Akgün Haber

Kdz.Ereğli Haberleri

Çorumluoğlu’ndan tedirgin eden açıklama

2 min read

Çorumluoğlu’ndan tedirgin eden açıklama

Çorumluoğlu’ndan tedirgin eden açıklama

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, vatandaşları uyararak ilçede son bir haftadır vakaların artığını açıkladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından şehir mezarlığında Kurban Bayramı arifesinde geleneksel olarak okutulan Mevlid-i Şerif sonrası konuştu.

Kaymakam Çorumluoğlu şuanda Ereğli’de 6 yoğun bakım hastası olduğunu söyleyerek, 3 hastanın durumunun entübe olduğu bilgisini verdi. Çorumluoğlu vatandaşları uyararak; “Diğer haberlere asparagas söylentilere dikkat etmeyin. Ailenizi, çevrenizi, bizleri üzmeyiniz.

Aşılarınızı olun. Ülkemiz için bayramın hayırlı olmasını diliyorum.”

Çorumluoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Mezarlıktaki kalabalığı gördük, mutlu olduk ama gevşememekte fayda var. Son bir haftadır ilçemizde de ülkemizde de vakalar hızla artıyor.

Ereğli’de yoğun bakım hastamız yoktu ama şuanda 6 yoğun bakım hastamız var 3 tanesi entübe. Tam geçti tam bitti dersek tekrar başa döneriz.

Esnaf kardeşlerimiz 1,5 yılda büyük sıkıntı çekti, vatandaş büyük sıkıntı çekti. Evlerinde kaldı. Bundan üzüntü duydum.

Etrafımızdaki ülkelere baktığımızda Yunanistan, İngiltere kapanma noktasına geldi. Bu aşamalara tekrar gelmek istemiyoruz, bu bizim gayretimizle olacak.-

AŞILARINIZI OLUN-

Mümkün olduğu kadar maske, mesafe, hijyene dikkat edeceğiz. Eylül’de okullar açılacak, hayatımız normal akışına devam edecek.

Aşıya dikkat etmek gerekir. İki doz aşımı oldum üçüncü aşımı olacağım. Aşı sayılarını artırmadan bu isi başaramayacağız.

Diğer haberlere asparagas söylentilere dikkat etmeyin. Ailenizi, çevrenizi, bizleri üzmeyiniz. Aşılarınızı olun. Ülkemiz için bayramın hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir