Seyahat kısıtlaması kalktı

29 Haziran 2020 Pazartesi 08:41

Seyahat kısıtlaması kalktı

Zonguldak Almanya arası uçak seferleri bugün itibariyle başladı.

Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havalimanı 1 Haziran seyahat kısıtlamaların kalkmasının ardından pandemi süresi sonrasında ilk uçağını karşıladı.

ZONHAV A.Ş. ile Corendon Hava Yolu şirketinin yaptığı görüşme sonrası 27 Haziran ile 29 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinden Zonguldak'a uçak seferleri bugün itibari ile başladı.

Sabah saat 06.15'te Köln'den 185 yolcusu ile kalkan CAI 6805 sefer sayılı uçak 10.30'da Zonguldak Havaalimanı'na iniş yaptı.

Sosyal mesafe kuralına uyularak, gelen yolcuların önce ateşleri ölçüldü. Ardından pandemi sürecinde yapılması gerekenlerin listesi verilerek pasaport kontrolü yapıldı. Uçuş programı Köln'den kalkış cumartesi günü Köln-Zonguldak 06.15 ile 10.30 Zonguldak Havaalimanı varış. Dönüş ise aynı gün 11.30 Zonguldak-Köln kalkış olacak. 4 saat süren yolculuğun ardından uçaktan inen yolculardan Selma Topçu, “Yolculuk çok iyi geçti.

Burada Çaycuma merkezde oturuyorum. Maskeyle biraz zor oluyor ama yine de vatanımıza geldik.

3 hafta kalacağız burada inşallah iyi geçer” dedi. Pandemi nedeniyle Türkiye’ye gelemediklerini ifade eden Saynur Kalaycı, “2 aydır Türkiye’ye gelemiyoruz. Çok özledik.

Nisan ayında burada olacaktık ama olmadı. 3 ay burada kalacağız şeklinde konuştu.

Yorumlar

ACI HABER ŞEHİDİN AİLESİNE VERİLDİ

28 Haziran 2020 Pazar 14:49

ACI HABER ŞEHİDİN AİLESİNE VERİLDİ

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen 'Pençe-Kaplan Harekatı'nda, Piyade Uzman Onbaşı Recep Yüksel, teröristlerle girilen çatışmada şehit oldu.

Ailesinin iki çocuğundan biri olan Şehit Uzman Onbaşı Yüksel'in Manisa'nın Ahmetli ilçesine 7 kilometre mesafedeki kırsal Gökkaya Mahallesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Yorumlar
 • Fuat Akçay
  28 Haziran 2020 Pazar 15:22

  Allah rahmet etsin. Ailesine sabırlar versin. Sözün bittiği yer.

“KIDEMDE KAZANILMIŞ HAKLARDAN TAVİZ VERİLMEMELİ”

25 Haziran 2020 Perşembe 22:47

“KIDEMDE KAZANILMIŞ HAKLARDAN TAVİZ VERİLMEMELİ”

Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl başkanı Kaya “KIDEMDE KAZANILMIŞ HAKLARDAN TAVİZ VERİLMEMELİ”

Hak-İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya, kıdem tazminatının çalışanlar için hayati önemde bir uygulama olduğunu, bu nedenle mevcut kıdem tazminatı uygulamasındaki kazanılmış haklardan geriye gidişe müsaade edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla çalışma hayatının yeniden gündemine oturan kıdem tazminatı uygulamasına ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan Kaya, “Hali hazırda uygulamada olan kıdem tazminatı, emekçilerin geleceğini garanti altına alması, iş güvencesi sağlaması, çalışanların hayallerini gerçekleştirebilmesi gibi daha birçok faktörü beraberinde getiriyor. Bu nedenle mevcut kıdem tazminatı uygulamasından geriye gidiş olmayacak şekilde tüm emekçilerin kıdem tazminatı alabildiği bir sistemi kurgulamamız gerekiyor” şeklinde açıklamada bulundu.

“Bir düzenleme yapılacaksa bu işçiden, emekçiden yana olmalıdır” diyen Kaya, “Kıdem tazminatının milyonlarca çalışanı ilgilendiren çok geniş kapsamlı bir uygulama olduğu göz önüne alındığında, işçi-işveren-hükümet üçgeninde ortak akıl mekanizmasının çalıştırılması büyük önem taşıyor. Emekçiler olarak beklentimiz, adil, herkesin kıdem tazminatı alabildiği, kazanılmış haklardan geriye gidişin olmadığı bir sistemin hayata geçirilmesidir” diye konuştu.

ÇALIŞANLARIN ENDİŞELERİ GİDERİLMELİDİR”

Emekçi kesimin ‘kıdem tazminatımız elden gidiyor mu’ şeklinde diken üstünde olduğunu kaydeden Kaya, “Kıdem tazminatında çalışanların kaygılarını giderecek, beklentilerini karşılayacak, hayallerine giden yolun üzerindeki engelleri kaldıracak bir sistemin olması en büyük beklentimizdir” ifadelerini kullandı.

“Kıdemde kazanılmış hakların kaybedilmesi bir kenarda dursun, yapılacak düzenlemelerle kıdem tazminatı uygulamasının çalışanlar adına daha da ileriye taşınması gerekmektedir” diyen Kaya, “İlla bir düzenleme yapılacaksa öncelik kazanılmış hakların korunmasıdır.

Aynı şekilde kıdem tazminatının tüm çalışanları içerisine alan kapsamlı bir tazminat modeli haline gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yeni mağduriyetler ortaya çıkarmayan bir sistemin sosyal diyalog kanalıyla geliştirilmesi gerekmektedir” diyerek kazanılmış hakların korunmasının büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Yorumlar

DÜNKÜ İÇLER ACISI TABLONUN KURBANI TOPRAĞA VERİLDİ.

25 Haziran 2020 Perşembe 13:56

DÜNKÜ İÇLER ACISI TABLONUN KURBANI TOPRAĞA VERİLDİ.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Subaşı köyünde arkadaşları ile serinlemek için girdiği derde boğularak yaşamını yitiren 14 yaşındaki Ayberk Topçu, Subaşı merkez mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Subaşı köyünde arkadaşları ile birlikte serinlemek amacıyla dereye giren ve bir anda gözden kaybolan 14 yaşındaki Ayberk Topçu’nun, vatandaşların Ereğli Belediyesi İtfaiye müdürlüğü dalgıçlarının yaklaşık 3.5 saat süren çalışması sonucu cansız bedenine ulaşılmıştı.

Otopsi için Devlet hastanesine kaldırılan Küçük Ayberk’in cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Ayberk Topçu’nun cenazesi merkez mezarlığına getirilerek helallik alındı.

Kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ailesi yakınları, dost ve akrabaları katıldı.

Yorumlar
 • Fuat Akçay
  25 Haziran 2020 Perşembe 17:54

  Allah rahmet etsin. Ailesine sabırlar versin. Çok acı bir olay.

KALYONCU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

24 Haziran 2020 Çarşamba 13:31

KALYONCU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Ereğli'de sevilen Kalyoncu ailesinin Anneleri Vefat Etti.

Sezai Kalyoncu ,Ayhan Kalyoncu(Erdemir Basket Eski Antrenörü) Özcan Kalyoncu ve Yavuz Kalyoncu'nun Anneleri Naciye Kalyoncu vefat etmistir..

Cenaze namazı bugün Ikindi Namazi Sonrasi Hatip Camii'nde kılınacak ardından şehir mezarlığına defnedilecektir.

Akgün medya ailesi olarak;

Merhumeye Allah'tan Rahmet Dileriz.

Yorumlar