ULUPINAR: İNSANLIK SUÇU İŞLEYEN İSRAİL’ İ ŞİDDETLE KINIYORUZ…

0
422

ULUPINAR: İNSANLIK SUÇU İŞLEYEN İSRAİL’ İ ŞİDDETLE KINIYORUZ…

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, İsrail’ in Gazze katliamını kınayan bir mesaj yayımladı. Ulupınar mesajında;

“İsrail’in 2014’teki Gazze saldırısından bu yana en çok Filistinlinin öldürüldüğü 14 Mayıs 2018, tarihin utanç sayfalarından birisi olmuştur.

Kutlamaların yapıldığı sırada, protesto için toplanan Filistinlilere karşı Gazze-İsrail sınırında, İsrail tüm dünyanın gözü önünde insanlık suçu işleyerek korkunç bir katliam gerçekleştirip, en az 60 kişiyi katlederek, 2 bin 700’ü aşkın sivilin de yaralanmasına neden oldu.

Bu vahşeti şiddetle kınıyor, yapılan soykırımı lanetliyoruz. Biz Türkiye olarak, millet olarak dün olduğu gibi bugün de Filistin’ in yanındayız. Devletimiz bölgedeki yaralıların tahliyesi için de gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Uluslararası camianın da bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa karşı durması, somut adımlar atması gerekiyor. Biz her zaman mazlumun yanında zalimin karşısında olmaya devam edeceğiz.

İsrail’ i, Filistin’ e karşı yapmış olduğu bu soykırımdan dolayı bir kez daha lanetliyor, ölenlere Allah’ tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyor, saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi

Yorumlar

yorumlar