Kdz.Ereğli’de halk otobüsünde kalp krizi geçiren kişiye araçta bulunan sağlık görevlisi tarafından kalp masajı yapılarak acil servise getirildi.

0
315

Alınan bilgilere göre Ereğli Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifinde yolcu taşımacılığı yapan Cevdet Pala idaresindeki 67 M 8448 plakalı halk otobüsüne binen Mehmet Metin (70) oturduğu koltukta bir süre sonra rahatsızlandı. Vatandaşlar tarafından yardım edilen Metin bir süre sonra yere yığıldı.

Araçta bulunan sağlık görevlisinin kalp masajı yaptığı yaşlı adam halk otobüsü ile Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yoğun bakıma alınan Metin’in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Otobüs şoförü Pala, gazetecilere yaptığı açıklamada,

 

 

Kepez Mahallesi’nden iniş yaptığı sırada yolcuların bağırmalarını duyduğunu belirterek, “Baktım yaşlı amca ile birlikte araca binen sağlık personeli müdahale etmeye başladı.

Yanındaki teyze de, ‘kalp krizi geçiriyor’ diye bağırıyordu. Müdahale edilince yere doğru yatırıldı. Amca kendisinde değildi zaten.

Sağlık görevlisine, nefes alıp almadığını sordum. Son sürat hastanenin yolunu tuttum, araçtaki yolculara da herkes tedbirini alsın, kımıldamasın dedim. Hastane acil servisine getirdik” dedi. Olay anı ise halk otobüsünün güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde koltukta oturan yaşlı adamın rahatsızlandığı ve araçta bulunanların yardımcı olmaya çalıştığı, bir süre sonra yere düşen yaşlı adama sağlık görevlisinin kalp masajı yaptığı görülüyor. Görüntülerde hastane acil servisine gelişi ve sedye ile götürülüşü de yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Yorumlar

yorumlar