Zonguldak 29°C
Açık
Zonguldak
29°C
Açık
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
27°C
Çar
27°C
Ereğli’de Korona Virüs kaynaklı can kayıpları sürerken vaka sayıları da düşmüyor.
Son 24 saatte 90 kişinin Korona Virüse yakalandığı ilçede bir gecede 4 can kaybı daha yaşandı.
İlçeye bağlı Yaraşlı Yörük köyünde ikamet eden Hüseyin K (73), Pınarcık köyünde ikamet eden Mehmet A (86), Korubaşı Mahallesinde ikamet eden Hacer K (84) ve Gülüç Beldesinde ikamet eden Fatma A (82)’nin vefatları kayıtlara bulaşıcı hastalık olarak geçti.
Cenazeler gün içinde Korona Virüs tedbirleri alınarak gün içinde toprağa veriliyor.
Öte yandan söz konusu vefatlarla ilçede Kası ayının ilk 4 gününde hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya ,sürecin başından bu yana gecen sürede ise 375’e yükseldi.