VALİ BEKTAŞ’TAN, BAŞKAN POSBIYIK’A ZİYARET..

8 Mayıs 2019 Çarşamba 22:16

VALİ BEKTAŞ’TAN, BAŞKAN POSBIYIK’A ZİYARET..

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Ereğli’de sürdürdüğü bir dizi açılış ve incelemelerin ardından Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti, çalışmalarında başarılar diledi.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak için geldiği Kdz.Ereğli’de, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.

Vali Erdoğan Bektaş, beraberinde Kaymakam İsmail ÇorumluoğluGarnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu ve diğer ilçe protokolü ile birlikte ilçede gerçekleştirdiği inceleme ve açılışların ardından Kdz.EreğliBelediyesini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın belediye girişinde çiçekle karşıladığı Vali Erdoğan Bektaş, Başkan Halil Posbıyık’a çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Bektaş; “Memleketin önemli mevkilerini işgal ediyoruz. Burda bir zaman geçiriyoruz. Bu zaman hem kendi hayatımızdan gidiyor, hem o memleketin, ilçenin, ilin hayatından, ömründen  gidiyor. Dolayısıyla bu zamanı iyi değerlendirmek gerekir. Faydalı bir zaman geçirmeniz dileğiyle çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Vali Bektaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Halil Posbıyık; “Sözlerinizin aynısını düşündüğüm için buradayım. Yoksa Antalya’da, Bodrum’da veya torunların yanında olmam lazım benim şuanda. Ama halk büyük bir baskı yaptı, bizde Ereğli’yi çok sevdiğimiz için buradayım. Sayın Kaymakamımız bizim ufkumuzu açıyor, ben bu kadar tecrübeliyim ama çok eksikliklerim varmış onu da görüyorum. Sanat, bilim konularında Kaymakamımız, Amiralim birlikte çok uyum içerisinde çalışıyoruz. Onun için çok mutluyum. Çok büyük şevkle başladım işe. Şehirde bir barış havasının esmesi, halkın üst yöneticilerin birbirleriyle iç içe olmasını görmesi beni mutlu ediyor. Nazik ziyaretiniz için halkım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Posbıyık, Vali Bektaş’a şehirde yapılması gereken çalışmalar hakkında brifing verdi. Vali Bektaş’ın Ereğli Belediyesini ziyaretinde ayrıca Piyale Paşa Konağının “Deniz Müzesi ve Sanat Galerisi” olarak kullanılması maksadıyla restorasyon işlerinin Zonguldak Valiliğince yaptırılmasına ilişkin taslak protokol Vali Erdoğan Bektaş ile Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu arasında imzalandı.

Başkan Posbıyık daha sonra ziyaretin anısına Vali Erdoğan Bektaş’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorumlar
  • Ebubekir
    9 Mayıs 2019 Perşembe 01:12

    Adam adam adam. Posbıyık

Hastane Müdürü Değişti

8 Mayıs 2019 Çarşamba 16:46

Hastane Müdürü Değişti

Kdz Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Ercan Özen oldu

Eski Görevi Ereğli Devlet Hastanesi sivil savunma müdürü olan Ercan Özen Kdz Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü oldu

Yorumlar

112 ACİL İÇİN YER TAHSİS EDİLDİ..

8 Mayıs 2019 Çarşamba 16:30

112 ACİL İÇİN YER TAHSİS EDİLDİ..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Süleymanlar Mahallesi İstasyon mevkisinde belediyeye ait taşınmazın 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Kdz.Ereğli Belediyesinin Süleymanlar Mahallesi İstasyon Mevkisinde bulunan taşınmazı, 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildi.

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinin Ömerli’dekiyeni yerine taşınmasının ardından çarşı merkezi ile Balı bölgesi arasında yaşayan vatandaşlar için ihtiyaç haline gelen 112 Acil Hizmet İstasyonu sorunu, Kdz.Ereğli Belediye Meclisinin hizmet binası tahsisi ileçözüldü.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Süleymanlar Mahallesi İstasyon Caddesi no:7’de mülkiyeti belediyeye ait olan ve Zabıta istasyonu olarak kullanılan taşınmazı 112 Acil Hizmet İstasyonu olarak kullanılması için İl Sağlık Müdürlüğüneücretsiz tahsisini içeren protokolü imzaladı.

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Başkan Posbıyık’a destekleri için teşekkür ederken, Başkan Posbıyık’da “Bölge halkımızın ihtiyaç duymaması temennisiyle 112 Acil Hizmet İstasyonunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Başkan Halil Posbıyık ve İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner arasında imzalanan protokolün ardından Zabıta ekipleri binayı boşaltarak 112 Acil ekipleri sağlık hizmetlerine başlayacak.

Yorumlar

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:40

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında çalışan işçiler yılın ilk sahurunu yerin metrelerce altında yaptı.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler, yılın ilk sahurunu birlikte yaptı. Domates, biber, peynir, soğan, ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin yaklaşık 300 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı. 
Ramazan ayının gelmesine sevinen işçiler, ailelerinden uzak sahur yapmanın burukluğunu yaşadı. Yerin metrelerce altında zor şartlarda hem oruç tutup hem çalıştıklarını ifade eden maden mühendisi Bayram Barutçu, “Hayırlısıyla Ramazan ayına başlamayı Allah yine bu sene nasip etti. Tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan ayını hayırlı bir şekilde geçirmesini diliyorum. İnşallah bayramı da neşe içinde geçirmeyi Allah da bize nasip eder. Madenciler olarak yerin 300 metre altında bugün ilk orucumuzu tutmak üzere arkadaşlarla beraber ilk sahurumuzu yaptık. İşimiz emek yoğun bir iş olduğu için şartlarımız zor. Yalnız bu bizim ibadetimizde bir sıkıntı oluşturmuyor. Yeraltında da sahuru yapıp orucumuza niyetleniyoruz. Ay boyunca da tutmayı düşünüyoruz. Aslında pek fark eden bir şey yok. Sadece farklılığımız aile ortamı olmadığındandır. Ama Allah nasip ederse iftarda ailemizle beraber olacağız. Bunun güzelliğiyle olabiliyoruz. Yiyecek içecek bakımından evimizde ne yiyorsak burada da niyetleneceğiz. Bu bizde bir burukluk oluşturmuyor” dedi. 
15 yıllık maden işçisi Halil Horoz ise “Bizim için fark etmiyor. Yeraltında her zaman böyle yapıyoruz. İlk sahur burada denk geliyor. Bazen evde denk geliyor. Tüm İslam Alemi’ne hayırlı uğurlu olsun. Herkese kazasız belasız çalışmayı nasip etsin. Şartlar zor ama bize bir zorluğu gelmiyor” ifadelerine yer verdi. 
İşçiler, yemek sonrası yapılan duaların ardından çalışmaya devam etti.

Yorumlar

İstanbul’dan Çıktılar Ereğli de mola verdiler

7 Mayıs 2019 Salı 09:28

İstanbul’dan Çıktılar Ereğli de mola verdiler

Atatürk'ün Samsuna çıkışının 100.yılı münasebetiyle 1 Mayıs günü İstanbul Kadıköy iskelesinden yola çıkan Dragon bot kürek sporcuları Ereğli'ye ulaştı.


19 gün boyunca kürek çekerek Samsun'a ulaşmayı hedefleyen grup üyeleri, Kdz.Ereğli Liman girişinde coşkuyla karşılandı.


Karşılama törenine katılan Ereğli kaymakamı, Ereğli Belediye Başkanı, Ereğli Garnizon Komutan vekili ve Ereğli Yelken İhtisas Kulübü yöneticileri ve beraberindekiler, bir botla kürekçilere liman girişinden kulüp iskelesine kadar refakat ettiler.
Karşılama töreni sırasında liman girişinde itfaiye gemisi havaya tazyikli su püskürterek izleyenlere görsel bir ziyafet verdi.


Ayrıca Ereğli Hatice Erdem Denizcilik Meslek lisesi bandosu öğrencileri bembeyaz üniformalarıyla karşılamada hazır bulunarak bando melodileri ve maytaplarla grubu selâmladılar.


Törende Kaymakamımız, Belediye başkanımız ve Ereğli Yelken İhtisas Kulübü başkanı birer kısa konuşma yaptı. Karşılamadan memnun kaldıkları gözlenen 19 Mayıs Dragon kürek grubu üyeleri, Bandırma Vapurunun birer maketini protokol üyelerine takdim ettiler.


Tören öncesi ve sonrasında, pek çok müsabakada başarılarını yıllardır kanıtlamış Ereğlili kürekçilerimiz ve minik optimist yelkencilerimiz liman içinde yaptıkları selâmlama seyirleriyle göz doldurdu.


Cumhurbaşkanlığının himayesinde gerçekleştirilen 19 Mayıs 100.yıl kürek dragon etkinliği için ekibin birkaç gün sonra Ereğli'den Samsun istikâmetine hareket etmesi ve 19 Mayıs günü Samsun'a ulaşması bekleniyor...

Yorumlar