YERLİ ÜRETİM KAYA KAMYONU : DEMMAK

14 Kasım 2019 Perşembe 11:49

YERLİ ÜRETİM KAYA KAMYONU : DEMMAK
Yorumlar
 • kadir
  17 Kasım 2019 Pazar 18:49

  Kamyonu babam yaptı

HELAL BAŞKAN ,IŞTE ASIL ADALET BUNA DENIR !!

13 Kasım 2019 Çarşamba 16:33

HELAL BAŞKAN ,IŞTE ASIL ADALET BUNA DENIR !!
Yorumlar

OYAK ERDEMİR PİLAVDAN DÖNDÜ KAŞIĞINI KURTARDI.

13 Kasım 2019 Çarşamba 10:32

OYAK ERDEMİR PİLAVDAN DÖNDÜ KAŞIĞINI KURTARDI.

Aylardan beri bir British steel hikayesi vardı medyayı mesgul eden , ani gelişen konunun sonu hakkında bizden başka hiç kimse elestiride bulunamadı.. Herkes şak şak peşinde sanki aracılara para kazandırma derdine düşmüş gibi susmayı tercih etti. Biz ise şirket ve devlet menfaatini düşünerek boyumuzdan büyük laflar edip almayın zarar edersiniz diye yazdık ve uyardık.

OYAK'ta bu konu hakkında aynen şunları söyledi ve hepimizin yüzünü bir kere daha güldürdü.

OYAK'tan yapılan açıklamada, "Ataer Holding tarafından British Steel'de yapılan incelemeler tamamlanmış, paydaşların yeterince destek vermemesi nedeni ile beklenen ticari verimliliğin sağlanamayacağı ortaya konarak müzakereler sonlandırılmıştır" denildi. OYAK,

 

Biz vakti zamanından beri  bize ait şehrimizin fabrikasını elimizden geldiğince uyardık.. 

Manşetlere taşınan haberlere göre;

Erdemir yurtdışından çok ucuza ve kârlı bir fabrika alıyordu ..

Zaman içinde Erdemir pazarlık aşamasında olduğu bu fabrikayı incelemeye aldı ve bu aşamada bazı aksiliklerle en önemlisi tepkilerle karşılaştı .

Neden mi ?

Öncelik olarak tüm dünya ülkelerinde demir çelik fabrikalarından bir kaçış söz konusu iken Hele ki ingilterede fabrika kurmadaki ağır şartlardan ve tazminatlardan kaçış var iken Oyak'ın burada yatırım kararı alması tepkileri ve tedirginliği de beraberinde getirdi haklı olarak.

Çünkü şaka değil sermaye yurt dışına kayacak ve zaten zor durumda olan ülke ekonomisine  belkide bir darbede OYAK tarafından vurulacaktı. 

İste bu noktada Erdemir çok iyi bir hamle yaparak hata payını en aza indirmek adına süreyi uzattı .

Oyak Erdemir yönetimi olarak tüm profesyonel ekiplerini devreye sokarak tabiri caizse son anda pilavdan dönenin kaşık'ı kırılsın demedi ve mantıkla hareket edip derdi sürekli kazanmak olanın yapması gereken hamleyi yaparak kaşığına ve dişlerine sahip çıkma adına pilavdan döndü.

Bu konuda Oyak Erdemir yönetimini tebrik ediyoruz.

Erdemir Oyak'ı fabrikadan vazgeçiren etkenler nelerdi peki ?

Bize göre Çevre konusunda Erdemir Oyak buradaki daha evvel ki firmaların yediği ve ödeyemediği çevre kirletme vergisini göz önünde bulundurdu.

2. Şüpheli durum ingiliz para birimi ve işçi çalıştırmak için maaşların yüksekliği bir nebze yönetimi düşündürdü..

3.Şüpheli durum ise şayet burayı aldıklarında daha evvel bu fabrikaları bedavaya aldık sanan koca firmaların hüsranlı sonu olsa gerek !

Bu fabrikayi alan herkes yatırım sözü verip batmış biliyormuydunuz?

Anlaşılan ya yatırıma yetiştirecek kadar kazanamadılar yada yatırımlara yetiselim derken ellerindeki son kalan sermeyelerden de oldular..

Yani bizce alan herkesin battığını görmeleri etkili olduğu en etkili durum. 

 

Bu aslında ne demek oluyor?

Aklını kullanan oyak dünya ekonomistlerinin pusudaki sinsi bekleyişine harika bir ters vuruş yaparak rakiplerinden klasmanda 1 puan daha öne geçti oluyor bizce ..

Neden mi ?

Sermayesini Türkiye dışına çıkarmadığı için  olabilir mi?

Erdemir aslında önüne sunulan tuzağı aldığı zaman ve titizlikle kullandığı aklı ile yendi..

Başka sektörlere yatırımlarını yönelterek ve yumurtalarını değişik sepetlere koyarak ekonomik olarak gücünü büyütme yolunda doğru atılımlara başladı ve Akaryakıt sektöründe durumu iyi olmadığı iddia edilen demirörenin şirketini alarak bir puan da burdan alarak rakipleri durur iken o iki puan alarak az da olsa öne geçti..

Yani Oyak Erdemir British steel i almayarak hem oradaki bilinmez risklerden kurtuldu hemde Ülkemizde yatırım yapma kararı aldığını göstererek hem ülkemize kat kat değer kazandıracak şirketin sahibi oldu hemde sermayesi yurtdışına çıkmamış oldu.

Yolun Açık Olsun Oyak Erdemir ve Ataer ..

Etiketler:

Erdemir , OYAK , ERDEMİR , sendika , Oypa , oylim , omsan , ataer ,

Yorumlar

işkura 2.350 TL Maaşla Farklı Pozisyonlara Personel Alımı

11 Kasım 2019 Pazartesi 22:02

 işkura 2.350 TL Maaşla Farklı Pozisyonlara Personel Alımı

İŞKUR, yayımladığı ilanlarla İŞKUR; çocuk gelişimcisi, büro memuru, yazılım personeli, işçi, aşçı, aşçı yardımcısı, grafik tasarımcısı, ön muhasebeci, müşteri hizmetleri personeli, çoban, halkla ilişkiler personeli, şoför, kadın giyim personeli, paketleme işçisi, bilgisayar operatörü, muhasebeci gibi kadrolara personel alımları yapacağını açıkladı.

İş arıyorsanız, güncel İŞKUR ilanları için öncelikle İŞKUR kayıt işlemlerini tamamlamalı ve İŞKUR'a giriş yapmalısınız.

Daha sonra İŞKUR güncel iş ilanları kısmından veya daha spesifik bir sorgulama için "İstihdam" ekranında açık iş ilanı aramak için;

• Aradığınız pozisyon, meslek, nitelik, beceri ve firma bilgisini girin. •

Çalışma yeri bilginizi girin. •

Meslek, öğrenim durumu bilgilerinizi girin.

• İşyeri türünü seçin.

• Engelli veya vardiya gibi özel durum seçimlerinizi yapın (varsa).

• İşyeri unvanını girin. • Son olarak en altta sağda bulunan "Ara" seçeneğine tıklayın.

Bu seçimlerle tam olarak size uygun güncel İŞKUR ilanlarını görüntüleyebilir ve tercih ettiklerinize başvurularınızı hemen yapabilirsiniz.

BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN ARANAN ŞARTLAR;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Mesleki eğitim kurslarına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.

Yorumlar

OYAK'LA OLAN SAVAŞ GENİŞLETİLMEYE ÇALIŞILIYOR !

11 Kasım 2019 Pazartesi 21:13

OYAK'LA OLAN SAVAŞ GENİŞLETİLMEYE ÇALIŞILIYOR !

OYAK’IN EREĞLİ’YE TUTUMUNA KARŞI; “YOL HARİTASI BELİRLENDİ…” Kdz. Ereğli’de 12 Ekim’de siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen “Kdz. Ereğli Geleceğini Konuşuyor” toplantısından sonra oluşturulan “Kdz. Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor Platformu” çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

"Erdemir’in kazandırdıklarının, OYAK’ın kaybettirdiklerinin" konuşulduğu, kamuoyu tarafından da büyük ilgi ile takip edilen ve ses getiren ilk toplantının ardından 10 Kasım Pazar günü kentin geleceği için tekrar bir araya gelen siyasi parti ve STK temsilcileri ikinci toplantıda da önemli kararlar aldılar.

EREĞLİ’NİN GELECEĞİ İÇİN ELLER SIMSIKI KENETLENDİ

Toplantıya, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, Saadet Partisi Temsilcisi Gökhan Göktaş, TSO Başkanı Arslan Keleş, Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İrfan Erdem, MÜSİAD Şube Başkanı Abdülkadir Çınar, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Esnaf Kafelat Odası Temsilcisi Kemal Özer, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin ve Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay katıldı.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Yapılan ikinci toplantıda birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşen ilk toplantı sonrası yaşanan süreç masaya yatırılarak yeni bir yol haritası belirlendi.

PLATFORM İCRA ORGANLARI BELİRLENDİ

Platform Yürütme Kurulu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Aslan Keleş, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem ve Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç tarafından oluştu. Platform sözcüsü olarak Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem görevlendirildi.

GENİŞ KAPSAMLI VE SONUÇ ODAKLI EYLEM PLANLARI KAPIDA!

Platformda OYAK’ın Ereğli’ye karşı tutumunun değişmemesi halinde, gelecek günlerde daha geniş kapsamlı ve halk katılımlı toplantılar yapılması, hukuksal süreçlerin başlatılması ve kent adına somut sonuç odaklı proje ve demokratik eylemlerin başlatılması kararı alındı.

Yorumlar
 • TACETTİN GÜNAL
  13 Kasım 2019 Çarşamba 10:27

  EREĞLİ'DE 300 CİVARINDA DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ VAR BU ÖRGÜTLER DEMOKRASİ MEZARLIĞINDA MEVTAMI OLDU?

 • Ara gaz
  12 Kasım 2019 Salı 16:03

  Cumhuriyetin kazanımları ve kaybedilen değerleri konuşulurken Kendisine Atatürkçü düşünce derneği, Çağdaş yaşamı destekleme derneği gibi sivil toplum kuruluşları nerededir merak ediyorum.

 • NRTTN
  11 Kasım 2019 Pazartesi 22:23

  Çok geç bile kalındı. Ereğli halkını zehirlediler