YORGLASS'TAN 75 MİLYON TL'LİK YENİ YATIRIM

19 Haziran 2020 Cuma 14:14

YORGLASS'TAN 75 MİLYON TL'LİK YENİ YATIRIM

Yorglass, içinde bulunduğumuz süreçte teknoloji ve yeni üretim tesisi yatırımlarına hız vererek Çerkezköy'de yeni bir cam fabrikası kurdu.

75 milyon TL'lik bir yatırımla beyaz eşya iş kolunda global pazarlara ürün geliştirek tesis bu yıl hizmete alınacak.

30 dönümlük bir alanda kurulan tesiste ilk etapta 75, ilerleyen zamanda ise 200 kişiye istihdam sağlanacak. Şirket, yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yüzde 20 oranında artırarak ihracatını 5 sene içinde iki katına çıkaracak.

Ürettiği cam ürünleri bugün dünyanın 60'a yakın ülkesinde kullanılan Yorglass, Türkiye'deki ilk üretim alanı olan çift cam ve dekoratif cam fabrikasını kurduktan sonra yeni üretim tesisleri açarak yatırımlarına aralıksız devam etti.

Manisa, Bolu, Gebze, Eskişehir ve İzmir'de kurulu tesisleriyle 45 yılı aşkın tecrübesiyle teknolojiyi birleştirdiği ürünlerinin yüzde 40'ını ihraç ederek, Türkiye ve dünyanın cam ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Yorglas firmamızı tebrik ediyor, yatırım ve ihracatlarının artarak devamını diliyorum.

Yorumlar

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

19 Haziran 2020 Cuma 21:31

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saate ilişkin koronavirüs verilerini açıkladı.

Bakan Koca son verileri açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:"İSTANBUL ve ANKARA, son bir haftanın en düşük vaka sayısı başarısını gösterdi.

Ülke genelinde yeni vaka sayısı azalmaya devam ediyor. İyileşen vaka sayımız dün olduğu gibi bugün de yeni vaka sayısının üstünde.

Tedbir, karşılıklı olursa sonuç veriyor." dedi.

Yorumlar

ÇORUMLUOĞLU"İKİNCİ DALGA UYARISINDA BULUNDU "..

18 Haziran 2020 Perşembe 16:20

ÇORUMLUOĞLU"İKİNCİ DALGA UYARISINDA BULUNDU "..

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Ereğli’deki Koronavirüs Salgını sürecini, gazetecilere değerlendirdi.

Karadeniz Ereğli’nin 100. kurtuluş yılı resmi töreninin ardından gazetecilerin sorularını fiziksel mesafe uyarısı yaparak değerlendirdi. Kaymakam Çorumluoğlu, vatandaşları ve esnafı salgın önlemlerine uymaları konusunda uyararak, “Bugünden itibaren de virüsün yayılmasına neden olan kişilere de cezai işlem uygulamaya başlayacağız. Karantinaya uymayarak etrafta gezmiş kişilere de ceza yazacaklarını vurguladı...

“İLÇEMİZDE 4 VEFAT, 1 YOĞUN BAKIMDA SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ VAR...”

Karadeniz Ereğli’de son günlerde vaka ve vefat sayılarını da gazetecilerle paylaşan Kaymakam Çorumluoğlu bir günde sekiz vakanın olduğunu söyleyerek, “İki üç gündür de birer tane vakalarımız oluyor. Vefat sayımız halen 4. Yoğun bakımda bir sağlık çalışanı arkadaşımız var. İnşallah onun durumu da şu anda iyiye gidiyor. Kısa sürede iyileşecek...” dedi.

“İKİNCİ DALGA UYARISINDA BULUNDU...”

Ülke genelinin Karadeniz Ereğli’de de görüldüğünü belirten Kaymakam Çorumluoğlu açıklamalarında şu görüşlere yer verdi; “Ben bu ikinci dalganın geleceğini düşünüyorum. İkinci dalga Karadeniz Ereğli’de biraz daha zor geçecek gibi gözüküyor. Zor geçmesinin nedeni de ilk zamanki bağışıklıklarımızın olmaması. Başka yerlerde yüzlerle ifade edilen vakalar varken, bizim ilçemizde vakalar bu şekilde olmadı. Olmayınca bağışıklığımız da biraz daha az ve düşük oldu. Vatandaşlarımızın tedbirsizliğini görüyorum, şahit oluyorum ve üzülüyorum.”

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ...”

Bu süreçte görev yapan sağlık çalışanlarına, emniyet, jandarmaya, belediyeye, basına ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Zonguldak’la Karadeniz Ereğli’yi kıyasladığımızda, “Karadeniz Ereğli’de açılım biraz daha yüksek oldu. Zonguldak’ta eski vakalardan dolayı biraz daha temkinli bir yaklaşım gördüm. Ama Karadeniz Ereğli’ye baktığımız zaman ne yazık ki, maske sosyal mesafe çok da iyi durumda değil. Zaman zaman karantina aldığımız mahalleler oldu, Örneğin, İbrahimce, Akköy’de. Çaylıoğlu ve Çayırlı’da karantinaya aldığımız evler oldu. Süreleri bittiğinde karantina sürelerini bitireceğiz.

Allah’a şükür gerek TTK’dan, gerek İbrahimce’den büyük bir sıkıntı çıkmadı. Çayırlı ve Çaylıoğlu biraz daha zor geçiyor. Orada aynı evdeki arkadaşlar ne yazık ki birbirlerine kötü bulaştırmış. Yurt dışından gelen vatandaşlarımız nedeniyle bu bulaş biraz daha fazla oluyor. Yurt dışından gelen vatandaşlara karşı yurttaşlarımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Çünkü yurt dışından gelenlerde daha fazla etkinlik var diye düşünüyorum. Bunun yanında bu mücadele devam edecek. Karadeniz Ereğli’de de devam edecek. Önümüzdeki hafta hem Sosyal Yardımlaşma Vakfından yapılan çalışmaları, hem de Sağlık Müdürlüğünce yapılan çalışmaları anlatan bir kapalı alan toplantısı yapacağız. Tablo şeklinde sizlere ayrıntılı bilgileri de orada vermeyi düşünüyoruz.”

“ESNAF, ÜÇ KURUŞ YÜZÜNDEN MASKESİZ MÜŞTERİYE SATIŞ YAPMASIN...”

Vatandaşlarımızı ve özellikle esnafı uyarmak istiyorum; “Üç kuruş daha fazla kazanmak için orada maskesiz müşteriye izin vermesinler. Biz ceza yazmaktan son derece üzüntü duyuyoruz ama başka çaremiz kalmadı. Bir kişi yüzünden bir apartman ne yazıkki hepsi pozitif çıktı. Bir esnaf yüzünden de o esnaftan alışveriş yapan birçok vatandaşımız pozitif çıkabilir.

Bunun canlı örnekleri var. Şu anda Anadolu’da ciddi bir yayılım var. Çünkü İstanbul’daki ve diğer yerlerdeki vatandaşlarımız Anadolu’ya yayıldılar. Dolayısıyla dikkat edelim. Ben buradan vatandaşlarımıza ve esnafımızı uyarıyorum. Emniyetçe cezalarımızı yazıyoruz 3 bin 180 lira ceza yazıyoruz. Üzüntü duysak da yazıyoruz. Ama burada benim sorumluluğum bütün vatandaşlarımızın sağlığını korumak. Esnaf üç kuruş fazla kazanacağım diye vatandaşın hayatını tehlikeye atıyorsa, buna da bir cezai müeyyide uygulanacaktır. Bugünden itibaren de virüsün yayılmasına neden olan kişilere de cezai işlem uygulayacağız. Karantinaya uymayarak etrafta gezmiş kişilere de ceza yazacağız. İnşallah bu süreci de atlatacağız.”

 

 

“HEPSİ AYRI BİRER HAYAT HİKAYESİ...”

Karantina şartlarına uyulmaması ve cenaze, nişan, düğün gibi törenlerde kurallara uyulmaması nedeni ile üzücü olaylarla karşılaşıldığının altını çizen Kaymakam Çorumluoğlu, ” Hepsi ayrı bir hayat hikayesi.

Nişan yapmışlar, gün yapmışlar. Gün yapmanın sırası mı? Nişan yaptıysanız bunu bütün cümbür cemaat yapmaya gerek var mı,düğünr gerek var mı, taziyeye gerek var mı? 93 köyde ne kadar tedbir alırsak alalım hepsini tamamen alamıyoruz. Burada vatandaşa ve muhtarlara iş düşüyor. Bizi 24 saat arayabilirler. Komşumuzda nişan var desinler, on dakika içinde polisi, jandarmayı yığacağız. Kimseye affımız yok. Bu mücadele iyi gidiyor ama bir kişinin tedbirsizliği yüzünden bu ilçede sıkıntı yaşanmasına izin vermeyeceğim.”

“SEMT PAZARLARINDA DENETİMLERİMİZ ARTACAK… “

Kaymakam Çorumluoğlu, bir soru üzerine halk pazarlarının devam edeceğini ancak denetimlerin daha da sıklaştırılacağını belirterek, genelgelere titizilikle uyulması gerektiğini vurguladı. Kaymakam Çoreumluoğlu açıklamasında ayrıca şu görüşlere de yer verdi;

“Biz bu genelgeleri, yasaları uyguluyoruz. Bundan sonrada lokal olarak uygulamalara gidilecek bunu hissediyorum ben. Benim bir duyarsızlığım yüzünden bütün Karadeniz Ereğli’ye Cumartesi Pazar kısıtlamaya gitsek bunun vebalini kim ödeyecek? Şu anda Haziranın ortasındayız, Eylülden sonra çekeceğimiz günler çok daha zor olacak.

Bunu çok daha net söylüyorum. Normal nezle grip sezonu gelecek o dönemde. İlk dönemde fazla bulaşımız olmadığı için bunu daha kötü atlatabiliriz. Onun için yazın bu sıkıntıyı atlatalım, bir de yazın Karadeniz Ereğli’ye sanayi ve turizm maksatlı çok sayıda kişi geliyor. Geldiği için diğer ilçelerde bu virüs sonlandırıldı, bizde sonlandırılmadı. Neden, bakıyorsun dün Antalya’dan gelen biri bulaştırmış, Suudi Arabistan’dan gelen biri bulaştırmış. Onun için biz Karadeniz Ereğli olarak daha büyük pedal çevirmeliyiz. Burada polis herkes, jandarma herkes. Maske takmayanı siz uyaracaksınız. Siz uyarmazsanız, onun takmadığı maske size, annenize kardeşinize gelecek.”

“LGS ÖNCESİ İNCELEME YAPACAK...”

Kaymakam Çorumloğlu açıklamalarının sonunda, kurallara uyan Karadeniz Ereğli’deki bütün vatandaşlara teşekkür ederek, haftasonu gerçekleştirilecek LGS öncesi okulları inceleyeceğini söyleyerk, öğrencilerine, ailelere ve okul yöneticilerine başarılar diledi.

Yorumlar

YAKALANDILAR ...

18 Haziran 2020 Perşembe 14:21

YAKALANDILAR ...

Zonguldak’ta gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda kök HİNT keneviri ile uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirildiği bildirildi.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonda K.B (70), Ş.D (22), S.U (57), T.K. (22), B.K. (20), O.K. (16) ve B.Ç’yi (17) gözaltına aldı.

Şahısların Emniyetteki sorgulanmasından da yola çıkan ekipler, DRONE ile evin çatısında ekili 106 kök Hint Keneviri ile 68 gram Uyuşturucu ve Uyarıcı madde ele geçirdi. Emniyette sorgulamaları tamamlanan şahıslardan K.B (70) ve Ş.D (22), ‘Uyuşturucu madde Sattıkları” gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

ALLAH'IN MUCİZESİ BİTERMİ?

18 Haziran 2020 Perşembe 02:34

ALLAH'IN MUCİZESİ BİTERMİ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Koronavirüs tedavisi gören S.A., Devlet hastanesinde kız çocuğu dünyaya getirmişti. Tedavisi tamamlanan bebek taburcu edilirken, anne S.A. nın tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Ereğli’ye bağlı Çayırlı köyünde yaşayan T.A. nın rahatsızlığının ardından gittiği Devlet hastanesinde yapılan Koronavirüs testi pozitif çıkmış, test sonucu sonrasında oğlu B.A. ve gelini S.A. da da yapılan testler pozitif çıkmıştı.

T.A. nın oğlu B.A. da hastaneye yatırılmış, 9 aylık hamile olan gelini ise evde izole edilmişti. S.A. nın doğumunun gelmesinin ardından Devlet hastanesi yönetimi devreye girmiş ve S.A. yı ikna ederek zorlu olan operasyon sonrasında doğum gerçekleşmişti.

Özel odada tedavi altına alınan bebek bugün taburcu edildi.

Annesi S.A. nın ise hastanede tedavisi devam ediyor.

Yorumlar