Akgün Haber

Kdz.Ereğli Haberleri

Kaymakam Bey Derse En Doğrusunu Söyler

2 min read

Ereğli Kaymakamlığı’ndan, fakülteler kampüs inşası hakkında açıklama

Ereğli Kaymakamlığı’ndan, fakülteler kampüs inşası hakkında açıklama

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için hazırlanan projede; zemin, statik ve diğer uygulamaya dönük incelemeler üzerinde çalışmaların devam ettiğini ifade ederek;

“Bu çalışmanın da kısa sürede tamamlanması beklenmekte, inşa çalışmalarına yaz aylarında başlanabileceği değerlendirilmektedir.

“Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Ereğli’de gerçekleştirilen fakülteler kampüs inşası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Karadeniz Ereğli İlçemizde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek bir Fakülteler Kampüsü inşasının gerçekleştirilmesi için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç Hanımefendi’nin takipleri, Milletvekillerimiz ve ilçemizdeki yerel yönetimler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle yürütülen çalışmalar devam etmektedir.

Bu çerçevede, inşaata başlanabilmesi için Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yaptığımız başvurunun cevabi izin yazısı 06.05. 2021 tarihi itibarıyla kaymakamlığımıza ulaşmış bulunmaktadır.

Bu yazıyla birlikte yatay mimari prensiplerine göre inşa edilecek Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için idari işlemler tamamlanmıştır.

Karadeniz Ereğli Fakülteler Kampüsü inşaatı için hazırlanan projenin, zemin, statik ve diğer uygulamaya dönük incelemeleri üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, bu çalışmanın da kısa sürede tamamlanması beklenmekte, inşa çalışmalarına yaz aylarında başlanabileceği değerlendirilmektedir.

İlçemize önemli bir değer kazandıracak olan Fakülteler Kampüsü çalışmalarına verdiği destekten ötürü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, her aşamada çalışmalarımıza katkı veren ve engellerin aşılmasında yardımcı olan Sayın Valimize, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Sayın Saadet Oruç Hanımefendi’ye, Sayın Milletvekillerimize, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörümüze, yerel yöneticilerimize, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları ile proje finansmanında katkılarıyla ilham veren hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sonucun Karadeniz Ereğli İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

İsmail Çorumluoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir