TAKDİR EDİLECEK ELİ ÖPÜLECEK KADINLAR

22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:38

TAKDİR EDİLECEK ELİ ÖPÜLECEK KADINLAR

100 Nutuk diye yola çıktılar .. Milli mücadelenin 100.yılında 100 nutuk diye yola çıkan Handan Aktimur,Buğra Aktimur ,Gizem Çaka ve Mert Çaka sevenlerinin de desteği ile 500 tane hikaye kitabı topladılar..

Bu hikaye kitaplarının yanı sıra her öğrenciye bir NUTUK hediye ettiler..

 

Öğrenciler ile küçük atölye çalışmaları yaptılar.öğrenciler ile Ebru yapan Handan Aktimur yeter ki isteyelim biz istersek yüzler güler Dünya güzelleşir dedi .

Çocuklar ile kokulu taşlar ile kitap ayracı yapan Gizem Çaka destek veren herkese sonsuz teşekkür etti.Bir partiye bir derneğe bir konseye ihtiyaç duymadan da birşeyler yapılabildiğinin kanıtı bugün burada olmamız ..

Buğra Aktimur, Handan Aktimur,Gizem Çaka ve Mert Çaka Abdi Köyü Okulu'nda 2 tane kitaplık kurulmasını sağladı.


Gizem Çaka ;

Birgün evde uzun süredir duran ve çocukları büyüdüğü için de bu kitapları okuyamayacağını söyleyen bir abimizin bir koli kitabı sen verecek birilerini bulursun diyerek bize getirmesiyle başladı aslında bu süreç. Bunlar az olur biraz daha kitap bulalım dedik. Sosyal medyadan dostlarımıza ulaştık.

Herkes resmen bir seferberlik örneği gösterdi. Sonrasında bu kitapları koyacakları bir kitaplık yaptırabilir miyiz diye düşündük. Yine yardımımıza dostlarımız yetişti ve Abdi Okulu'na kitaplık yapabildik.

Çocukların mutluluğu paha biçilemezdi. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızla ebru ve kokulu taş boyaması vesilesiyle yaptığımız kitap ayraçlarıyla harika bir gün geçirdik. Onların hayatlarına ufak da olsa bir referans sağlayabildiysek ne mutlu bize.

Bizleri yapılan aktivitede destekleyen kitaplıklarımızı ücretsiz yapan Fevzi Yüksel ve kitap bağışında bulunan Şeref-nalan Cengiz ,Elif Tandoğan Semiz, Özlem Gürel Pamuksuz, Şule Kekeç, Uğur Dursun Yilmaz, Anil Şengezer Argün, Emriye Kart Eker, Dilşah Dilli Çağ, Hanefi Cag, Sureyya Sertasi, Erol Aker, Sezai Özcan,Fatma Akdeniz ve Havva Çiçek'e sonsuz teşekkürler.

Handan Aktimur;
çocuklarımızın çok iyi öğretmenlere sahip olması da bizleri çok mutlu etti. Başta okul müdürümüz Ibrahim Yumukgöz'e ve öğretmenlerimize de bizlere gösterdikleri teveccüh için çok teşekkür ederiz.

Yorumlar

ŞAMPİYON HALK OYUNLARI EKİBİ BAŞKAN POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

6 Mayıs 2019 Pazartesi 14:27

ŞAMPİYON HALK OYUNLARI EKİBİ BAŞKAN POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ


Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Minikler Grup Bölge Finallerinde 1. olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.
Halk Oyunları Eğitmeni Cemil Soydan, Minikler Kırşehir Yöresi Ekibi ve bu başarıda emeği geçen aileleri kutlayan Başkan Posbıyık, “Bu başarının burada kalmayacağına ve daha güzel başarılara imza atacağınıza inanıyorum.”dedi.

Yorumlar

Osman Zeki Oral, vefatının 7.yılında anıldı

4 Mayıs 2019 Cumartesi 16:24

Osman Zeki Oral, vefatının 7.yılında anıldı

 

7 yıl önce bugün 87 yaşında hayatını kaybeden Ressam Osman Zeki Oral, şehir mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Anma programına Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail ÇorumluoğluKaradeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Başkan Yardımcıları ile Oral ailesininyakınları, sevenleri ve öğrencileri katıldı. 

Oral'ın kabrine karanfiller bırakılmasının ardından, Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyıkburada yaptığı konuşmada, “Osman Zeki Oral Ereğli’nin evladı, bir Ereğli sevdalısıydı.”dedi.

Ereğli’de resim sevgisinin ilk tohumlarını atan Osman Zeki Oral’ınilçeye olan sevgisini eserlerine taşıdığını ve Türk resim tarihinde derin izler bıraktığını söyleyen Başkan Posbıyık,“Ülkesini ve gelecek nesilleri düşünen, ömrünü bu ideal uğruna harcayan Cumhuriyet aydını Osman Zeki Oral’ıunutmayacağız, unutturmayacağız. Osman Zeki Oral’ı, ölümünün 7.yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

 

Yorumlar

2019 eylül ayında Ereğli tekli eğitime geçiyor

5 Nisan 2019 Cuma 17:17

2019 eylül ayında Ereğli tekli eğitime geçiyor

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile birlikte ilçede yapımı devam eden okulları inceledi. Çakır, okul inşaatlarının 3 aya kadar biteceğini ve Ereğli’de 2019-2020 eğitim öğretim döneminde tekli eğitime geçileceğini ifade etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve parti yöneticileri İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ile birlikte ilçede yapımı devam eden Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Otelcilik), Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu, Atatürk Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Erdemir İlkokulu ve Kepez İlkokulu inşaatlarını gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Zonguldak genelinde tekli eğitime geçmeyen tek ilçenin Kdz. Ereğli olduğunu dile getiren AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır okul inşaatlarının 3 ay içerisinde bitirileceğini söyledi. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Ereğli’de tekli eğitime geçileceğini dile getiren Çakır gazetecilere şu bilgileri verdi; “Bu gün Ereğli ilçemizde inşaatı devam eden okullarımızda incelemelerde bulunduk. Ereğli’nin tekli öğretime geçmesi noktasında bu okullara çok ihtiyacımız vardı. Yapımı devam eden inşaatların her biri bölgesindeki okulları rahatlatacak. Bu okullarımızın inşaatları 2-3 ay içerisinde bitecek ve 2019-2020 eğitim öğretim yılına hepsi yetişmiş olacak. Kavaklık bölgesinde yolun üzerine ulaşım noktasında öğrencilerimiz için zorluklar vardı, onları rahatlatıyor. Kimisinde de sınıf ortalamaları yüksekti, onları daha aşağıya çekiyor. Örneğin Bilim Sanat’ın Kdz. Ereğli’de açılıyor olması bizim için çok önemli. Hem Ereğli hem de Alaplı’mızın çocukları Zonguldak’a gitmek durumunda kalıyordu. Özel çocuklarımızın daha kolay eğitim almaları sağlanmış olacak. Atatürk Ortaokulu’nun güçlendirmesini yaptırdık, çocuklarımız güçlendirilmiş binalarında eğitim-öğretim görüyor. Özetle geçtiğimiz yıl programa alınan tüm okulların inşaatları devam ediyor. Bu okulların yapılmasında emeği geçen Valimize, Kaymakamımıza, milletvekillerimize, milli eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. 2019-2020 eğitim öğretim yılında okulların fiziki anlamda tüm eksikleri giderilmiş olacak. Bundan sonrada eğitimdeki başarı oranlarımız çok daha yukarılara çıkacaktır. Şu an devam eden okullarımızın maliyetleri yaklaşık 30 milyon TL civarında. Yapımı devam eden bu okullarımızın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Çakır ve beraberindekiler inşaatları devam eden okulların yöneticileri ile de bilgi alış verişinde bulundu.

Yorumlar

Seçim yasakları başladı

23 Mart 2019 Cumartesi 19:53

Seçim yasakları başladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasakları yarın başlayacak.

Buna göre, propaganda serbestliği ve bir kısım yasaklar, 21 Mart Perşembe sabahı başlayacak ve oy verme gününden önceki gün (30 Mart Cumartesi) günü saat 18.00'de sona erecek.

Seçime katılan siyasi partiler ve bağımsız adaylar, seçim propaganda süresinin sona ermesine kadar yazılı basında ilan ve reklam yoluyla ya da internet sitesi açarak sözlü, yazılı veya görüntülü propaganda yapabilecek. Seçim süresince genel yollar üzerinde, mabetlerde, kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile ilçe seçim kurullarının gösterdiği meydanların dışında toplu olarak sözlü propaganda yapılması yasak olacak. Açık yerlerde, güneşin batmasını müteakip ikinci saatin sonundan, güneşin doğmasına kadar toplu olarak sözlü propaganda yapılması da yasaklar arasında bulunuyor.

Vatandaşların elektronik posta adreslerine gönderilecek mesajlar ile taşınabilir veya sabit telefonlarına sesli, görüntülü veya yazılı mesaj göndermek suretiyle propaganda yapılamayacak. Ancak siyasi partiler kendi üyelerine her zaman sesli, görüntülü veya yazılı mesaj gönderebilecek.

Oy verme gününden önceki 10 gün içinde yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla bir siyasi partinin veya adayın lehinde veya aleyhinde ya da vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılması ve herhangi bir surette dağıtılması yasak olacak. Bu sürenin dışında yapılacak yayınların, tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun olması gerekecek. Kamuoyu araştırmaları ve anketlerin yayınlanması sırasında, araştırmanın hangi kuruluş tarafından yapıldığının, denek sayısının, araştırmanın kim tarafından finanse edildiğinin açıklanması zorunlu olacak. Bu kurallara aykırılığın tespiti halinde Cumhuriyet Başsavcılıklarına, Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Erişim Sağlayıcıları Birliğine bildirimde bulunulacak.

Törenlere ait yasaklar

Seçim propagandasının başlangıç tarihinden oy verme gününü takip eden güne kadar olan süre içinde, devlet, katma bütçeli idareler, il özel idareleri, belediyeler ile bunlara bağlı daire ve müesseseler, iktisadi devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişilikleri ve Bankacılık Kanunu'na tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla (açılış ve temel atma dahil) törenler tertiplenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasak olacak. Söz konusu kuruluşlar ile kamu yararına çalışan dernek ve vakıflar, seçmenin oyunu etkileyebilecek girişimlerde bulunamayacak.

Aynı süre içinde bakanlar ile milletvekilleri yurt içinde yapacakları seçim propagandasıyla ilgili gezileri makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalarla yapamayacak. Bu maksatla yapacakları gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlama törenleri yapılamayacak ve resmi ziyafet verilemeyecek.

Hediye ve eşantiyon dağıtılamayacak

Seçime katılan siyasi partiler ve adaylar kendilerini tanıtıcı nitelikte broşür, el ilanları, parti bayrağı, poster, afiş veya ses ve görüntü içeren CD, DVD gibi her türlü yayını dağıtmakta serbest olacak, belirtilen yayın veya malzemeleri dağıtacak kişiler ise 18 yaşını doldurmuş olacak. Ancak siyasi partiler ve adaylar belirtilen malzemeler dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtamayacak, bunları üçüncü kişiler ya da kurum ve kuruluşlar aracılığıyla dağıttıramayacak.

Siyasi partiler ve adaylar, halkın huzur ve refahını bozmamak, yaya ve taşıt trafiğini engellememek koşuluyla önceden izin almaksızın stant açabilecek, bu konuda çıkabilecek uyuşmazlıkların çözümünde ise ilçe seçim kurulları yetkili olacak.

Hoparlörle propaganda

Propaganda döneminin başlangıç tarihinden bitişine kadar halkın huzur ve rahatını bozmamak koşuluyla açık yerlerde, güneşin batmasını müteakip ikinci saatin sonuna kadar hoparlörle propaganda yapılabilecek. Ancak başka bir siyasi parti veya bağımsız aday adına açık ya da kapalı yer toplantısı yapılan saatlerde, bu toplantıların yapıldığı yer ve binalardan işitilecek ve bu toplantıları rahatsız edecek biçimde hoparlörle propaganda yapılamayacak.

İlçe seçim kurulları, kendiliğinden veya siyasi partilerin veya bağımsız adayların istekleri üzerine mahallin özelliklerini göz önünde tutarak hoparlörle, yayının yerini, zamanını, süresini ve diğer şartlarını tespitle yetkili olacak. Siyasi partiler istemeleri halinde, ilçe seçim kurulunun düzenleyeceği programa göre varsa belediye hoparlörlerinden bedeli karşılığında eşit olarak yararlanabilecek.

Seçim büroları saat 23.00'e kadar açık kalabilecek

Seçime katılan siyasi partiler ve bağımsız adaylar, yer aldıkları seçim çevrelerinde seçim çalışmalarını yürütmek üzere seçim büroları açabilecek. Çadır, karavan, seyyar veya sabit baraka, tır dorsesi, sabit otobüs ve kamyon kasası gibi yerler ile ticari faaliyeti devam eden iş yerleri seçim bürosu olarak kullanılamayacak.

Siyasi partilerin ve adayların seçim büroları saat 09.00'dan 23.00'e kadar halka açık faaliyette bulunabilecek. Diğer seçim faaliyetleri saklı kalmak üzere, seçim bürolarında görüntülü ve sesli propaganda yapılabilecek ancak seçim bürolarında yapılacak sesli yayınlarda çevresel gürültü ile ilgili mevzuat hükümlerine uyulacak. Seçim bürolarındaki ilan ve reklam malzemeleri 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00'e kadar kaldırılacak, seçim bürolarının faaliyetleri de bu tarih ve saatte son bulacak.

Siyasi reklama ilişkin usul ve esaslar

Medya hizmet sağlayıcıları oy verme gününden önceki 24 saate kadar olan süre içinde siyasi reklam yayımlayabilecek.

Söz konusu kuruluşların bu görevi yerine getirirken demokratik toplum düzeni gereklerine uygun bir seçim yapılabilmesi için siyasi parti ve adaylara siyasi reklam tahsisi yaparken tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun hizmet sunmaları gerekecek.

Parti ve adaylar siyasi reklamlarında Türkçenin yanı sıra farklı dil ve lehçeler kullanılabilecek. Aynı reklam kuşağında, birden çok seçime katılan siyasi parti ve adayın siyasi reklam yayımlanmasını istemesi halinde istekliler arasında kura çekilecek, yayın dışında kalanlara ise istek halinde bir sonraki reklam kuşağında yayınlanması için öncelik verilecek.

Bir medya hizmet sağlayıcısında yayımlanacak siyasi reklamların ücreti, siyasi partilere ve adaylara göre değişkenlik gösteremeyecek.

Seçim sürecinde yayımlanacak siyasi reklamlar YSK kararları doğrultusunda RTÜK tarafından izlenerek denetlenecek.

Yorumlar