar diler saygılarımızı sunarız..

Yorumlar
  • Recep Tezcan
    8 Mayıs 2020 Cuma 01:56

    EREĞLİ ALAPLI ZONGULDAĞIN GÜZİDE EVLADI DEĞERLİ SINIF ARKADAŞIM SN ZEKİ YİĞİT BUGÜN İTİBARİYLE DANIŞTAY BAŞKANLIĞINA SEÇİLMİŞTİR.ARKADAŞIMIZA YENİ GÖREVİNİN HAYIRLI OLMASINI DİLER BAŞARILARININ DEVAMINI TEMENNİ EDERİM.

ALAPLI BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

6 Mayıs 2020 Çarşamba 11:56

ALAPLI BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Alaplı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ve ekonomik krize rağmen çalışmalarına aralıksız olarak devam Alaplı Belediyesi, Alaplı halkına moral olmaya devam ediyor. Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları ile adeta salgın günlerinde Alaplı halkına umut ve moral veren Alaplı Belediyesi tüm olumsuzluklara rağmen hizmet noktasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

YENİLENEN CADDE VE ŞADIRVAN ALAPLI’NIN AYNASI OLACAK

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Alaplı Belediyesi olarak Alaplı halkına hak ettiği hizmeti verebilmek adına var güçleri ile çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Alaplı Belediyesi olarak her şeye rağmen halkımıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlattığımız kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları ile çarşı merkezimizi daha modern bir görünüme kavuşturmayı hedefliyoruz.

Tarihi şadırvanımızı da bu çalışmalar kapsamında yenileyerek daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturacağız. Yenilenen Cadde ve Şadırvan Alaplı’nın aynası olacak’ dedi.

Yorumlar

CUMHURİYET CADDESİ GÖZ KAMAŞTIRACAK

4 Mayıs 2020 Pazartesi 18:31

CUMHURİYET CADDESİ GÖZ KAMAŞTIRACAK

Alaplı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları başlatıldı.

Alaplı Belediyesi, geçtiğimiz yıl şehir merkezinde uyguladığı kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmalarının ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde de çalışmalara başladı. En son çalışmanın yaklaşık 20 yıl önce yapıldığı Cumhuriyet Caddesi üzerinde kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmalarına başlayan Alaplı Belediyesi’nin çalışmaları bayram sonuna kadar bitirmesi bekleniyor.

Yapılacak çalışmaların ardından Cumhuriyet Caddesi’nin göz kamaştıracağını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Trafiğe kapalı olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmalarına başladık.

Çalışmalar kapsamında kaldırımları andezit ve bazalt taşları ile yollarımızı ise baskı beton uygulaması ile yapacağız. Çalışmalar tamamlandığında Cumhuriyet Caddesi bambaşka bir görünüme kavuşacak. Çalışmaları en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz’ dedi.

ŞADIRVAN YENİLENEREK DAHA MODERN HALE GETİRİLECEK

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Şadırvanın da çalışmalar kapsamında yenilenerek daha modern ve estetik bir hale getirileceğini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Göreve geldiğimiz günden bu yana gece gündüz demeden ilçemizin sorunlarını çözmek için çalıştık. Bugüne kadar halkımızın bize verdiği destekle güzel çalışmalara imza attık. İnşallah bundan sonra da aynı özveri ve güçle çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

Etiketler:

Alaplı , Alaplı belediyesi , Nuri tekin , cumhuriyet caddesi

Yorumlar