Sınav Zamanı Posbıyık'tan paylaşım

27 Haziran 2020 Cumartesi 15:43

Sınav Zamanı Posbıyık'tan paylaşım

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Ekiplerimizin Üniversiteye Geçiş Sınavı (YKS) öncesi sınavın yapılacağı 18 merkezi sterilize etmeleri ardından, okul önlerinde öğrencilerimiz için maske, su ve dezenfektan dağıtıldı.

 

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yorumlar

27-28 Haziran'da sokağa çıkma kısıtlaması kararı!...

18 Haziran 2020 Perşembe 23:58

27-28 Haziran'da sokağa çıkma kısıtlaması kararı!...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma kısıtlanması uygulanacağını açıkladı.

20 Haziran'daki LGS ve 27-28 Haziran'daki YKS’ye girecek milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca, LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

TAVSİYE KURULDAN, TALİMAT ERDOĞAN’DAN

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı.

Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler.

Yorumlar

Gönüllüler sahaya çıktı

14 Haziran 2020 Pazar 22:35

Gönüllüler sahaya çıktı

Karadeniz Ereğli’de, 12. Grup Gönüllü İtfaiyeci eğitimleri 3 aylık aranın ardından tekrar başladı.

Haber Merkezi - Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 12’nci grup Gönüllü İtfaiyeci kursu, salgın sebebiyle Mart ayında süresiz ertelenmişti. Yaklaşık 3 ay aranın ardından, 14 Haziran Pazar, Kışla İtfaiye Binasında, Doğal Afet Dersi ve uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Maske, sosyal mesafe ve dezenfektan hassasiyetine özen gösterilen eğitimler, saat 13.00’da başladı ve 17.30’a kadar devam etti. Bu kapsamında; 20 kişinin yer aldığı eğitimlerde, 3’er ve 4’erli gruplar oluşturularak, hortum atma, toplama, hedefteki temsili yangını söndürme, vana açma, kapama işlemleri gerçekleştirildi.

 

İtfaiye Amirleri Mehmet Ali Demirkol ve Burak Demirören, uygulamaları dikkatlice takip ederek, eksik ve hatalı müdahaleleri tekrar ettirip, Gönüllülere yardımcı oldular.  

 

Uygulamalı eğitimlerden önce, açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde, yangın, sel, deprem afetleri, önlemler ve yapılması gerekenler konusunda bilgiler aktarıldı. Ayrıca, itfaiye araçlarında yer alan aletlerin tanıtımları tek tek yapıldı.

 

Uygulamalı eğitimlerde gönüllülerin; hızları, ve gruplar arasında centilmence rekabet olması dikkati çekti.

 

Saha eğitimlerinin 21 Haziran Pazar, Kışla Sanayi Sitesi İtfaiye Müdürlüğü’nde süreceği planlandı.

 

Şubat ayında, Murtaza Mahallesi Cumhuriyet Halk Evlerinde, teorik olarak başlayan eğitimler, Mart’ta Covid-19 salgını sebebiyle ertelenmişti. Temmuz’da bitirilmesi planlanan eğitimlerin ardından, Gönüllüler sertifikalarını alacak.

Yorumlar

Türkiye Kamu-Sen’de Mithat Bağcı dönemi

10 Haziran 2020 Çarşamba 22:01

Türkiye Kamu-Sen’de Mithat Bağcı dönemi

Türkiye Kamu-Sen’de Mithat Bağcı dönemi Türkiye Kamu-Sen Zonguldak il temsilciğinde görev değişimi gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 yıl Türkiye Kamu-Sen Zonguldak il temsilcisi olarak görev yapan Kadir Bacioğlu’nun yerine kesintisiz olarak 23 yıllık sendikacılık tecrübesi olan Mithat Bağcı atandı.

Bağcı’nın atamayla ilgili sözleri şöyle oldu:

Yardımcımız Sayın Yücel Kazancıoğlu ‘nun teklifi ve Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci ‘nin tensipleriyle Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilciliğine görevlendirilmiş bulunmaktayım.

Bu göreve bizi layık gören ve bu gururu yaşatan Genel Merkezimize çok teşekkür ederim.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Tüm sendika Başkanlarımızla beraber dün olduğu gibi bundan sonrada haksızlıklara karşı, hak için mücadelemiz, ömrümüz oldukça devam edecektir. Bize inanan, güvenen ve bizimle birlikte yol yürüyen hiçbir arkadaşımızı yarı yolda bırakmadık, mağdur etmedik. Bundan sonra da yol arkadaşlarımızın yanında elif gibi dimdik durmaya devam edeceğiz. Yüce Yaratan utandırmasın.

Mithat Bağcı kimdir?

1997 yılında Türk Haber – Sen’ de başlayan Sendikacılık hayatına sırasıyla isyeri temsilciliği, şube yöneticiliği ve 2004-2006 yıllarında şube başkanlığı görevlerinde bulunmuş daha sonra özelleştirme sonucu kurum değiştirerek Orman Bölge Müdürlüğüne naklen atanmış ve orada da yine sırasıyla işyeri temsilciliği, İl Başkan Yardımcılığı, il başkanlığı görevlerinde bulunmuş, ayni zamanda 2016 ile 2018 yılları arasında Türkav Şube Başkanlığı yapmıştır.

2018 yılının Kasım ayında yapılan Türk Tarım Orman Sen 6 Nolu Karabük şube kongresinde tek aday olarak girdiği seçimde şube başkanlığını kazanarak şube başkanı olmuş ve şube merkezini Zonguldak’ a getirmiştir.

Kesintisiz bir şekilde 23 senelik sendika mücadelesi bulunmaktadır.Çevresinde başarılı ,sevilen sayılan bir kişi olarak tanınır.

Yorumlar

REKTÖR CUMHURBAŞKANININ VEKİL OLDUĞU ŞEHRE CEZA MI VERİYOR?

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:24

REKTÖR CUMHURBAŞKANININ VEKİL OLDUĞU ŞEHRE CEZA MI VERİYOR?

Rektör ne iş yapar ?

Görev tanımında ne yapması olağandır ?

Bir şehre baskı yapacak gücü varmıdır ?

2 muhalefet vekillerini saymıyorum ama ya iktidardaki 

3 milletvekilinin olduğu bölgede at koşturabilir mi sizce?

Her şeyi geçtik bir rektör Ülkenin en büyük adamı Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın KDZ EREĞLİNİN milletvekili benim dediği bir yerde nasıl olurda buraya fakülte kurulmasını istemiyorum tarzı gel gitli laflar eder ?

Şayet siz Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vekil olduğu şehre fakülte değil ÜNİVERSİTE YAKIŞIR diyor ve biz bunu yanlış anlıyor isek acil biz KDZ EREĞLİ'lilere bir aciklama yapın yoksa bizde Sağlık personeline yanlış üslup takınan eski Valiye verilen tepkinin aynısını size karşı vereceğiz!

Sonuç ne mi olur ?

Valla vali bey orada Cumhurbaskanımız Ankara'da sorun isterseniz ne olur en iyisini onlar bilir bir de hâlk!

Etiketler:

Ve Zonguldak , Vali bektaş , rektör cufalı , Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdoğan , KDZ Ereğli vekili Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdoğan a karşı gelmek

Yorumlar