Van’da emekçilerimize yönelik haince saldırıyı kınıyoruz

11 Haziran 2020 Perşembe 02:44

Van’da emekçilerimize yönelik haince saldırıyı kınıyoruz

Van’da emekçilerimize yönelik haince saldırıyı kınıyoruz

GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI YÖNETİM KURULU;

“Van’da emekçilerimize yönelik haince saldırıyı kınıyoruz”

 

 “Van'ın Çatak ilçesi Narlı bölgesindeki bir yaylaya yol çalışması yapan işçileri taşıyan sivil servis aracına 8 Haziran 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca EYP ile düzenlenen hain saldırıda 2 işçi kardeşimiz şehit oldu, 8 işçi kardeşimiz de yaralandı.

Evine ekmek götürmek, milletimize ve ülkemize hizmet etmek için yaz-kış demeden alınteri döken emekçilerimize yönelik bu haince saldırıyı kınıyoruz.

Hiçbir saldırı; biz emekçileri ülkemize ve milletimize hizmet etme yolundan çeviremedi, çeviremez.

Bugüne kadar; milletimizin güveni ve huzuru için görev yaparken şehit düşen ordumuz ve emniyet teşkilatımız mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Şehit olan işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı işçi kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz”

 

 

 

 

 

Yorumlar

KÖYLÜ İSTEDİ, ÇAKIR ÇALIŞMA BAŞLATTI (Videolu)

11 Haziran 2020 Perşembe 02:43

KÖYLÜ İSTEDİ, ÇAKIR ÇALIŞMA BAŞLATTI (Videolu)

ÇİFT YÖNLÜ BÖLÜNMÜŞ KARAYOLUNDA, YOLUN KARŞI TARAFINDAKİ TARLALARINI İŞLEMEYE GİDEMEYEN KÖYLÜ, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET FATİH ÇAKIR’DAN YARDIM İSTEDİ.

Zonguldak ili Ereğli ilçesi Sücüllü köyünde yaşayan vatandaşların ‘arazi yolu’ istekleri üzerine saha çalışması yapan Karadeniz Ereğli’de AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “köylümüzün taleplerini yerine getirmek istiyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Çakır, vatandaşlardan gelen talep ürerine Zonguldak-Ereğli karayolunun 20’inci kilometresinde kalan Sücüllü köyüne giderek incelemelerde bulundu.


‘Patpat’ diye tabir edilen tarım araçlarının kara yolunda kullanılamamasından dolayı köylünün zor durumda kaldığını dile getiren Çakır, fındık mahsulü toplamak isteyen köylünün güçlük çektiğini ifade etti. Yaşanan sıkıntıyı çözmek istediklerini belirten Çakır, şöyle dedi:


“Muhtarım ve Sücüllü halkının talepleri doğrultusunda, yaşanan sorunu yerinde görelim istedik. Önümüzdeki günlerde de bölge trafik ekipleri gelecek, onlarla da incelemelerde bulunacağız. Yapılabilirliği ne kadardır bakılacak. Trafiği sıkıntıya sokmadan, aşırı bir maliyet oluşturmadan köylümüzün ve muhtarımızın talebini yerine getirmek için buradayız. Köylümüzün taleplerini yerine getirmek istiyoruz. Ama bir yandan da hem maliyetleri hem de karayolunda seyahat edenleri sıkıntıya sokmayacak şekilde çözüm bulmaya çalışacağız.”


MUHTAR: “ARADA KALDIK”
Sücüllü Köyü Muhtarı Hasan Kural ise karayolunun karşı tarafında her iki yönde fındık arazilerini olduğunu söyledi. Tarlalara gidişlerde karayoluna çıkamadıkları için sıkıntı yaşadıklarını öne süren Kural, şu sözlerle konuştu:


“Fındık arazilerine giden yan yol talebimiz var. Mahsulü almak, tırpanımızı yapmak için araziye patpat ile gidiyoruz. Karayolu gidiş-dönüş çift yol olduğundan arazilerimize geçemiyoruz. Yani arada kaldık. Yolun karşı tarafında iki taraflı yan yol istiyoruz. Aynı zamanda, patpatlarımızın yolda kalmaması için cepler de istiyoruz.” 
İlçe Başkanı Fatih Çakır, daha sonra Karayolları Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü Zonguldak-Ereğli Kısım Kontrol Şefi İsrafil Gültekin ile birlikte incelemesini sürdürdü.

Yorumlar

Sanayi ve Çevre Altyapısına BAKKA’dan Destek

11 Haziran 2020 Perşembe 02:43

Sanayi ve Çevre Altyapısına BAKKA’dan Destek

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin listesi 10.06.2020 tarihi itibarıyla kamuoyuna ilan edilmiştir.

BAKKA yetkilileri konuyla ilgili şu bilgiler aktarıldı: "Program kapsamında, 60 proje başvurusu alınmış ve değerlendirme süreci sonunda 17’si asil listede yer almak üzere 34 proje başarılı bulunmuştur. Asil projelerin tamamı ile sözleşme imzalaması durumunda TR81 Batı Karadeniz Bölgesinde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla sanayi ve çevre altyapısının geliştirilmesine yönelik 19.423.520,92 TL kaynak aktarılması öngörülmektedir."

Yorumlar

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da gerçekleştirildi

11 Haziran 2020 Perşembe 02:42

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da gerçekleştirildi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı.

Toplantıya; BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Sinan Güner, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Karabük Valisi Fuat Gürel, Yönetim Kurulu Üyeleri Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ile ajans uzmanları katıldı.

Toplantıda, 2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında sunulan projelerin değerlendirilerek nihai listelerin oluşturulması ve sözleşmeler ile ilgili hususlar görüşüldü.

Yorumlar

"Kampüs Alanının Geleceği" masaya yatırıldı

11 Haziran 2020 Perşembe 02:41

"Kampüs Alanının Geleceği" masaya yatırıldı

KDZ Ereğli TSO’da, “Kdz. Ereğli Kampus Alanının Geleceği “konulu toplantı düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş Başkanlığında Tüm Meslek Odaları yetkililerinin katılımıyla 10 Haziran Çarşamba, saat:14:00’da TSO Hizmet Binasında “ Kdz Ereğli Kampus Alanının Geleceği ” konulu istişare toplantısı tertip edildi. Toplantıda Yönetim Kurul Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk ,Yönetim Kurulu Üyesi Tasin Tanyıldız, Yönetim Kurul Üyesi Özgür Erdoğan ,Müsiad Kdz Ereğli Şubesi, Kdz Ereğli Muhtarlar Derneği, Kdz Ereğli Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi, Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası, Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası, Pazarcılar ve Tekel Bayileri Odası, Marangozlar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası Başkan ve Yöneticileri katıldı.


Tüm katılımcılar söz alarak Kurumları adına görüşlerini beyan ettiler, yaklaşık bir buçuk saat süren toplantıda, "Kdz. Ereğli Tek Yürek ve Tek Ses” olarak mücadele edilmesinin önemine değinildi. Yakın zamanda geniş katılımlı olarak toplantı detaylarının aktarılacağı bir toplantı tertip edilecektir.
Kamuoyuna önemle duyurulur.

Yorumlar