Zonguldak"a gelen her Vali geriye sadece söz bırakıyor ..

16 Haziran 2020 Salı 15:45

Zonguldak"a gelen her Vali geriye sadece söz bırakıyor ..

Eski Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “Ben hiçbir projeyi durdurmadım benim projelerim de durdurulmasın, devam etsin” dedi.

Valiler Atama kararnamesi ile Mülkiye Müfettişliğine alınan Vali Bektaş, bugün Zonguldak Valilik binası önünden törenle uğurlandı.

Bektaş, bina önünde yaptığı konuşmada, İl genelinde var olan projelerin devam etmesi isteğinde bulunarak, “Ben hiçbir projeyi durdurmadım benim projelerim de durdurulmasın, devam etsin.

Ben Zonguldak halkına hakkımı helal ediyorum onlarda bana haklarını helal etsinler. Herkese hakkımı helal ediyorum’ diye konuştu.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Vali yardımcıları Turgut Subaşı, Nevzat Taşdan, Hüseyin Ergi, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İlçe kaymakamları, bazı belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, Valilik çalışanları, basın mensupları ile vatandaşlar katıldığı uğurlamada Vali Erdoğan Bektaş ile hatıra fotoğrafları çektirildi. Bektaş, daha sonra Ankara’ya hareket etti.

Yorumlar
 • Ezbak67
  17 Haziran 2020 Çarşamba 08:59

  Sosyal mesafeye çok uygun örnek bir uğurlama olmuş!...

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA

15 Haziran 2020 Pazartesi 13:18

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA

MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞI, DÜZCE TV'NİN YAPTIĞI HABER ÜZERİNE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYIMLADI. MUSTAFA ÖZENSEL İMZASIYLA YAYINLANAN BASIN AÇIKLAMASI AŞAĞIDA YER ALMAKTADIR.

DÜZCE TV'YE MHP'DEN SERT AÇIKLAMA MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Düzce TV adı verilen yayın organında, MHP Akçakoca İlçe Başkanlığı ve şahsım hedef alınarak acemice bir sipariş haber yayımlanmış, haberde Düzce il teşkilatının ahengini bozduğumuz yolunda mesnetsiz iddialar yer almıştır.

İlgili yayın kuruluşu tarafından hazırlanan bu maksatlı yazıda ahengi bozma işinin nasıl ve ne şekilde gerçekleştiği belirtilmemiştir.

Herhangi bir somut olaya dayanmayan cahilce bir kafadan çıktığı apaçık belli olan haberin, şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın ödün vermez siyasi duruşu nedeniyle son derece rahatsız olan talihsizlerin içine düştüğü telaşın sonucu olarak sipariş edildiği ortadadır.

Önce Belediye Başkanımıza adeta yapışmış MHP dışındaki bazı siyasi kişiler, başkanımızla ilçe teşkilatımızın arasını açmak istemişler, ancak başarılı olamamışlardır.

Daha sonra il teşkilatımızla aynı durum yaratılmak istenmiş, ondan da sonuç alamamışlardır.

Nihayet, mevcut ilçe başkanının karşısına aday aramaya koyulmuşlardır.

Partimizin dışındaki çevrelerin teşkilatımızın işlerine müdahil olmaya çalışmaları, siyasi etik açısından uygun değildir. Bu tür çabaların teşkilatımızda karşılık bulması imkansızdır.

MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı’nın göreve geldiğinden bu yana tüm seçimlerdeki başarıları, giderek artan oyları herkesçe bilinmektedir ve ilçe seçim kurulunda tescillidir. MHP’nin üstlendiği dürüst siyaset anlayışının, birilerinin ahengini bozduğunu düşünmekteyiz. Hemen hatırlatmak isterim ki; MHP’liler siyaseti Türk milletinin yüksek menfaati için yapmaktadır. Siyasi görevlerimiz asla şahsi çıkarlarımıza alet edilmemekle birlikte, Aziz Türk Milleti’nin bekası, geleceği, birlik ve bütünlüğü, ülkemizin ileri seviyelere ulaşması içindir. MHP’liler olarak ülkeye hizmeti şerefli bir görev olarak görmekteyiz.

Bizimle büyük Türkiye ideali doğrultusunda yürümek isteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır.

Partimizi bizden daha iyi temsil edecek kadrolara görevimizi devretmekten de katiyen çekinmeyeceğimizi bildirmek isteriz.

Gerek şahsım gerekse yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, Akçakoca’da onurlu bir geçmişe sahip ailelerden gelmekte, yürekleri vatan ve millete hizmet etme aşkıyla tutuşmaktadır. Kararlı duruşumuz karşısında bazı çevrelerin ahenkleri bozulmuş olabilir. Bunu gayet iyi anlamaktayız, ancak onlar için yapacak bir şeyimiz de yoktur.

Tüm bu senaryoyu hazırlayanlar; MHP’nin başarısını, itibarını, siyasi misyonunu baltalama amacını taşımaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

MUSTAFA ÖZENSEL MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI

Yorumlar
 • Eski bir MHP'li
  15 Haziran 2020 Pazartesi 14:23

  MHP'nin başarısı siyasi itibarı misyonumu kalmış başkanım

KESTANECİ MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARETE AÇILIYOR

12 Haziran 2020 Cuma 15:11

KESTANECİ MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARETE AÇILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren Kepez, Ömerli ve Kestaneci Piknik Alanı’nın halkın kullanımına, Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’nin de ziyarete açılacağını duyurdu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 13 Haziran Cumartesi gününden itibaren Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı ile birlikte halkın kullanımına açılacak piknik alanlarında kontrollerde bulundu.

Pandemi koşullarına göre tüm hazırlıkların yapıldığını söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire alanı ile birlikte yarın saat 11.00’den itibaren (Cumartesi) Kepez, Ömerli ve Kestaneci piknik alanlarını da halkımızın kullanımına açıyoruz.

Piknik alanlarımızda da tüm hazırlıklar yapıldı, temizlendi, ağaçlar budandı, dezenfekte edildi. Oturma alanları düzenlendi” dedi.

Posbıyık şu çağrıyı yaptı: “Buralara maskelerinizle gelin lütfen. Sosyal mesafeyi koruyun. Temizliğe dikkat edelim. Oturma alanlarını sosyal mesafeye uygun olarak düzenledik ama önemli olan halkımızın da sosyal mesafe konusunda duyarlı olması.

” MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ SAKİNLERİ SİZLERİ BEKLİYOR

Başkan Halil Posbıyık, Kestaneci Mini Hayvanat Bahçesi’ni de yarın saat 11.00’den itibaren ziyarete açacaklarını söyledi. Mini Hayvanat Bahçesi’nin sakinleri olan çeşitli türden kanatlı ve kanatsız hayvanların özellikle de sheatland pony ırkı atların çocukları beklediklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Pandemi nedeniyle evlerinde kısıtlı kalan vatandaşlarımız bir hayli sıkıldı.

Çocuklarımız, yaşlılarımız sıkıldı.

Onların oksijen almaları için piknik alanlarımızı hazır hale getirdik. Özellikle çocuklarımızın hayvanlarla meşgul olması için Kestaneci Piknik Alanı’ndaki Mini Hayvanat Bahçesi’ni Cumartesi gününden itibaren açıyoruz, çocuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Posbıyık ayrıca, Mini Hayvanat Bahçesi’ne yeni türler ve yeni hayvanlar kazandırmak için çalışma yapıldığını söyledi.

Yorumlar

EMNİYETTEN"HUZURLU SOKAKLAR UYGULAMASI HUZUR VERİYOR .

11 Haziran 2020 Perşembe 02:51

EMNİYETTEN"HUZURLU SOKAKLAR UYGULAMASI HUZUR VERİYOR .

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürlüğü tarafından “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” denetimi gerçekleştirdi.

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 10 Haziran Çarşamba günü “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” denetimi gerçekleştirdi.

“Huzurlu Sokaklar Uygulaması” kapsamında 101 işyeri, 13 park, 25 ticari taksi, 56 toplu taşıma, 392 kişi kontrol edildi.

Denetimlerde 76 kişiye maske takmamaktan kişi başına 392 liradan toplam 29 bin 792 lira ceza kesti.

Yorumlar

ÇAKIR'DAN TAVİZ YOK " “KAMPÜS VAZGEÇİLMEZİMİZ!”

8 Haziran 2020 Pazartesi 15:32

ÇAKIR'DAN TAVİZ YOK " “KAMPÜS VAZGEÇİLMEZİMİZ!”

AK PARTİ KARADENİZ EREĞLİ İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır: “KAMPÜS VAZGEÇİLMEZİMİZ!” AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ilçede Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı bir üniversite kampüsü inşası konusunda mücadeleyi ara vermeden sürdürdüklerini bildirdi.

Çakır, yazılı açıklamasında, Karadeniz Ereğli’nin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı bir kampüs kurulması noktasında, bugüne kadar taleplerine karşılık bulamadığını belirtti.

Çakır şunları kaydetti: “Son günlerde, kampüs inşasının başlamaması nedeniyle Karadeniz Ereğli’de oluşan hayal kırıklığını yakından takip ediyor ve halkımızın hissiyatını tüm boyutlarıyla paylaşıyoruz. İlçemizde Ereğli kampüsünün gecikmesinde sorumluluğu bulunduğu düşünülen kimi yetkililer ve kurumlara yönelik tepkinin gelişmesi, artık gözden uzak tutulamayacak bir gerçeğe dönüşmüştür.

Karadeniz Ereğli’de üniversite altyapısı konusundaki talepler iki noktada toplanmaktadır.

Bunlardan birincisi Karadeniz Ereğli’ye Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde bir kampüs inşaatına bir an önce başlanmasıdır.

İkinci talebimiz ise, yine üniversitemiz bünyesinde yeni fakültelerin ilçeye, dolayısıyla Bülent Ecevit Üniversitesi’ne kazandırılmasıdır.

Özellikle ifade etmek istediğim bir konu da, ilçemize kazandırılacak kampüs ve fakültelerin sadece tesis anlamında değil, bu kurumların ülkemiz ve dünyada tercih edilen bilim kurumlarına dönüşebilmesi için gerekli teknik, bilimsel ve diğer sair altyapıyı hazırlama için de çaba harcamaya, ilçemizin tüm unsurlarıyla birlik ve beraberlik içinde, kararlı ve azimli olduğumuz hususudur.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü’nün geçtiğimiz yıllarda, nüfusun yüzde onu oranında öğrenci noktasında verilmiş sözleri var. Bu sözlerin yerine getirilebilmesi için ilçede gerek idari, gerek siyasi, gerekse mali olarak birçok kolaylığı hazırladık. Bugüne kadar kampüs talebimiz için verdiğimiz mücadeleyi aynı kararlılıkla devam ettirmemiz halinde, bu hedefin önünde hiçbir şeyin duramayacağına inanıyoruz.

Bugün itibarıyla Ereğli Nüfusu 176 bin. Merkez nüfusumuz ise 120 bin civarındadır. Rektörlüğün bunun yüzde onu kadar öğrencinin ilçede eğitim görmesine yönelik ifadeleri çerçevesinde, Karadeniz Ereğli’de yaklaşık 12 bin öğrencinin eğitim görebileceği bir yükseköğretim altyapısına kavuşmamız gerekiyor. Bunun için de en önemlisi BEÜ Ereğli Kampüsü olan altyapı hazırlıklarının tamamlanmasına ihtiyacımız var. 2015 yılından bugüne kadar geçen sürede, Devlet Hastanesi’nden boşalan, ilçenin en güzide noktasında bulunan, piyasa değeri o günün koşullarında yaklaşık 60 milyon lira, bugün ise 100 milyon lira olan araziyi Bülent Ecevit Üniversitesi’ne tahsis ederek ilk adımı attık. Ardından burada eski devlet hastanesinden kalan depreme dayanıklı olmadığı raporu bulunan binaların yıkımını kısa sürede gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz ve bugünkü belediye yönetimleri, alan üzerindeki imar düzenlemelerini gerçekleştirdi. Alan üzerinde NATO Boru Hattı, Anıtlar Kurulu şerhi, Askeriye şerhi gibi engellemeler, ilçe bürokrasisi, sivil toplum ve siyasetinin çabalarıyla ortadan kaldırıldı. Son engel olan askeriyenin güvenlik alanı şerhi kamuoyuna aksettiğinde, gerek şahsım, gerekse teşkilatımız ve vekillerimizin bu hedeften vazgeçmeyeceğine ilişkin açıklamaları arşivlerde mevcuttur.

Bilindiği üzere bu kararlılığımız nihayetinde meyvesini vermiş, konuyu ilçemizle birlikte sahiplenen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Saadet Oruç Hanımefendinin gayretleriyle ilettiğimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli mitinginde yaptığı açıklama ile Askeriye Güvenlik Alanı Şerhi aşılmıştı.

Bürokratik engellerin aşılmasının ardından da Kampüs hayalimizin gerçeğe dönüşmesi için çabalarımız sona ermedi. Karadeniz Ereğli, hayırseverlerin eğitime katkısı anlamında Türkiye’nin en önde gelen ilçelerinden biridir. Bugüne kadar 30 tane okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyinde okul, hayırseverlerin girişimi veya katkısıyla yapılmıştır.

Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Kampüsü’nün inşasına başlanabilmesi için, Kaymakamlığımızın öncülüğündeki girişimler sonucu, hayırseverlerimizden yarısı protokol altına alınmış olan yaklaşık 50 milyonluk bir destek havuzu oluşmasını sağladık. İnancımız, kampüs konusunda temel atmak gibi somut bir adım atılması halinde, bu desteğin çok daha büyük rakamlara ulaşabileceği şeklindedir. Bu gelişmelerin ardından, ilçede bir kampüs kurulması için kamuoyunda bahsi geçen ve tamamı Ereğli dışında bulunan engeller dışında bir engelimiz bulunmamaktadır.

Bu engellerin aşılabileceğine yönelik umudumuzu halen koruyor, Kampüs hayalimizin gerçekleşmesi için çalışmalarımızı ilk günkü kararlılık ve inançla sürdürüyoruz. Öncelik, her zaman olduğu gibi Karadeniz Ereğli’de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde bir kampüs kurulmasıdır ve bu hedefin önündeki engellerin aşılabilmesi için gerek Cumhurbaşkanlığımız ve hükümetimiz, gerek Zonguldak il merkezi, gerekse Yüksek Öğretim Kurumu nezdinde milletvekillerimizle birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bugünkü önceliğimiz, Zonguldak ile, Bülent Ecevit Üniversitesi ile birlik, beraberlik içinde büyümektir. Ancak hedefe matuf bir sonuca ulaşılamaması halinde, ilçemizin yükseköğretim altyapısının geliştirilmesine yönelik B ve C planlarımız da mevcuttur.

Üniversite altyapısı, bizim vazgeçilmezimiz, olmazsa olmazımızdır. Bu amacın gerçekleşmesinin önündeki engellerin bugüne kadar aşıldığı gibi, bundan sonra aşılacağına inanıyor, bu konuda başta Cumhurbaşkanlığımız, Hükümetimiz ve Yüksek Öğretim Kurulu nezdinde tüm takipleri titizlikle yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesileyle, kampüs arazisinin ilçeye ve Bülent Ecevit Üniversitesi’ne kazandırılmasında, gerek engellerin aşılmasında, gerek imar düzenlemelerinin yapılmasında, gerekse vaad ettikleri katkılarla bize şevk veren herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Mehmet Fatih ÇAKIR

AK PARTİ KARADENİZ EREĞLİ İLÇE BAŞKANI

Yorumlar